Köylüler Bozuk yollara patlıcan, domates ve mısır fidesi dikti!

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,283
Konum
Bilecik

Adana ' nın Ceyhan ilçesine bağlı İsalı köyünde bozuk köy yollarının yapılmasını isteyen vatandaşlar, protesto amacıyla yola patlıcan, domates ve mısır fidesi dikti.

Ceyhan ' a bağlı İsalı köyü yakınlarında bir araya gelen İsalı ve çevre köylerdeki vatandaşlar, bir yıl önce yapılan yollarının çok bozulduğunu, bu yüzden kazaların yaşandığını ve araçlarının hasar gördüğünü belirtti. Bozuk yollarının bir an önce yapılmasını isteyen köylüler, durumu protesto etmek için bozuk yola patlıcan, domates ve mısır ekmeye kara verdiklerini söyledi.

Protestocu köylüler, kazmalarla bozuk yola ektikleri sebze fidanlarını suladıktan sonra 'Yolumuzu isteriz' diyerek hep birlikte slogan attı.

Konuyla ilgili olarak konuşan İsalı köyü muhtarı Aykut Kılınç, yol çalışmasının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen yolların tamamen bozulduğunu belirterek, 80 köyü birbirine bağlayan bu yola bir an önce çözüm getirilmesini istedi. Kılınç, 'Yetkilileri aradığımızda yolunuzu daha yeni yaptık diyorlar.

Yolumuz çok işlek diyoruz inanmıyorlar. Bakın 3 dakika geçti duran araçlara bakın. Her gün kazalar yaşanıyor. Araçlarımızın alt takımlarında sürekli hasar oluyor. Biz de bu yüzden köye katkı olsun diye yola domates, patlıcan ve mısır ektik' dedi.

Nazımbey Yeniköy muhtarı Remzi İldeş ise, 'Yollarımızın durumu nu görüyorsunuz. Biz de artık yollara domates, patlıcan ekmeye başladık. Yetkililerin bir an evvel yollarımızı kalıcı bir şekilde yapmasını istiyoruz' diye konuştu.

Öte yandan, köylerde hizmet veren bazı servis şoförleri de bozuk yollardan dolayı tamire para yetiştiremediklerinden yakındı.
Protestonun ardından köylüler, sakin bir şekilde dağıldı.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt