Köylülere kayak cezası

Katılım
27.05.2008
Mesajlar
9,405
Konum
Kırıkkale

BOLU’daki Abant Tabiat Parkı’nda karlı kaplı tepelerden şambrelle kaymanın yasak olmasına rağmen tatilcilere şambrel kiralayan 20 köylüye ’Kabahatler Kanunu’na Muhalefet’ suçundan 170’er TL para cezası kesildi. Köylülerin cezaya rağmen kayak yaptırmaya devam etmesi üzerine Orman ve Su İşleri Müdürlüğü görevlileri şambrelleri toplattı.

Bolu Orman ve Su İşleri Müdürlüğü 4 yıl önce Abant Tabiat Parkı’nda izinsiz olduğu gerekçesiyle karlı kaplı tepelerden şambrelle kayak yapmayı yasakladı. Abant çevresindeki köylüler yasak olmasına rağmen karlı kaplı tepelerden tatilcilere yarım saati 10 TL olmak üzere şambrel kiralamaya devam etti. Orman ve Su İşleri Müdürlüğü, Abant Uzun Devreli Gelişme Planı’na aykırı hareket ettikleri ve izinsiz olduğu gerekçesiyle geçen ay köylüleri şambrel kiralamamaları gerektiği konusunda uyardı. Köylülerin yasak ve uyarılara rağmen şambrelle kayak yaptırmaya devam etmesi üzerine 20 köylü hakkında jandarma ile Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tutanak tutularak ’Kabahatler Kanunu’na Muhalefet’ suçundan 170’er TL idari paza cezası kesildi. Köylülerin cezaya rağmen kayak yaptırmaya devam etmesi üzerine Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri köylülerin ellerindeki şambrellere el koydu.

Abant’ta köylülerin izinsiz olarak şambrelle kayak yaptırdığını belirten Orman ve Su İşleri Müdür Vekili Özkan Yavuz, şöyle dedi:

'Köylüleri 1 ay önce şambrelle kayak yaptırmamaları konusunda uyardık. Abant’ta yapılacak tüm aktiviteler izine bağlı ve çevre köylerdeki muhtarların bizden böyle bir talebi olmadı. 20 köylüye para cezası kesildi. Yasakta ısrar etmeleri üzerine de şambrellerini toplatarak el koyduk. Tatilcilerin zarar görmemesi ve herhangi bir yaralanmalara neden olmaması için duruma el koyduk. Bundan sonra kayak yapılmasına izin vermeyeceğiz.'


 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt