kral yonca biçiminde

Ynt: kral yonca biçiminde

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=4176.msg43091#msg43091 date=1212499552' Alıntı:
Paylaşım için sağol güzel fotolar. Bu makine motorun camını çerçevesini indirmeye birebir. :) Bıçakların etrafında koruyucu olmayınca çok tehlikeli bu ya, ne biçim taş fırlatıyor. Kabinli motorların en büyük kabusu...
bak o konuda haklısın ıkı sefer arka farın camı kırıldı komsunun kabınnın camını kırdı ya dıkkatlı olacaksın yada yavas gıdeceksın

coyote26 link=topic=4176.msg43155#msg43155 date=1212505945' Alıntı:
hersene bu makına yuzunden camcılara verıoz 500ytl bı ara kabınde cam kalmadı işler bıtınce taktırdık camları basedemıoz yoksa cam parasyla:D

Öyle aynen, bide cam bulunmazsa hapı yuttun. :) Bizim kabinin camı olduğunu hiç zannetmiyorum, bir kırılırsa çok gezeriz camcıları. Bizim köyde birisi sağ tarafa komple çadır çekiyor zarar vermesin diye. Geçen bir abinin arka camı indirdi bu makine, cam taktırmadı bir dahaki biçimde arkadan girip bu seferde ön camı indirdi. :D

safanuroglu link=topic=4176.msg251314#msg251314 date=1265925060' Alıntı:
YONCA HAYVANLAR İÇİN YARARLI AMA ÇOK SENELİK BİR BİTKİ OLMASI TOPRAĞI MEŞGUL EDİYOR.
YONCA YERİNE MISIR SİLAJINI ALTERNATİF OLARAK DÜŞÜNÜR MÜSÜNÜZ AĞIR ABİ :)

yarım edeceksen hasad zamanı neden olmasın :D mısırın eziyeti çok o yuzden düsünmuyorum

MERHABA AĞIR ABİ,
NAİL ABİ BİR KERESİNDE SILAJ BESİ VE SÜT İŞİNİN VAZGEÇİLMEZİ DEMİŞTİ BİR YAZISINDA.. NAİL ABİ DE SILAJ FANATİĞİ HABERİN OLA :)

DEDİĞİM GİBİ YONCA UZUNCA SENELER TOPRAĞI BAĞLIYOR. YONCA YERİNE BESİN DEĞERİ YONCAYA YAKIN VE YONCA KADAR YEŞİL OT VERECEK YEM BİTKİLERİ ŞİMDİLERDE GÜNDEMDE.

SORGUMİ SUDAN OTU, SORGUM SUDAN OTU MELEZİ, CARAMBA, CARAMBA MİX VS VS.

TRİTİKALE İSMİNDE BİR YEMLİK BUĞDAY VAR. ÇAVDAR SANIRSAM. BUĞDAYDAN FAZLA ÇIKIŞ VERİYOR. AYRICA BENDEN SİZE TAVSİYE ARPA YERİNE HAYVANLARA BUĞDAY EZMESİ YEDİRİN.
DOPAL OLARAK KEPEK İÇERİYOR VE SİNDİREBİLİR PROTEİN ORANI %2 GİBİ ARPAYA GÖRE DAHA YÜKSEK. KEPEK YANİ RAZMOL DEDİĞİMİZ BESİNİN SİNDİRİLEBİLİR PROTEİN ORANI % 18, ARPA %14, YULAF %12, BUĞDAY %16 DİYE HATIRLIYORUM.

muhtar valla 265 yakıo ortalıgı bende birseyler diyem kabinin camı hep kırılır bu yüzden camcı dolanırız tmm ama onunda çözümü var taşlık araziye yonca ekmeyecen eger taşlıksa taş tpolama makinasıyla taşları bir yandan toplayım bir yandan yoncayı ekeceksin hem böylece cam kırılma derdi olmaz

massey ferguson 277 gold link=topic=4176.msg270193#msg270193 date=1271945609' Alıntı:
muhtar valla 265 yakıo ortalıgı bende birseyler diyem kabinin camı hep kırılır bu yüzden camcı dolanırız tmm ama onunda çözümü var taşlık araziye yonca ekmeyecen eger taşlıksa taş tpolama makinasıyla taşları bir yandan toplayım bir yandan yoncayı ekeceksin hem böylece cam kırılma derdi olmaz

benim tek sorununum arka far onuda bu yıl çıkarıp öyle biçeceğim :D