Kubata m8540 fiyati

01.09.2009
638
395

Meraba arkadaslar. 2016 model sifir kubota m8540 115.000tl ve 2017 model sifir bucuklu m9540 da 130.000tl fiyat aldim sizce uygunmu. Dahada dusurebilirmiyim. Bu fiyatlatda baska traktor onerebilirmisiniz.

• Beğen
Tepkiler: YusufBoztepe
https://kuk.kubota-eu.com/wp-content/uploads/brochures/Brochure-MGX-III.pdf

M9540 77kw 346 n.m civarı motor torku(çekiş) var. 85-90 hp sınıfı makinelerin motor torku var.Pullukta 1600 devir kullanacağımız için 35 kg.m ile çekiş sağlıyor.
Yakıt sistemi elektronik kontrollü ve 4 valf,(powermix sonuçlarına bakmak lazım), şanzıman iyi, manevra süper.
Motor ağırlığıda 4 ton civarları olduğu için ivmelenme( hızlanma) normal görülüyor.
Ara iş, yardımcı traktör olarak kullanışlı buluyorum.
Arazi yapısı ve iş durumu, kuru,sulu tarım ? daha fazla detay yazmalısınız.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
https://kuk.kubota-eu.com/wp-content/uploads/brochures/Brochure-MGX-III.pdf

M9540 77kw 346 n.m civarı motor torku(çekiş) var. 85-90 hp sınıfı makinelerin motor torku var.Pullukta 1600 devir kullanacağımız için 35 kg.m ile çekiş sağlıyor.
Yakıt sistemi elektronik kontrollü ve 4 valf,(powermix sonuçlarına bakmak lazım), şanzıman iyi, manevra süper.
Motor ağırlığıda 4 ton civarları olduğu için ivmelenme( hızlanma) normal görülüyor.
Ara iş, yardımcı traktör olarak kullanışlı buluyorum.
Arazi yapısı ve iş durumu, kuru,sulu tarım ? daha fazla detay yazmalısınız.
Yazlari balyada calisacak. 200 donum yer ekiyorum kuru tarim arazimiz egimli ve duz yari yariya
. Suan td65d cok ariza veriyor surekli busene sirf mazot otomatigi ve ciftceker bilyasi dagildi.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Piyasaya çalışan kişiler genelde hangi rulmanın bozulacağını bilir ve ona göre rulman takar.Makinecilik yapmadığınız belli oluyor.Bazı farklı motorlarda sıfır iken söktürüp debriyaj ve kuyruk mili için dayanıklı rulman takan arkadaşlar gördüm, sezonda baş ağrıtmasın hesabı.
Sezondan öncede bakım günleri oluyor.

Oyle tabi ama kalite cok dusuk massey 265s var sua bide bende 1993 model arka lastikler halen orjinal 3200 saatte en ufak bi ariza acmadi simdiye kadar.

4000 saatte debriyaj balatası bitecek, su devir daiminin eli kulağındadır.:) 5000 saat civarları direksiyon hidrolik pompa tamir takımı isteyecek, % 1 arka ve ön aks kesme olasılığınız var, incik boncuk her motorun servis masrafı oluyor.

Meraba arkadaslar. 2016 model sifir kubota m8540 115.000tl ve 2017 model sifir bucuklu m9540 da 130.000tl fiyat aldim sizce uygunmu. Dahada dusurebilirmiyim. Bu fiyatlatda baska traktor onerebilirmisiniz.

Kubota hiç kullanmadım ama emsali hatta kağıt üzerinde daha donanımlı ve güçlü case farmall 85c yada 95c öneririm.Veya ikinci el mf 5400 serisi.

9540 kw to hp yapınca 94 küsür beygire denk geliyor. 85 hp ye kadar düşeceğini sanmıyorum 16 valf sonuçta bu traktör.

16V in zannettiğimiz kadar traktöre güç kattığını düşünmüyorum ben.Valf dediğimizşey motora hava veren mekanizma.8V in hava debisi yüksek oldukdan sonra 16V olsa ne olur.2 tane kapı olur ama dar olur,1tane kapı olur iki kapıdan geniş olur.

• Beğen
Tepkiler: srtys

Fuarda 9540 inceledim hüsran
O nasıl vites arkadaş geçmek bilmiyor kabin dar bi şetıl için 150 bin vetilmez o motora
Vitesinin sonradan alıştığı söyleniyor. Valla ne yalan söyleyeyim o turuna 150 bin verilir. Düz traktörden daha çok tur var. Kabinin dar olması pek sorun teşkil etmiyor bence görüş açısı iyi sonuçta.

• Beğen
Tepkiler: Ethem ertürk
9540 in 85 beygir oldugunu nerden cikariyorsun 9540 icin 100 hp yaziyorlar ama aslen 95 hpdir bu traktor ve kucuk oldugunu dusunenler icin kesinlikle gücünden fazla ceker

75C ile 9540 'ı sahada pullukta bir yarıştırsak 309 n.m ve 316 n.m tork değerleri var.Motor ağırlıklarını eşitlesek ve araziye salsak 1600 devir iki motoruda sonuç ne olur acaba merak ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk