kubota m 108

On defransiyel mafsal aktama değil ya kapali dişli aktarma suya uygunlukburadan var biraz
Birde yine on defransiyelin dişli aktarma oluşu manevra kabiliyetini arttırdığı için ilaç gubre işine uygun çeltik te
Yoksa lazer işine bende pek gormedim bizim bölgede
Lazer işinde bizde jd nh case var

Bahsi geçen video daki gibi bir çalışma şekli bizim bölgede yok. Ayrıca çeltik çiftçileri arasında pek yaygın bir marka değil kubota.
Kubota m108s 4 mt lazer ile tesviye yapabilir mi sizce?
[video=youtube;G51Io_guFPI]https://www.youtube.com/watch?v=G51Io_guFPI[/video]
[video=youtube;vlbr9Vq0Ma8]https://www.youtube.com/watch?v=vlbr9Vq0Ma8[/video]
Laserli tesviyede, motor gücü yeterli olmalıdır, 85 kw, 4500 kg, 380 nm torku olan motor yavaş iş yapacaktır, motor karakteristiğine göre traktör ağırlığının %80-90 arası çeki kuvveti oluşturulabilir.Patinaj eğilimi yüksekse %80 diyelim, 4500 kg traktör 3600 kg ile ekipmana asılacaktır.6000 kg traktör patinaj eğilimi azsa 5400 kg ile ekipmana asılabilir.Pulluk işlemlerinde genelde 9-11 n.m./ kg arası traktörlerde çalışma rahat oluyor.
Patinaj kontrolü %10 olacak şekilde ayarlanır, lastik şekli 3 pırtık yere düz basar olmalıdır.M108S te patinaj kontrol düğmesi bulunmuyor, traktör ağırlığı ve motor gücü azdır.
[video=youtube;e0wmeBo64Ck]https://www.youtube.com/watch?v=e0wmeBo64Ck[/video]
Şekilde görüldüğü üzere 5500 kg traktör 575 n.m. motor torkuyla 7 km/h hızla sürüm yapıyor.Laserli tesviyede de benzer durum olur.Hava fazlalık katsayısı motorda 1,1 olarak dizayn edilir, %10-20 arası tork artışını motor kaldırır.Soğutma sistemi ve şanzımanın yeterli olması gerekiyor.
İş kapasitesi az olduğu için tercih kişiye göre değişir.

kubota m 108s alalı yaklaşık 4 ay oldu motorlar gayet kullanışlı güzel fakat tork ları emsallerine göre biraz düşük birde aynı malzemeyi mccormick e taktığım zaman onun hidrolik kolları daha çok kaldırıyor arkadaki malzemeyi kubotalar fazla kaldırmıyor ne yapmak lazım
Merhaba kubota 108lik tavsiye edermisiniz tecrübeniz nedir bu konuda bide yakıt deposu kaç litre

Merhaba kubota 108lik tavsiye edermisiniz tecrübeniz nedir bu konuda bide yakıt deposu kaç litre
Yakıt deposu 175 litre ben daha 1 aydir aldım o yüzden tavsiye ederim demek için çok erken. Lakin bu traktör de arkadaşın dediği gibi tork gücü olarak 100 beygir gibi hesaplarsaniz o zaman memnun kalırsınız. birde eksik yanları da var
1. Liftomatik
2. Yan koltuk bayi ikisini de veriyormuş
Ama avantajlar da var tabiki 16 valf yani düşük yakıt ( gerçi benim başak be90 daha az yakıyor[emoji28] an itibariyle
Vitesler ( başak la kiyasliyorum)
Dönüş kabiliyeti cok harika vs
Bence alaci sizsiniz ve ne alacağınızi bilmelisiniz. Ben şuan için memnunum ama dediğim gibi ben 90 lik tan 100 luke geçmiş gibi görüyorum kendimi
Sağlamlık için birsey diyemem daha 50 saatde onu ancak seneye bu vakitler diye bilirim.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

Aldık hayırlısiyla inşallah hanemize hayırlı olur
Hayırlı olsun, Allah utandırmasın.
Traktörü tutundurmak için altına komple şase ve ön hidrolikli sıyırgı kullanılıyor, çeltik yerlerinde düzleme, kaba tesviye yapar.
Lastiklere su doldurursanız faydası olacaktır, patinaj eğilimi azalır.
1500 devirde 380 n.m. torku var, 2000 devir motor yük dengeleme devridir.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Hayırlı olsun, Allah utandırmasın.
Traktörü tutundurmak için altına komple şase ve ön hidrolikli sıyırgı kullanılıyor, çeltik yerlerinde düzleme, kaba tesviye yapar.
Lastiklere su doldurursanız faydası olacaktır, patinaj eğilimi azalır.
1500 devirde 380 n.m. torku var, 2000 devir motor yük dengeleme devridir.
Sağol teşekkür ederim abi bilgi paylaşımı için lakin bizde kuru tarim var ikinci traktör olarak aldım bunun sansiman şeklinden umutluyum yoksa ara işler için başak be90 var cok memnunum insallah da onumuzdeki yillarda bir sorun vermez ikiside
IMG-20200219-WA0003.jpg
IMG-20190220-WA0002.jpg

• Beğen
Tepkiler: abici
Bu sayfada tüm kubatolar ve istatistik bilgileri almaya için, bu arada üretimi bitmiş gözüken traktörler sanimca emisyonları uymadığı için almanyada satış yok galiba 9540 yok mesala yerine 9560 var