Kubota M40 serisi Hidrolik Hassasiyet ve Vites Sertliğinin Ayarlanması

Kubota sahiplerinin en çok şikayet ettiği konu olan hidrolik hassasiyetinin nasıl ayarlanacağını video ile anlattım. Umarım yardımcı olur.
Ayrıca servisin tavsiyesi ile viteslerin daha rahat yumuşak geçmesi için vites bağlantısına ufak bir parça ekleyerek daha kullanışlı olmasını sağladık. Fotoğrafta görünen parçada iki delik arası merkezden merkeze mesafe 3cm olduğunda sorunsuz kullanılabiliyor. Parça kabin altındaki vites bağlantısına ekleniyor.

Resimler ve ekler

• 20200519_132840.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 202
  • 20200519_132848.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 176
Barıs Bey, elinize saglık video dn istifade etmiştik geçmişte. Vites geçişleri için parça işinide düşüneceğim. Ancak kabaca bir çizim yapabilseydin iyi olurdu . merkezler arası 3cm den delikler, içten büküm genişliği ne kadar olacak traktörü yanında olmayanlar için :)

Merhabalar,
Bu hafta bende yaptırdım şimdiye kadar yaptirmadigima çok pişmanım vitesler harika oldu. Ölçüleri aşağıda veriyorum. Katlama aralığı 2.3cm iç kısım, vida delikleri arası merkezden merkeze 3cm, ortadaki delikten sonra 3.5 -4cm uzun bırakılması yeterli .
Şiddetle öneriyorum bunu mutlaka m40 serisi traktörler olanlar yaptırsın. Ben direk bagladim uzunlugu
Ayarlayabilirsiniz kolun.

IMG-20220904-WA0000.jpg