Kubota m40 Serisi Radyatör ve Hava Filtresi Temizliği hk.

04.10.2008
4,134
195
Merhabalar, Kullanıcıların bilgilenmesi için konuyu açtım. Kubota Traktörler 2 durumdan dolayı harareti biraz yükselebilir.

1. Durum Radaytör Peteginin dolması :

- Petek temiz görünebilir ancak su tutmadan bunu asla anlayamazsınız . Bence saman ve tozlu işlerde ugrasanlar ara ara bu temizliği mutlaka yapmalı
Temizlik: Önce Hava ile petek temizlenir toz gittikten sonra üzerine hortumla su tutulur. Nekadar uzun tutulursa okadar iyi her tarafına sonra bekletilir 1-2 saat sonra yine su tutup içindeki tüm to ve samanların yumuşaması beklenir. Daha sonra yine su tutulur petekleri egmeyecek taziyik ve egimde. Sonra ize esnek bir hotum varsa aralara ulaşmada yardımcı olur hava vurulur ve tüm peteklerden camur ve kirlerin çıktıgını gözlemlersiniz hava vurunca zaten ilk aşamada içindeki suyu tazik ile atmalı atmıyorsa tıkalıdır . Unutmayın su uzun süre tutmadan asla çözülmez .vaktiniz varsa daha uzun tutun. tüm peteklerden hava gectigin gördükten sonra hava ile kurutun. sonra traktörü çalıştırıp 5-10 dakika tam gaz basıp pervane yardımı ile iyice temizlemiş olursunuz.


2. Durum Hava filtresi:

Havafiltesi özelliğini kaybedince temizde olsa yeterli hava geçişi saglamaz peryodik olarak değiştirin. Aksi halde yine aşırı zorlamalarda hararetin oynadıgını görürsünüz.


Kubotalar bu iki durum dışında harareti yükselmez unutmayınız!

Çok temiz dediğimiz radyatörümüzden çıkan çamur ve saman çöplerini görünce şok olduk.
 

Benzer Konular