Kubota m5112 zıplama sorunu

Yeteri kadar indirmemiş olabilirsin,mesela arkalar kac psi idi, kac psi ya indirdin. Önler kaçtan kaça indirdin.çünkü lastik havalarını ayarlamaktan başka cok fayda sagalyacak ne olacak, yay süspansiyon takacak durum yok. Tampon uzatmanın fayda ettiğini söyleyenler var ama tampona para harcayana kadar önlerin havasini 1 tik azaltmak yeter, sonucta bu traktorun radial lastikleri var.
Arkaya pulluk vb takinca traktörün ön lastiklerinin yükü artmaz, tersine azalır
fakat arka lastiklerin yükü artar. Buradan sonuçla ön lastikler biraz daha havası azaltılabilir ama arkalar yüzsüz iken çok indirilrse pulluk ekipman takınca aşırı esner ve lastik zarar görür, o sebeple arkalari fazla indiremezsin, önleri biraz daha indirmeyi dene.
Td65 in arkalar 22_23 psi, Önler 29_30 psi ayarlı.

• Beğen
Tepkiler: ilyas35
Yeteri kadar indirmemiş olabilirsin,mesela arkalar kac psi idi, kac psi ya indirdin. Önler kaçtan kaça indirdin.çünkü lastik havalarını ayarlamaktan başka cok fayda sagalyacak ne olacak, yay süspansiyon takacak durum yok. Tampon uzatmanın fayda ettiğini söyleyenler var ama tampona para harcayana kadar önlerin havasini 1 tik azaltmak yeter, sonucta bu traktorun radial lastikleri var.
Arkaya pulluk vb takinca traktörün ön lastiklerinin yükü artmaz, tersine azalır
fakat arka lastiklerin yükü artar. Buradan sonuçla ön lastikler biraz daha havası azaltılabilir ama arkalar yüzsüz iken çok indirilrse pulluk ekipman takınca aşırı esner ve lastik zarar görür, o sebeple arkalari fazla indiremezsin, önleri biraz daha indirmeyi dene.
Td65 in arkalar 22_23 psi, Önler 29_30 psi ayarlı.
Çok fazla o havalar. Benim 9540 Kubota da arka lastik 18-20 önler 20-22 hava

Radyal lastikler tarlada yandan yumurta çıkarır kadar esnemesi gerekiyor.
Şamirelli lastik, tabanı zayıfsa yandan dikine yarılır, kullanıcı hatası deniyor, lastikleri garantiye almazlar.
Çözüm radyal Kleber lastik.
lastik havasını tarla da 1 bar, 15 psı da kullansak tabanı sağlam kalan çeşitlere bakınız.

Son düzenleme:
Radyal lastikler tarlada yandan yumurta çıkarır kadar esnemesi gerekiyor.
Şamirelli lastik lastik tabanı zayıfsa yandan dikine yarılır, kullanıcı hatası deniyor, lastikleri garantiye almazlar.
Çözüm radyal Kleber lastik.
lastik havasını tarla da 1 bar, 15 psı da kullansak tabanı sağlam kalan çeşitlere bakınız.
Tarlada pulluk kazayağı vb. İşlerde 16 psı ye kadar düşürüyorum hem traktör iyi çekiyor hemde yolda zıplama az oluyor. Artı olarak ön ağırlıkları biraz uzattım ve ön tekerlere 45 er kg ağırlık taktım

Tarlada pulluk kazayağı vb. İşlerde 16 psı ye kadar düşürüyorum hem traktör iyi çekiyor hemde yolda zıplama az oluyor. Artı olarak ön ağırlıkları biraz uzattım ve ön tekerlere 45 er kg ağırlık taktım
Merhaba bizde deniz fahr 40 55 plus modelini yeni aldık traktör aşırı zıplıyor lastik hava basınçlarını kaç yapmak lazım lastikleri petlası marka 5 vites var lakin 5 e atamıyorsun düz yolda sürdüm zıplıyor resmen yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba bizde deniz fahr 40 55 plus modelini yeni aldık traktör aşırı zıplıyor lastik hava basınçlarını kaç yapmak lazım lastikleri petlası marka 5 vites var lakin 5 e atamıyorsun düz yolda sürdüm zıplıyor resmen yardımcı olursanız sevinirim
Lastik havaları yüksek olabilir. Çift çekerse arkaları 18-20 psi önleri de aynı olabilir.Tek çekerse önler 35 psi olabilir

Hayırlı olsun.
Yeni traktörün lastik havaları 40 psi civarında olur.
Lastik ezik kalıp beklerse yolda sağa ve sola traktörde sallantıya neden oluyor.
İki pırtık yere düz basar şekilde havalar ayarlanır.