Kubota - Massey Ferguson- Türk Fiat ortalama 75 HP - 90 HP traktör tavsiyesi

Landini 6060 , 7860 (1997 model) , 8860, 8865, Power farm 90, 5 100 (FPT motorlu, 2023 model) , Mc Cormick C95 Max , C90 Max yakın çevremizde bulunur.
200 dekar arazide çalışacağız deniyor.
Bu kadar arazi ve üzeri çalışanda MF 5455 ve yardımcı ikinci traktör , NH T5 115 ve yardımcı 2. traktör kullanılıyor.
Bize göre TD100 ve tt4 75 gibi traktörlerle çalışılabilir.
2 traktör 200 dönüm araziye çok bile layin 2 motoruda güzelmiş adamın avrupa seri dehşet makınalar bende tr5110 yanına tt475 alcam ınsallah bende begenıyorum tt475leri

2 traktör 200 dönüm araziye çok bile lakin 2 motoruda güzelmiş adamın avrupa seri dehşet makinalar bende tr5110 yanına tt475 alacam inşallah bende beğeniyorum tt475leri
İki traktör çok gelmez, bazen de yetmez bile.
Yüzlük traktör çift sıra bağımsız silaj makinesi ile biçecek , çift römork iki traktör silaj taşıyacak , bir traktör siloda sıyırgı ile depo çiğneyecek.
Yem karma önüne bir traktör, ön kepçeye bir traktör , gübre serpmede bir traktör.
Yonca veya ot, yulaf , biç , çevir, topla , ıslandı, ikinciye çevir , topla , bağla , taşı işleri olur.
200 dekar yerde 10-15 baş sağmal inek , 30-40 baş büyükbaş hayvan bakılabiliyor.

Yakıt x çekiş performansı konusunda landini ve fendt iyi olanlardır fakat fendt ikinci elleri dahi çok pahalıdır. hakkını verir mi verir ama 150-200 dönüm için gereksiz masraf olur. landini nispeten daha uygun fiyatlıdır. bu arada fiat gurubuna yakınlığınız varsa landininin bazı modelleri fiat ın kırmızı serilerindendir. @The_Hoca Traktör konusunda sanırım forumda gördüğüm en teknik kişi diyebilirim.
Teşekkür ederiz ama bizden çok daha iyileri vardır.
Bizde biraz daha fazla saha tecrübesi var, o kadar.
Bu nedenle onun yorumlarına ağırlık vermeniz daha doğru olabilir. Bu arada landini ve mccormik çoğu modellde aynı traktörler kendi isimleri adı altında üretilirler. benzerlikleri o nedenledir.
bu arada ithal traktörler ortalamada yerli üretimlerden daha performanslı daha konforlu ve daha elektronik olabiliyor. yani ithal modellere ağırlık vermek de uygun olabilir.(newholland n t5 t6 serileri gibi. aşırı yorgun değillerse sizin için ikinci elleri yeterli olur)
öncelikle bu 150-200 dönümlük arazi ayçiçeği mısır ve buğday demişsiniz.
(fiat new holland traktörlere ikinci elde fiat new holland ve türktraktör olarak 3 farklı marka altında bulunabilirler 3ünüde kontrol etmelisin)
2.el için düşünürsek (tam bütçe belirtmediğiniz için 1.4 milyondan ucuz modellere göre düşüncem)
Türkfiat gibi markalardan belirtmişsiniz. fiat ülkemiz için genelde teknolojik olarak seyrek traktör getirdi veya üretti denebilir. o nedenle türkfiattan veya newhollanddan önerebileceğim en düşük model 4 silindirli 66 serileri olur. 70-66 80-66 gibi. nedeni liftomatik ve levye gibi arazi işlemede size önceki serilerden daha fazla konfor sağlayacak özellikleri vardır. liftomatik 56 serisinde de bulunur fakat 66 serisi daha çok kusursuza yakındır. the hocanın belirttiği landini modellerinden birkaç tanesi de 66 serisine yakındır. o modellerede göz gezdirin.
Mc Cormick C95Max, ön aksta oring patlatmış ve ön fren iptal edilmişti, balatası cam gibi duruyordu.
Oring yenilendi, sistem aktive edildi.
Çekiş sorunsalı Euro2 olmasından dolayı idi , mazot pompası ayarıyla çekiş randımana girdi.
Kuyruk mili on bin saat dağılmadan kullanılabiliyor.
hema nın 5875 gibi bir iki tane modeli de 7056 motorludur ve 70-56ya benzer performansları vardır. liftomatik ve levye varmıydı hatırlayamadım.
minimum olarak çift çeker 80hp ve üstü traktörler size uygun olacaktır.
claas markasında 436 celtis modeli 700k bandında . modellerinde 2007lere gidebiliyor o nedenle değerlendirilebilir.
Axos 330-340 modellere bakılabilir.
case markasında jx100 110 modellerinden eski de birkaç model var fakat eski serileri ne kadar çekişli bilemiyorum.
2003 model 75 hp modellerin 208 n.m. tork değerleri ciddi çekiş sıkıntılı traktörlerdir.
Piyasadan toplatılıp hurdaya ayrılacak model olarak görüyoruz.
deutz-same-lamborghini den 90 beygir ve üstü modelleri olabilir. bu üç markanın modelleri birbirleriyle aynıdır. ve iyi markalardır.
Same Explorer 85T , toprak işlemede iyi olarak görürüz.
bütçeniz çok aşırı kısıtlıysa enter 654s önerilebilir . performansı kimi yerde 640dan daha iyidir. seriliği konusunu bilemiyorum fakat neredeyse bedava gibi bir fiyatı var. 150k ya bile bulunabilir fakat ne kadar bakımlı oldukları tartışılır. ama massey 240ın ismi aklınızdan geçiyorsa entere şiddetle öneririm.
Enter, çekerde çeker ama bakımından anlayan kişi gerekiyor.
hattat konusunda beygire bakılınca fiyatları çok ucuz. 90-110 beygirlik modellerden 500-600k dan listelenmeye başlıyor. The_Hoca hattatın bu beygir olarak ucuz modellerinin avantaj dezavantajlarını belirtmesi iyi olur çünkü çok randımanlı gözüküyorlar.
Orman traktörü olduklarından sahibi muhtemelen bakım masrafları yüksek olacağından ötürü bırakmış olabiliyor.
aynı şekilde tümosanda hattata yakın fiyatlarda ve yüksek beygirli modelleri var. karşılaştırılabilirler.
hattat tümosan gurubuna erkunt da dahil olabilir. erkunt performans olarak diğerlerinden bir tık daha iyidir. ki fiyat olarak da kendini belli ediyor. fiyatı landiniye yakın fakat landiniden pahalı kalabilir.
Erkunt 85Lüx , sallı ve ağır bir traktör ama çamurculuğu fazla yok.
NH TD90 , çamurculuk konusunda daha kullanışlı görüyoruz.
Tümosan 8190 da aynı şekilde.
John deere lar tarım ın ağır sanayi makinaları gibidir. argo tabirle dass*klı denebilecek traktörlerdir. 90-100 beygir 2000 model üstü alınabilir.
5090R çok güzel makine ama 6220 de var, hafif sıklet kalıyor.
Valtra A85, kasa ağırlığı iyi olduğundan daha oturaklıdır.
kubota çift çeker modellerinin dönüş yarıçapı oldukça iyidir. fakat kubotada hangi modeller tercih edilebilir bilemiyorum 90-100 beygir üstü modeller alınabilir sanırım.
TD100 yanında M5.112 çamurculuk konusunda zayıf kalabilir.
landini kısmında önceden fiat gurubunundu sanırım case ile birleşmek için onu elden çıkardılar diye hatırlıyorum. şimdilik agco gurubuna daha yakın sanırım. atlas powerfarm modelleri ikinci elde bol. 90-100lük modelleri boyutuna göre çekişi çok iyidir.
mccormick için de fikrim büyük oranda landini ile aynı
C95Max ve C100 Max , 7 bacak çizeli , kuru patlatmada , 30 cm derinlikte çekersek , tam 4*4 düğmesini kitleyerek süreriz.90 lık modellerindeki 83 hp lik motorların zor alanda yakıtları fazla olur.
valtranın eski modelleri hakkında çok bilgim yok ama 90 beygir altına bakılmamalı
geldik new holland a. t5040 t5070 gibi t5000 ve t6000 serileri bakımlı traktörse alınabilir. 5 ve 6 sınıfı ithal modellerin hepsi düşünülebilir.
NH T5060 , kuyruk mili işlerinde çok traktörleri ekarte edebilir.
bu arada ts110a modeli t6 serisindendir. uygun fiyatlı 6 sınıfı denebilir. kullananlar performansını çok beğenir. bu arada ne kadar doğru bilemiyorum fakat pulluk çekişi konusunda t5 tr5 td5 gibi modellerin tr6dan daha seri olduğunu belirtiyor bazı kullanıcılar.
TR6 serisini pulluk sürümünde 2000 rpm motor devriyle kullanan görmedik.
Aynı şekilde Maxxum serisini de.
Motor zorlanmalarda 2000 rpm devirde ek güç üretimini devreye alabilir.
Max güç devrinden max tork devrine düşmelerde vites otomatik düşer ve tekrardan max güç devrine çıkacaktır.
1600 rpm devire motor devir sabitleme yapılması iş bilmemezlik oluyor, motor 1300 rpm devire düşünce vites atması bekleniyor.
Mantık hatası yokta alışmışlar araba da 2000-4000 rpm sabit tork aralığını kullanmaya traktörde aynı sanıyorlar.
Fiat 66S seride yaptığımız 2200 rpm den 1500 rpm devire düşmelerde vites atarız, durum aynıdır.
massey konusunda klasik modeller haricinde yeni yeni serilere yakın modeller daha uygun olur. masseyin yeni serileri konforuyla biliniyor fakat onlar için daha fazla para dökmek gerekebilir.
MF çoğu zaman ilk alım maliyetleri yüksekti.
MF 5709 300 000 TL ye alınırken TR6 120 , 320 000 TL fiyatlara alınabiliyordu.
MF5711M 500 000 TL ye alınırken TR6 140 nerdeyse aynı fiyatlardaydı.
150-200 dönümlük arazi için sıfır traktöre masraf yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. ikinci elde sıfır traktör parasına çok daha iyi traktörler alınabilir. daha ucuza kapatıp ekipmana da yatırım yapılabilir. o nedenle 2.el traktörler üzerinde durdum
Firmaların bizce traktör sürüşü ile ilgili kurs vermesi gerekiyor.

Son düzenleme:
Aradığım Traktör ortalama 75 HP-80 HP
kafamda çok karıştı ama
Fiat 80 66 (1997 model üstü )
Şu ana kadar aklıma yatan traktör ancak almak istesem hiç yoksa 25 yaşında ve çok yüksek fiyat istiyorlar ama satınca da yine o paraları ediyor artısı
Diğer taraftan Fiat TD 90 Bluemaster 2013 model üstü ama bu traktör için de 80 66 gibi kesin konuşan yok
Birde Massey ferguson grubu var
Bu grup ta da kesin konuşan yok bir model için 5 kişi iyi diyor sa 3 kişi kötü not veriyor çıkamıyorum bu işin içinden
Massey Ferguson grubunda
Aklımda bir den fazla model var ama net bir seri veya model yok bilgi ve kullanıcılar dan net bilgiler alamıyorum
3085 D 3085 Phantom çekişi çok iyi ama Deutz motor arıza durumunda motorda yüksek maliyet çıkarır diyen çok kullanıcı var
Bunun yanı sıra
276 G 277 G (Bu iki model kaç HP bilmiyorum işimi görür mü emin değilim )
286 G bu model için fazla bilgi yok ancak edinebildiğim pompa arıza sorunu veriyor çok fazla mazot ayrımı yapıyor deniyor
3060 ve 260 G çok olumlu yorum var ancak bu traktör ler işimi görür mü bilmiyorum
Aklım çok karışık farklı modellere bakmak istemiyorum Landini gibi
Bunlar arasında karar vereceğim Massey ferguson un ithal ve yeni modellerine gücüm yetmez maddi olarak bunlar arasında hangisini veya hangi ikisini tavsiye edersiniz teşekkür ederim

Aradığım Traktör ortalama 75 HP-80 HP
kafamda çok karıştı ama
Fiat 80 66 (1997 model üstü )
Şu ana kadar aklıma yatan traktör ancak almak istesem hiç yoksa 25 yaşında ve çok yüksek fiyat istiyorlar ama satınca da yine o paraları ediyor artısı
Diğer taraftan Fiat TD 90 Bluemaster 2013 model üstü ama bu traktör için de 80 66 gibi kesin konuşan yok
Birde Massey ferguson grubu var
Bu grup ta da kesin konuşan yok bir model için 5 kişi iyi diyor sa 3 kişi kötü not veriyor çıkamıyorum bu işin içinden
Massey Ferguson grubunda
Aklımda bir den fazla model var ama net bir seri veya model yok bilgi ve kullanıcılar dan net bilgiler alamıyorum
3085 D 3085 Phantom çekişi çok iyi ama Deutz motor arıza durumunda motorda yüksek maliyet çıkarır diyen çok kullanıcı var
Bunun yanı sıra
276 G 277 G (Bu iki model kaç HP bilmiyorum işimi görür mü emin değilim )
286 G bu model için fazla bilgi yok ancak edinebildiğim pompa arıza sorunu veriyor çok fazla mazot ayrımı yapıyor deniyor
3060 ve 260 G çok olumlu yorum var ancak bu traktör ler işimi görür mü bilmiyorum
Aklım çok karışık farklı modellere bakmak istemiyorum Landini gibi
Bunlar arasında karar vereceğim Massey ferguson un ithal ve yeni modellerine gücüm yetmez maddi olarak bunlar arasında hangisini veya hangi ikisini tavsiye edersiniz teşekkür ederim
Al td90 ı arızasıda az uğraşma eski motorla yerli olsun yeni olsun

Arkadaşlar öncelikle slm aleyküm Ben malatya dan tavsiyenize ihtiyaç duyan bir kardeşinizim.
Yalnızca sizden ricam marka fonluğu olarak değilde gerçekçi olarak kullanıcı olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.
Yaklaşık yılda 150 ile 200 dekar Ekim yapan yılına göre sulu tarım olarak Ayçiçeği mısır buğday ekimi yapıyoruz ancak ilimizde yaşanan deprem felaketinden dolayı hem usta anlamında sıkıntı var hemde anlamsız bir pahalılık var marka model tavsiyesindeki talebim aslında herkesin talebi budur. Öncelikle sağlam olması yolda bırakmaması baskı vs anlamında da en dayanıklısı sanayiye sokmayacak mümkün mertebe yardımcı traktör olacak sadece tarla işinde kullanılacak nakliye nadir olur elzem durum olursa bu anlamda tavsiyesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum benim aklımda kubota massey ferguson ve Türk Fiat gibi geliyor eski veya yeni olması diye bir beklentim yok sağlam olsun mümkünse sınıfının da az yakanı :):):)
97 model 285s var ilk sahibiyiz sıfır aldık.şu zamana kadar bir kere kaputuna anahtar değmedi hala fabrikabın sıktıgı vidalarla duruyor Bu yüzden masseyden şaşma aradıgın civarlarda uzel ile olan masseyler daha iyi olur yakıt olsun performans olsun seni yarı yolda koymaz fiat alma çünkü cok hafifler en kücük bayırda ön kaldırır patinaj yapar ben sana 285s 398 3.075 3.085 öneririm işini görecek motorlar

• Beğen
Tepkiler: Federal
1997 model MF 285 S , ilk yüz motor saati içinde bağımsız kuyruk mili , İPTO nun kulakçığını koparır ve yandan kapak açılarak kaynak gerekir.
İlk debriyaj balatası dört bin saatler civarı değişir.
Yarım hidrolik direksiyonun sarı malzeme ayar somunu kafası genişletilerek çelik pim takılır.
Motor saati altı bin saatlerde motor üst kapak cıvataları sıkılır.
Motor üst kapak contaları kronik sorunluydu , conta kenarından yeşil renkli antifrizli su sızdırırdı.
Ön teker göbek bilyaları 3000 saatlik kullanımda boşluk yapar, sıkmak gerekir.
Traktör yoğun olarak tek sıra mısır silaj makinesi kullanırsa sağ arka akisi kesebilir.
Ayak gazı bazen el gazı kadar motora devir verdiremiyor, pedalın dip cıvatası gevşetilerek ayarlanır.
Orta kolda sabit bağlantı noktası yeri yoksa yay koparmış olabiliyor.
Hidrolik askı kolu sıyırabiliyor.
Yan gergi zincirleri çamurdan dönmez , boru tulumbaya çevrilir, hem yivli, hem pimli iyi olur.
Pulluk sürümünde sağ ön teker göbek cantını çatlatabilir.
Motor yağı Shell Rimula 20W50 , 250 saatlik kullanıma uygundur.

• Beğen
Tepkiler: Mihalgazi