KUBOTA SERVİSLERİ VE ÖNEMLİ NOTLAR

Ynt: KUBOTA SERVİSLERİ VE ÖNEMLİ NOTLAR

yahya link=topic=46464.msg442782#msg442782 date=1315760784' Alıntı:
ali bey ilginize teşekkürler benim servisim malatyadaydı adamın elinde kubotayla beraber 4 markanın servisliği var adam aynı zamanda servisinin karşısında kendisine ait petrol ofisi yağ bayiliği var adam otamatik olarak hem yağını satıyor hemde adama fiyat soramıyoruz ama şimdik elazığ servisiyle çalışıyoruz ama şuç adamda değil kubota firmasında newholland firması mesale opetin haricinde mazot alırsanız malınız garanti dışı kalır diyor müşterilerine kubotada garanti dışı kalır demesi lazım servisle ilgilenen istanbulda servis müdürü memet bey var değerli bir kişi ama kubotanın servisleri bilgi cağili servisler adamı motordan soğutuyor
Ben teşekür ederim yahya bey Servisler yağ ve kullanılacak malzeme konusunda bilgilendiriliyor aslında bizde servisiz aynı zamanda o yüzden bilgilendirdiklerini çok iyi biliyorum.Ama bizim insanımız işin üşkağıtçılığına kaçmaz ise sorun yok.Bunu gördükleri anda hemen servisliği fes ediyorlar ben iki tanesine şait oldu servis konusunda bir tane de bayiliği fes ettiler.Yani servis ve bayi konusunda emin olun çok hassaslar iş bizde bitiyor.Sizde gelen servisin kullandığı yağ olur malzeme olur dikkat edin sıkıntı yaşamamak için.Biz işi öğrenmeden işin üçkağıtçılığını öğrenen bir milletiz bu noktada iş bize düşüyor bence.

rençberçiftci link=topic=46464.msg443099#msg443099 date=1315844105' Alıntı:
Motor yağı ile şanzuman yağı nın ayrı marka olarak önerilmesi sık rastlanan bir durum değil.
Teknik olarak bende tam olarak bilmiyorum servis kısmına bakan başka birimimiz var ama sanırım motor da daha ince bir yağ kullanılıyor o yüzden.

bugün aksarayın eskil ilçesinde kubotanın tarla sürümü vardı bırınede benı bındırdıler bıraz kullandiye traktörü baya bir zorladım işin açıkçası hoşumada gitti özelliklede iç konforu tabi bu traktör hakkındada pek bılgım yok japon malı dedıler japonsa zaten kalitelidir bence ben case kullanıyorum

aydın68 link=topic=46464.msg449061#msg449061 date=1317320311' Alıntı:
bugün aksarayın eskil ilçesinde kubotanın tarla sürümü vardı bırınede benı bındırdıler bıraz kullandiye traktörü baya bir zorladım işin açıkçası hoşumada gitti özelliklede iç konforu tabi bu traktör hakkındada pek bılgım yok japon malı dedıler japonsa zaten kalitelidir bence ben case kullanıyorum
ne gibi fark var sizce?

yahya link=topic=46464.msg442782#msg442782 date=1315760784' Alıntı:
ali bey ilginize teşekkürler benim servisim malatyadaydı adamın elinde kubotayla beraber 4 markanın servisliği var adam aynı zamanda servisinin karşısında kendisine ait petrol ofisi yağ bayiliği var adam otamatik olarak hem yağını satıyor hemde adama fiyat soramıyoruz ama şimdik elazığ servisiyle çalışıyoruz ama şuç adamda değil kubota firmasında newholland firması mesale opetin haricinde mazot alırsanız malınız garanti dışı kalır diyor müşterilerine kubotada garanti dışı kalır demesi lazım servisle ilgilenen istanbulda servis müdürü memet bey var değerli bir kişi ama kubotanın servisleri bilgi cağili servisler adamı motordan soğutuyor
Kalınlaştırdığım cümledeki yanlışı düzeltmek istiyorum.Şimdi opet koçun.türk traktörde koçun,fordda koçun.koç diyorki opetten yakıt alırsan yakıtla alakalı herhangi bir sıkıntıda ben karşılarım diyor.çünkü firmaların sahibi aynı.sen new holland aldın yakıtla ilgili sıkıntı çıktı garanti dahilinde yapılır.sen new holland aldın yakıtı shellden aldın yakıtla ilgili arıza çıktı yakıt fişiyle birlikte shelle başvurursun arızayı onlar hallettirir veya hallettirmek zorundalar.yakıt alırken fişinizi sakın atmayın.. noo*-*-

cıvıq06 link=topic=46464.msg450113#msg450113 date=1317639783' Alıntı:
Kalınlaştırdığım cümledeki yanlışı düzeltmek istiyorum.Şimdi opet koçun.türk traktörde koçun,fordda koçun.koç diyorki opetten yakıt alırsan yakıtla alakalı herhangi bir sıkıntıda ben karşılarım diyor.çünkü firmaların sahibi aynı.sen new holland aldın yakıtla ilgili sıkıntı çıktı garanti dahilinde yapılır.sen new holland aldın yakıtı shellden aldın yakıtla ilgili arıza çıktı yakıt fişiyle birlikte shelle başvurursun arızayı onlar hallettirir veya hallettirmek zorundalar.yakıt alırken fişinizi sakın atmayın.. noo*-*-
mazot fişini sıfır motor olunca atmamak lazım doğru söylüyosunuz....

her traktör yada her makina ve motorun kısacası yağın ve yakıtın kullanıldığı bütün cihazların bir kullanım kılavuzu vardır ve orada kullanılması gerekn yağ yazılmıştır. bunun dışına çıkmak doğru değildir çünki ince hesaplar ve uzun denemeler sonunda elde edilen verilerle belirlenmektedir. kesinlikle dışına çıkılmaması kanaatindeyim

O servis benim 100 beygirlik sıfır traktörümü bozdu