lastik seçimi

iyi günler herkese 2006 tt60b çift çeker traktör kullanıcısıyız traktörün üzerinde bkt 380/70 28 ve 300/70 20 lastik bulunuyor dişleri kalmadı artık yeni lastik alacağız fakat hangi marka lastiği alma konusunda yardıma ihtiyacımız var bölgemizin toğrağı taşlı toprak lastiğin dayanıklı olmasını istiyoruz bu ebatta tavsiye edeceğiniz lastik varmı şimdiden teşekkürker

iyi günler herkese 2006 tt60b çift çeker traktör kullanıcısıyız traktörün üzerinde bkt 380/70 28 ve 300/70 20 lastik bulunuyor dişleri kalmadı artık yeni lastik alacağız fakat hangi marka lastiği alma konusunda yardıma ihtiyacımız var bölgemizin toğrağı taşlı toprak lastiğin dayanıklı olmasını istiyoruz bu ebatta tavsiye edeceğiniz lastik varmı şimdiden teşekkürker
Arazinin taşlı oluşundan bezli lastik daha mantıklıdır! Radiallar taşta kesilmeler daha yoğun olmakta! Lastik konusu tamamen bütçe meselesidir! Durum müsaitse goodyear micheln continental ilk sırada lassa-bkt diğer grup petlas-özka diğer şeklinde sıralanır bugünkü koşullara göre ciddi maliyetler taşımakta iyi hesap etmek lazım vesselam...

Lassa radial derim alacak olsam lassa alirim ancak traktörün uzerinde gelen starmaxlardanda memnun kaldim

Bkt ler kaç yıl, kaç saat gitti? Benim traktörün üzerinde var 2011 den beri ve 5000 saat oldu hala tam bitmedi

ÖZKA 'nn bez lastiğinin hamuru yumuşak. çok taşlı olmayan arazide bile deformasyonlar oldu.Taşlı arazide petlas da aynı sorunu yaşatıyor. Bkt veya lassa makul gibi ama continental veya mıcheın bunların fıyatları baya pahalı.. özka ile petlas'ın radyal lastiği hakkında bilgiye sahip değilim. kullanan arkadaşlar size bilgi vereceklerdir.Ben olsam lassa veya bkt alırdım.

hocam bkt ler 2013 temmuz üretimi biz lastiği 2014 başlarında aldık kaç saat kullanıldığı konusu muamma traktör sadece bahçede çalışmıyor nakliyede yapıyoruz dağda taşta odundur asfaltta hertürlü arazide kullanıyoruz
michlen ve goodyear da bu kalıpta lastik bulamadım birkaç kaplamacıya dahi sordum bu ebatın kaplamasını bile yok dediler

Arazinin taşlı oluşundan bezli lastik daha mantıklıdır! Radiallar taşta kesilmeler daha yoğun olmakta! Lastik konusu tamamen bütçe meselesidir! Durum müsaitse goodyear micheln continental ilk sırada lassa-bkt diğer grup petlas-özka diğer şeklinde sıralanır bugünkü koşullara göre ciddi maliyetler taşımakta iyi hesap etmek lazım vesselam...

bezli lastik iç lastikli mi oluyor?

• Beğen
Tepkiler: Skarataş
bezli lastik iç lastikli mi oluyor?
[/QUOT evet iç lastikli katmanlı tekerlerdir! Radiallar içsiz tek parçadır! Tek parçalar bezli lastiklere göre daha serttir doğal olarak taşlık arazide zamanla eskime erime değil direkt kopma yapar! Bezli lastikler daha yumuşak esnektir fizik kanunlarına göre taş çarpmalarını daha tölere edebilir... Taşlı bir arazide ekonomide sorun yoksa bezli lassa idealdir diye düşünüyorum...

Td 65 sifir aldığımızda üzerind e lassa vardı peynir gibi çatladı garantiye götürdük fotoğraflarını çekip gönderdiler gelen cevap kimyasala girmişsin ve güneşte kalmış kısacası lassa yı tavsiye etmem o eski lassalar yok

Lassa Agrı 1 Bıb , kullanıcısıyız , 5 yılda, 3000 saat oldu , lastikler yarı gibi diyebiliriz.
Piyasada farklı kalitede lastikler var, ucuz diye düşük kalite lastik kullanmak bazen daha pahalıya gelebilir.