Latıtude&C5&508 anketi

Sizce hangisi?

• Renault latıtude 2.0 dizel otomatik

• Citroen c5 2.0 dizel otomatik

• Peugeot 508 2.0 dizel otomatik

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
10.11.2013
1,731
1,868

Sadece traktör konularında birbirimize yardımcı oluyoruz. Ama araba konusunda da birbirimize tavsiyelerde bulunabiliriz.
Kullandığımız araçların kronik sorunları, kullanışlılıkları gibi konularda bildiklerimizi paylaşabiliriz.
Aşağıda 3 adet araba için anket düzenledim cevap vermenizi ve araçlar hakkında bildiklerinizi yazmanızı rica ediyorum.
Neden bu araçlar???
1)D seğment
2)Dizel
3)Üçününde 1600 motor versiyonları yarı otomatik
4)Passat, Superb, Mondeo, Mazda6 gibi araçlar lüzumundan fazla pahalı.
5)Bu araçların 2013-2015 modelleri için düzenlenmiş bir ankettir.
Teşekkür eder, başarılar dilerim. 😜

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Ben reno dan yana verdim oyumu ama bu motor küçük gelir o arabaya 3 tdi v6 motorları var Avrupa da genellikle bunlar kullanılıyor ayrıca Peugeot ve Citroën en fazla arıza açan marka fazla tutulmuyor ne alırsın diye sorarsan ww passat 1.9 131 beygir olan lar en çok tutulan audi a6 3.0 tdi de çok tutulan model

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70
4 sene 1.6 e-HDI Executive MCP şanzımanlı C5 kullandım. Yaklaşık 80.000 km yol yaptım, bir sorun yaşamadım. İstersen bunun hakkında bilgi verebilirim.

2.0 motorla ilgili bildiğim 138 ve 163 hp olmak üzere iki modeli var, her iki modelde de tam otomatik şanzıman kullanılıyor. Ayrıca 2011 modelden yüksek 2.0 motorlu C5 bulman zor olabilir, çok az sayıda var, onlar da zaten fanatiklerinde ve pahalı. 508'e gelecek olursak durum onda da aynı. İstediğin modellerde bulman zor.

C5 ile 508'de kullanılan parçalar, teknolojiler ikisinde de aynı. Sadece iç ve dış tasarımları farklı. 508'in yeni modelleri Türkiye'ye geliyor diye daha fazla tutulur, daha pahalıdır. D segmenti araçlar büyüktür, uzun yol arabasıdır, her yere kolay girmez, parçaları pahalıdır, her ustaya gösteremezsin, fazla elektroniktir, ucuz buldum diye kesinlikle alınmamalı, temizini almazsan çok uğraştırır, bunu iyi düşünmek gerekir. Hem 508 hem de C5 için söylüyorum, temiz ve bakımlı alırsan fiyat/performans araçlarıdır.

Ben reno dan yana verdim oyumu ama bu motor küçük gelir o arabaya 3 tdi v6 motorları var Avrupa da genellikle bunlar kullanılıyor ayrıca Peugeot ve Citroën en fazla arıza açan marka fazla tutulmuyor ne alırsın diye sorarsan ww passat 1.9 131 beygir olan lar en çok tutulan audi a6 3.0 tdi de çok tutulan model
Abi 2.0 motorum vergisi bile bizi titretirken 3.0i düşünemiyorum. 🤒

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
4 sene 1.6 e-HDI Executive MCP şanzımanlı C5 kullandım. Yaklaşık 80.000 km yol yaptım, bir sorun yaşamadım. İstersen bunun hakkında bilgi verebilirim.

2.0 motorla ilgili bildiğim 138 ve 163 hp olmak üzere iki modeli var, her iki modelde de tam otomatik şanzıman kullanılıyor. Ayrıca 2011 modelden yüksek 2.0 motorlu C5 bulman zor olabilir, çok az sayıda var, onlar da zaten fanatiklerinde ve pahalı. 508'e gelecek olursak durum onda da aynı. İstediğin modellerde bulman zor.

C5 ile 508'de kullanılan parçalar, teknolojiler ikisinde de aynı. Sadece iç ve dış tasarımları farklı. 508'in yeni modelleri Türkiye'ye geliyor diye daha fazla tutulur, daha pahalıdır. D segmenti araçlar büyüktür, uzun yol arabasıdır, her yere kolay girmez, parçaları pahalıdır, her ustaya gösteremezsin, fazla elektroniktir, ucuz buldum diye kesinlikle alınmamalı, temizini almazsan çok uğraştırır, bunu iyi düşünmek gerekir. Hem 508 hem de C5 için söylüyorum, temiz ve bakımlı alırsan fiyat/performans araçlarıdır.
508 için dediğiniz gibi dönüş capına çok kötü yorumları okudum youtube da kullanıcıları videolarına söylüyor, c5 için enjektör işeme sorunu duydum yine.

Uzun süre değişik peugeot modellerini kullandım temiz olursa fiyat performans araçları ancak kibar ve temiz kullanmak gerekiyor. Kötüsüne denk gelirseniz biraz üzebilir. 5 yıl kadar süredir 2012 latitude kullanıyoruz 150.000 km oldu hiçbir problemle karşılaşmadık. Bence seçenekler arasında en iyisi latitude. En azından iyi bakıldığında araçta neredeyse yıpranma olmuyor. Boya kalitesi olsun iç mekan malzeme kalitesi olsun son derece yeterli. Motor desen zaten klasik renault dci taş gibi sağlam. Peugeot gibi erken dönemde motordan yağ kaçakları başlamıyor. Aynı zamanda 2011 kangoo kullanıyorum onunda motorundan çok memnunum.

508 için dediğiniz gibi dönüş capına çok kötü yorumları okudum youtube da kullanıcıları videolarına söylüyor, c5 için enjektör işeme sorunu duydum yine.
Genelde PSA grubunun motorlarını pek çok marka kullanır. Örneğin C5'in 1.6 e-HDI motoruyla Ford Focus, Volvo S40, Volvo S60 gibi modellerdeki 1.6 dizel motorlar aynıdır. Mutlaka 2.0 motorun da aynı olduğu modeller vardır. Araştırırken marka üzerinden gitme, motor üzerinden git. Çünkü bilen de konuşuyor bilmeyen de, insanlara göre C5'in motoru kötüdür, Focus'un ve Volvo'nun iyidir, ama üçünde de aynı 1.6 dizel motor olduğunu bilmezler. Mantıken bir motorda sorun varsa o motoru kullanan tüm markalardan sorun olması gerekir. Citroen'de sorun var ama aynı motoru kullanan Ford'da yok. Tamamen algı. Her söylenene takılma, birebir kullanıcılardan bilgi al.

Ankete eklediğiniz tüm araçlar özellikle son zamanlarda neredeyse C sınıfı araçlardan bile ucuz olmaya başladı, haliyle insanlar yöneliyor. Pek çok kişi ucuz diye ekmeği yenmiş araba alacak, sonra Latitude, C5 ve 508 kötü diyecek. Bütün mesele aslında bu. Bu üçünün de temizi sorun çıkarmaz, hiç bir marka amiral gemisini kötü üretmez.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70