Lisanslı depo

Edirnede borsanın oradaki depolar dışında lisanlı depoculuk yapan yerler var mı? Bizim köy depolara 50km uzaklıkta traktörle taşımak çok zor havsaya ofise traktörle götürüyoruz ama orda stopaj falan kesiliyor her ilçede bu depoculuk olması lazım geçen yıl uzunköprüden (70km lisanslı depolara) kamyonla lisanslı depoya getirenler vardı

Evren bu lisanslı depo tesliminde kesinti olmuyacak ve tonda 25 tl nakliye parası verilcek diye yazıyor ,şayet bu biçimde olursa bence güzel.
Ama bu lisanslı depoya teslimde fiyatı ofis gibimi belirliyorlar bilgin varmı bu konuda.
Abi eğer nakliye parasından yararlanmak için belli bir süre satış yapamazsın diye bir kural yoksa çok iyi bir uygulama ben geçen sene fiyat açıklandıktan sonra lisanslıya verdim satışı hemen ofise yaptım satış 1 hafta içinde gerçekleşiyor ofis görevlileri haftanın belirli bir günü gelip onaylıyor onaylanma zamanına göre 1 kamyonda 10 20 lira kira verilebiliyor mesela geçen sene şansa 1 gün sonra satış onaylandı 4tl gibi kira vermiştim parada hemen hesaba yattı :) lisanslı depodakilerde ofisin çalışanları oluyor ofisin kendi yerine satmaktan daha avantajlı bu lisanslı depolar

Abi eğer nakliye parasından yararlanmak için belli bir süre satış yapamazsın diye bir kural yoksa çok iyi bir uygulama ben geçen sene fiyat açıklandıktan sonra lisanslıya verdim satışı hemen ofise yaptım satış 1 hafta içinde gerçekleşiyor ofis görevlileri haftanın belirli bir günü gelip onaylıyor onaylanma zamanına göre 1 kamyonda 10 20 lira kira verilebiliyor mesela geçen sene şansa 1 gün sonra satış onaylandı 4tl gibi kira vermiştim parada hemen hesaba yattı :) lisanslı depodakilerde ofisin çalışanları oluyor ofisin kendi yerine satmaktan daha avantajlı bu lisanslı depolar

Topragim, Edirne'de ki lisansli depo tam olarak Nerede?

Evren bununla ilgili detaylı haber facede tarımdan haber sitesinde var.orda yazılana göre lisanslı depoya verenler %2 stopaj kesintisi ve diğer kesintilerde olmiyacak diye yazıyordu tonda 25 tl de nakliye parası diye .lisanslı depodan geri tmo satış yapmak icin kagıt alınca paranda hemen hesabına gececek diye yazıyor.
Bizim burda yakında yok zaten ülke genelinde 250 kadar lisanslı depo varmış.

lisanslı depoda buğdayın ücreti ofisteki gibi makineye girip değerlerine göre mi belirleniyor o kısmı anlamadım?

Evet ofisteki gibi numune alıp değerler çıkıyor şuan tam hatırlamıyorum ama değerlerin çıktığı kağıtta sanırım fiyat yazmıyordu satış yapılınca fiyatları görüyorduk ama proteine göre aşağ yukarı fiyat aklınızda oluşuyor