Ls hakkında düşünceleriniz

Ynt: Ls hakkında düşünceleriniz

Kalitesini bilemem , üzerine binip kullanmadım.
İveco motor olması , Kore malı olması , arkasında Anadolu grubu olması bana göre artıları.
2. eli zayıf olması , bayi ve servis ağının tam anlamıyla yaygınlaşmaması bana göre eksileri.
Kötü bir marka değil , gidipte sıfır almam , lakin temiz 2. el almak daha mantıklı , çok piyasa traktörü olmadığı için 2. elde çok uygun fiyatlar ile alınabilir diye düşünüyorum.
Kalite olarak bizim traktörlerimizden aşağı kalır yanı yoktur diye düşünüyorum. Kalite konusunda en objektif yorumu sahibi olan üyelerimizi yapabilir.

İkinci elini boşverelimde bi traktör kaliteliyse ki bana göre piyasadaki çoğu traktörden kaliteli zaten sen onu satmazsın o yüzden adam gibi araştırıp kullanıcılarına soracaksın daha üstüne binmeden çamur atan kişilere değil günümüz teknolojisiyle pekte yedek parça sıkıntısı çekilmez tek telefonla servis,yedek parça kapında yani

bizim köyde 75 liği vardı adamın ocağını söndürdü sıfır almıştı 1 yılda 3 kez mazt pompasının elemanı yaktı birincisinde mazotta dediler ikincisinde kulanım hatası dediler içüncede usta hatası dediler mazot pompasıda garanti kapsamına girmediğinden 4x3 12milyar cepten çıktı adam yandım allah diyewrek kaça maça elinden çıkardı uzak durun

dayço link=topic=34465.msg767996#msg767996 date=1377201738' Alıntı:
bizim köyde 75 liği vardı adamın ocağını söndürdü sıfır almıştı 1 yılda 3 kez mazt pompasının elemanı yaktı birincisinde mazotta dediler ikincisinde kulanım hatası dediler içüncede usta hatası dediler mazot pompasıda garanti kapsamına girmediğinden 4x3 12milyar cepten çıktı adam yandım allah diyewrek kaça maça elinden çıkardı uzak durun
LS ' nin 75liği çıktıda benmi bilmiyorum ya ?

td 75 olmasın

ben iki senedir 90c kullanıyorum çok kaliteli ve güzel traktör. Sana birşey söyleyeyim bu traktör de garanti kapsamı diye birşey yok öyle bir sorun olsa pompa değil o traktore sıfır motor takarlar anadolu gurup çok sağlam firma..

ONCEL link=topic=34465.msg768022#msg768022 date=1377208278' Alıntı:
Herkesin evinin önünde olanı güzeldir :)Bizim burda da 90 lıgı var 2011 mi 12 model mi 90.80 le boy ölçüşemedi çekişinden pek memnun degiller satmanın peşindeler lakin galiba biraz da beklenti meselesi. :)
tümö var köyde bindim kullandım Ben 3.105 le denedim 6320 le denedim sen bana tümö diyorsun..

ONCEL link=topic=34465.msg768022#msg768022 date=1377208278' Alıntı:
Herkesin evinin önünde olanı güzeldir :)Bizim burda da 90 lıgı var 2011 mi 12 model mi 90.80 le boy ölçüşemedi çekişinden pek memnun degiller satmanın peşindeler lakin galiba biraz da beklenti meselesi. :)
tümö var köyde bindim kullandım Ben 3.105 le denedim 6320 le denedim sen bana tümö diyorsun..

bir Ls plus 90 kullanıcısı olarak cevap vermeye çalışayım.
1-ilk olarak traktör tüm yerlilerden kat kat üstün.
2-new hollandın çakması demiş bi arkadaş. Ls fabrikası korede new hollandın ve class ın avrupa serilerine fason üretim yapıyor hatta class ların kaputu ls ile birebir. Eski kasa ls lerin farı new holland ile birebir. İnanmayanlar için yakında resimlerini eklerim.
3-mazot pompasının elemanı bozuldu demiş arkadaşın biri. Kardeş zaten pompası bosch marka ls ile ne alakası var kalitesiz mazot kullanırsan hepsinin bozulur.
4- çekişi zayıf diyenler var Ls forumuna bizzat benim eklediğim video var( birde bunu izleyin bakalım başlığıyla) 5 li 12 numara pullukla boşta gider gibi gidiyor.
5-tek hak verdiğim konu 2. elinin zayıf oluşu nedeni ise piyasaya yeni giriyor olması ama Anadolu Holding bunun Kocaelinde fabrika için yer tahsisi yapılmış hatta temeli bile atılmış. Fabrika bitiitğinde bırakın değer kaybetmeyi bu kaliteyi bu kadar uygun fiyata alanlar kar bile edecekler.

umarım faydalı olmuşumdur. Bu arada diğerleri sadece traktör

ukalapoyraz link=topic=34465.msg768027#msg768027 date=1377209489' Alıntı:
bir Ls plus 90 kullanıcısı olarak cevap vermeye çalışayım.
1-ilk olarak traktör tüm yerlilerden kat kat üstün.
2-new hollandın çakması demiş bi arkadaş. Ls fabrikası korede new hollandın ve class ın avrupa serilerine fason üretim yapıyor hatta class ların kaputu ls ile birebir. Eski kasa ls lerin farı new holland ile birebir. İnanmayanlar için yakında resimlerini eklerim.
3-mazot pompasının elemanı bozuldu demiş arkadaşın biri. Kardeş zaten pompası bosch marka ls ile ne alakası var kalitesiz mazot kullanırsan hepsinin bozulur.
4- çekişi zayıf diyenler var Ls forumuna bizzat benim eklediğim video var( birde bunu izleyin bakalım başlığıyla) 5 li 12 numara pullukla boşta gider gibi gidiyor.
5-tek hak verdiğim konu 2. elinin zayıf oluşu nedeni ise piyasaya yeni giriyor olması ama Anadolu Holding bunun Kocaelinde fabrika için yer tahsisi yapılmış hatta temeli bile atılmış. Fabrika bitiitğinde bırakın değer kaybetmeyi bu kaliteyi bu kadar uygun fiyata alanlar kar bile edecekler.

umarım faydalı olmuşumdur. Bu arada diğerleri sadece traktör
adam haklı beyler

LS TRAKTÖR ÇEVREMDE FAZLA YOK O YÜZDEN TEKNİK OLARAK BİLGİM YOK AMA ANADOLU HOLDİNG ÜLKEMİZİN BÜYÜK HOLDİNGLERİNDEN BU MARKAYA YATIRIM YAPTIYSA BENCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR AYRICA GÜNEY KORE TEKNOLOJİ OLARAK BİZDEN İLERİDE BEN GÜNEY KORE İMALATI OTOMOBİL KULLANDIM (NEKSİYA)GAYET İYİYDİ ÜLKEMİZ VE ÇİFTÇİMİZ İÇİN HAYIRLISI OLSUN

yalan söylüyorsun ben 3 yıldır kullanıyorum pulluk takarken pulluk yıkıldı çeki demirinin altına düştü tam o sırada hidrolik kalkıyordu kasma oldu yan kolu kırdım Anadolu motoru aradım bu şekilde yankolu kırdım dedim adamlar problem değil parçanız korgoya verildi dedi %100 hatalı olduğum halde bırakın pompa arızasını garantiye sokmayacaklarr

İlk gelen 90 lıklardan bizim köyde biri almıştı , bir muhabbette vitesleri zor geçiyor demişti kullananlardan biri.
Hakiakaten varmı böyle birşey? Vites geçişleri nasıl?
Benim beğendiğim bir traktör , 2. el denk gelirse 80 liklerinde seneye düşünüyorum

2 tane 90 lık, 1 tane 80 lik, 1 tane 70 lik ve 1 tane de 60 lık olmak üzere iki yıl öncesi köyümüze 5 adet girdi. Traktörler hakkında yorum yapmayacağım ama buralarda satışını yapan kimse kalmadı.

ufukk link=topic=34465.msg768044#msg768044 date=1377240037' Alıntı:
İlk gelen 90 lıklardan bizim köyde biri almıştı , bir muhabbette vitesleri zor geçiyor demişti kullananlardan biri.
Hakiakaten varmı böyle birşey? Vites geçişleri nasıl?
Benim beğendiğim bir traktör , 2. el denk gelirse 80 liklerinde seneye düşünüyorum

vites geçişleri biraz sert o doğru ama sorun olacak şekilde değil

768 link=topic=34465.msg768045#msg768045 date=1377240403' Alıntı:
2 tane 90 lık, 1 tane 80 lik, 1 tane 70 lik ve 1 tane de 60 lık olmak üzere iki yıl öncesi köyümüze 5 adet girdi. Traktörler hakkında yorum yapmayacağım ama buralarda satışını yapan kimse kalmadı.
Neden abicim?
Traktörleri kötü olarak mı değerlendirdiler?
Yoksa bayi , finansman zorlukları , ticari zorluklar vs sebebiyle mi bıraktı?

• Beğen
Tepkiler: Hurmanlı