Ls hakkında düşünceleriniz

Ynt: Ls hakkında düşünceleriniz

vitesi neden bilmiyorum ama halatlı sistem yapmışlar buda biraz sert girmesine sebep oluyor. halatlı sistemin mantığını çözemedim

bizim arkadaş gecen yıl 70 lik erkuntu verip 80 lık ls aldı yakıtının erkunttan az oldugunu soyluyo ama gecenlerde td 80 lıkle aynı tarlada iş yaptılar arkalarındekı mazame aynı td 80 den cok yakmıs motorun 2 el piyasası yok pek ama guzel motor oyle cok arıza vermıyo konforoda guzel bim-*s

mecidiyeli link=topic=34465.msg768025#msg768025 date=1377209272' Alıntı:
tümö var köyde bindim kullandım Ben 3.105 le denedim 6320 le denedim sen bana tümö diyorsun..
Bende bizim burda deneyenleri söylüyorum geçen yıl 90.80 le tarla sürmeye girdiler 5 li 12 li pulluk larla 90.80 tur bindirdi sürekli LS Plus çekmek için çok çaba sarfediyordu ayrıca şimdi 5 li pulluk bile takmıyorlar 4 lü 13 lü kullanıyorlar çekiş yönünden zayıf bir traktör 3105 le 6320 ile denedim diyorsun denemeye denersin ama sen 1 tur atarken 3105 yada 6320 büyük bir ihtimalle 3-4 turunda olur. 88 Hp bir traktör le 100 beygir üzeri bir traktörü nasıl kıyaslıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: LS90PLUS

ls u60c bizde var. yakıt olsun çekiş olsun biz çok memnunuz. ayrıca bol vites seçeneği ve konforlu kabin de cabası. 55-60 beygir aralığındaki çoğu traktörden çok daha teknolojik.
bu arada servisi zayıf vs. diyenlere kesinlikle itibar etmeyin. bizim traktör geçen sene antifiriz kaçırmasından dolayı dondan blok çatlattı. hemen bilgi verdik, en kısa zamanda garanti kapsamında traktörün motorunu sıfırladılar. fatura 22bin küsur tl idi. hiç bir sıkıntı olmadan ve tek bir kuruş bile vermeden hallettik.
bu arada madem bu kadar iyi diyorsun niye blok çatlattı derseniz, önemli olan arıza değil, arızanın arkasında duran firmadır derim. sonuçta kul yapısı her marka arıza verebilir. önemli olan müşteriyi mağdur etmeden sorunu halledebilmek.

Gassal link=topic=34465.msg768181#msg768181 date=1377288694' Alıntı:
ls u60c bizde var. yakıt olsun çekiş olsun biz çok memnunuz. ayrıca bol vites seçeneği ve konforlu kabin de cabası. 55-60 beygir aralığındaki çoğu traktörden çok daha teknolojik.
bu arada servisi zayıf vs. diyenlere kesinlikle itibar etmeyin. bizim traktör geçen sene antifiriz kaçırmasından dolayı dondan blok çatlattı. hemen bilgi verdik, en kısa zamanda garanti kapsamında traktörün motorunu sıfırladılar. fatura 22bin küsur tl idi. hiç bir sıkıntı olmadan ve tek bir kuruş bile vermeden hallettik.
bu arada madem bu kadar iyi diyorsun niye blok çatlattı derseniz, önemli olan arıza değil, arızanın arkasında duran firmadır derim. sonuçta kul yapısı her marka arıza verebilir. önemli olan müşteriyi mağdur etmeden sorunu halledebilmek.
katılıyorum. plus 90 senkromeç hatası vardı servis köyden aldı yerine idareten kullanacak bi traktör verdi 2. gün yapılmış olarak geldi ben böyle bir servis anlayışı diğerlerinde görmedim bile. Ama bu zannetmeyin ki servisten kaynaklanıyor bunun en büyük sebebi arkasındaki anadolu holdingtir. traktörde normalde 3 yıl garanti varmış holding bayilere 3 yılda siz verin diyormuş. başka kim malına bu kadar güvenir

Dün, üzüm sandığı kuyruğunda 90 ' lik bir LS sahibi ile sohbet ettik. Yakıtı saymazsak memnun.

Depo aşağı yukarı 100 litre, 8 saatte bitiyor dedi.

LS 90 ' da teknik özelliklerde yazan bu ibare ( Çap x Strok (mm): 99 x 104 ) anlamı şudur beyler bu motorda tork yok denecek kadar az bütüün marifeti mazotla yapıyor demektir buda şu demektir MAZOT CANAVARI ( lisede Fizik dersini hatırlaya varsa tork, dönme momenti, kuvvet derslerini hatırlayanlar varsa ne demek isteğimi anlarlar) TÜRKİYEDE torku düşük motor asla başarılı olamaz

ayvaz2004 link=topic=34465.msg919565#msg919565 date=1410900065' Alıntı:
LS 90 ' da teknik özelliklerde yazan bu ibare ( Çap x Strok (mm): 99 x 104 ) anlamı şudur beyler bu motorda tork yok denecek kadar az bütüün marifeti mazotla yapıyor demektir buda şu demektir MAZOT CANAVARI ( lisede Fizik dersini hatırlaya varsa tork, dönme momenti, kuvvet derslerini hatırlayanlar varsa ne demek isteğimi anlarlar) TÜRKİYEDE torku düşük motor asla başarılı olamaz
Tork 350 nm. 3,2 Litre 88 hp. Daha kaç olsun. 500 e mi dayansın.

http://www.trakkulup.net/index.php?topic=53468.0

fuatavni link=topic=34465.msg919581#msg919581 date=1410902702' Alıntı:
Tork 350 nm. 3,2 Litre 88 hp. Daha kaç olsun. 500 e mi dayansın.

http://www.trakkulup.net/index.php?topic=53468.0
[/quote
Tork u 350 ile 310 karıştırıyorsun, aynı güce sahip diğerlerin karşılaştırırsan eğer emsallerinden düşük değerlerde kaldığını görürsün

Ls kullanmadım ama kooperatifte 90 plus var çok işimizi yaptı o esnada gördüğüm kadarıyka yazayım.. benim tercih edeceğim bi traktör değil sürekli arıza yapıyor, her yerinden yağ kaçırıyor, şoförü yakıtının muadillerine göre fazla olduğunu söyledi, dışında kırılmayan yeri kalmadı. Tek sıralı fimaks slaj makinasıyla çalışıyor fakat gücüne göre yaptığı iş az. Vitesten atıyor, kuyruk milini çalıştordığı düğme bozuldu defalarca, debriyaj arızalandı bikaç defa, mazot kaçırıyor. çalıştığından fazla yatıyor. Ama şahısta olsa belki bu kadar arıza yapmazdı. Beğendiğim yanı manevrası çok iyi..