ls plus70mi yoksa erkunt nimet 70 mi?

Ynt: ls plus70mi yoksa erkunt nimet 70 mi?

ya abicim bilmeden sallamayın lütfen .!! neymiş fiyat ucuz donanımlıymış..o zamn kalite yok ...asla öle bişey degil 80 bin tlye aldıgın bi motor ucuzsa senin için buyur al ozaman .. kötü dediginiz ls ortadan bölünen cinsten degil en azında . bu arada türkler nedenmi donanım koymuyor koysa fiyattan ziyade ZİHNİYET ESKİ KAFALI oldugu için bu tür zihniyetlere teknoloji çok olur diye... hala kara düzene devam ..

valla kardeş bizde ls ultra 55 var yani size söyle söyleyim benim buna taktıgım 4-11 alpler pullugu erkunt denilen traktörün 70 liğine takıyolar yani inanmayan beni bulsun videoları var ha sayfada neden paylaşmıyon derseniz yeniyim ben vakit geçtikçe göreceksiniz bende valtra a95 var 5-12 pulluk takıyoz lsye 4-11 hemde 55 beygirine ama valtranın sırtına çıkıyor ha bide bineceksin ls ye bidaha inip erkuntta binmessin bile unutmadan yakıtıda söyeyim 1.5 ile 1.8 geçmez(rampalar dahil)

Yorumlarin tamamini okudum sadece satarkenki fiyati goz onune aliniyor peki alinirkenki fiyat farki neden dikkat edilmiyor ve en onemliside kullanilirken yakit tasarrufu konfor cekis manevra saglamlik her acidan bana gore ls onde

akyel54 link=topic=74758.msg933505#msg933505 date=1415393135' Alıntı:
Yorumlarin tamamini okudum sadece satarkenki fiyati goz onune aliniyor peki alinirkenki fiyat farki neden dikkat edilmiyor ve en onemliside kullanilirken yakit tasarrufu konfor cekis manevra saglamlik her acidan bana gore ls onde

Kesinlikle oyle dostum fakat biz türkler olarak nedense hep avrupayı örnek almaya calısıyoruz hep önyargılı davranıyoruz ve bilmeden yorumlar yapıyoruz . işte gerikalmamızın nedenide tamda bu ..Cin dünyanın en büyük gücü peki nasıl kazandı tamamen cakma ve dandik seyler yaparak yorum yapmadan önyargılı olmadan . keşke ls kadar kaliteli bi türk markamız olsa . erkunt tümosan hattat var fakat hala geri kalmış teknoloji ile üretiliyor . :S :S

bence yerlı erkuntu tercıh edın evet ls konforu vardır ama anadolu motor bu işi ls ile anlaşamaz da bır bırakırsa o arkadaşa ben sorarım o 22 bın tl nasıl odenıyormuş blok bu nedemek buyuk sorun bunun neresını savunursun her halde değişecekler ustune bır haftanın kaybını tazmın etmelıler

ismailozmen74 link=topic=74758.msg933677#msg933677 date=1415466440' Alıntı:
bence yerlı erkuntu tercıh edın evet ls konforu vardır ama anadolu motor bu işi ls ile anlaşamaz da bır bırakırsa o arkadaşa ben sorarım o 22 bın tl nasıl odenıyormuş blok bu nedemek buyuk sorun bunun neresını savunursun her halde değişecekler ustune bır haftanın kaybını tazmın etmelıler

Sen erkuntta bi blok catlatta veriyolarmı parasını gör .. adam 37 saatteki 80 .3 nün jantı catladı erkunt degişim bile yapmadı kullanıcı hatası diye bırak degişimi muhattap alacak kimseyi bulamadı servis merkeze merkez servise yonlendirip durdu neyden bahsediyon abim sen .

Anadolu motor bu isin gercelten hakkini veriyor ls nin bulunamayan parcasini hic duymadim ve tamircinin dedigini soyluyorum parcalari diger bilindik markalardan epey ucuzmus

akyel54 link=topic=74758.msg933765#msg933765 date=1415478702' Alıntı:
Anadolu motor bu isin gercelten hakkini veriyor ls nin bulunamayan parcasini hic duymadim ve tamircinin dedigini soyluyorum parcalari diger bilindik markalardan epey ucuzmus

Arkadaş parasına göre orta segmentte FENDT diyebiliriz cekiş yakıt konfor manevra ne arasan var . anadolu motor tam destek arkada bütün parçalar anında geliyo ve parçanın ederi neyse o fiyattan veriliyo .

Arkadaşlar erkuntmu ls mi onu bilemem de ls nin servisi Bi çok markadan daha iyi. Sağlamlığına da bişi diyemem yapısı biraz zayıf. Fakat bizim Bi abi aldı u 60 lığını traktör ikinci haftasında krank kesti aşırı zorlamadan dolayı. Motoru sıfırı ile değiştirip yerine başka traktörü 1 saat içinde kocaeliden getirdiler. Fakat Bi çok daha sıkıntı açınca mf 3635 ile değiştirdi Bi sene önce. Arkasında duruyor Anadolu gurubu. Landini mccormick ls solisi bunlar tanıttı turkiyeye ama iyi ama kotu Bi çaba var. Rekabet ortamı oldukça daha da iyileşecektir .

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74758.msg933805#msg933805 date=1415482443' Alıntı:
biz hep üretemediklerimiz için birbirimizi kırdık.
ürettiğimizide beğenmedik..

Çok haklısın yusuf abi bizde isterdik erkuntta binmeyi fakat 37 saatteki jant kırıldı daha pulluk bile takılmadı bunu cözecek muhattap bile bulamadılar . bunları assalar bide artık rekabet ortamını güzelleştirseler 110 hp common rail hasmete 120 kimse vermez kusura bakmısın kimse deutz 110 bile daha ucuz az daha zorlasak mf alcaz ki bunlar ithal .yerlinin biraz daha çözüm odaklı ve fiyatlarının makul olması lazım degilmi haksızmıyım ??

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74758.msg933805#msg933805 date=1415482443' Alıntı:
biz hep üretemediklerimiz için birbirimizi kırdık.
ürettiğimizide beğenmedik..
Yusuf abi sizin özetlediğiniz konuyla ilgili birkaç şey de ben eklemek istiyorum:
Osmanlı ' nın son dönemlerinden itibaren bizde oluşan batı hayranlığı sebebiyle hep kendimizi küçük görüp en iyisini batı yapar dedik. Hatta öyle ki payitahtta yaşayanlardan, Avrupa ' ya gidip gelenlerden kimilerinin kendi konuştuğumuz dilimizi beğenmeyip yarısına Fransızca katarak konuştuklarını eski romanlardan ve diğer metinlerden anlayabiliyoruz.
Epey bir zaman önce MTZ Belarus markasının 3 milyonuncu traktörünü ürettiği forumda paylaşılmıştı. Adamların milli traktörü var, onu üretip kullanıyor; bizde ise yerli markalarımız var, arkasında duran beğenen yok. Kabuğumuzu ve önyargılarımızı kırmanın zamanı geldi de geçiyor bile.

arkadaşlar çok guzel konu şu yabancı hayranlığından vaz geçelım evet yerlı sağlam servıslerı bol ama çok çalışıyorlar deyemeyız gordüğünüzgıbı adamlar bır cantın arkasında durmuyorlar bırının lastığı çatlayıp kabuk atıyor kullanıcı hatası dıyorlar bu iş böyle olmaz bakın kım müşterısını dınler hafıfe almaz is ona kulak verır çalışırsa uzun yıllar bu pıyasada kalır ben yerlıler başarılı dıyemem amma paramız dışarı gıtmesın anadolu gurup anlaşmayı bozsa ben o arkadaşı o zaman gorurum çunku bu ticaret her an herşey olabılır erkunt baştan işi sağlam tutu fakat onunda gevşediğini gorüyorum sıtede paylaşışılıyor bakın arkadaşlar hakkınızı arayın sakın servıslere guvenıp vaz geçmeyın emınım bu işi erkunnta çozen bırısı çıkacaktır ben yerlıden yanayım

biz de yerliden yanayız, lakin müşterisine traktör satana kadar saygıda kusur göstermeyen sattıktan sonra da cüzdan muamelesi yapan tüccar mantığından yana değiliz noo*-*-... çok yakın bir tanıdığım erkuntla mahkemelik bir traktör nasıl yanar ve bu nasıl kullanıcı hatası olur, sıfır 65 lik new holland pompa patlattı bayi traktörün arkasında durmadı cebinden 3 bin lira civarı masraf yaptı yakın bir dostumun hikayesi bu, başak sanko holdinge geçti hala kendilerinden bir atılım bekliyoruz onlar çiftçi ayağımıza gelsin diye bekliyorlar, tümosan hala nostalji yaşıyor o kasa traktörlerle nasıl bir vizyon beklentileri varsa, hattat desen kendini ifade etmekten aciz :S... tamam bizler kesinlikle yerli markalarımıza sahip çıkalım ama firmalar da Türk çiftçisine sahip çıkıyorlar mı... kaç firma traktör sattıktan sonra bayiden bağımsız kapınıza bir görevli gönderip traktörümüzden ve bayimizden memnunmusunuz diye sordu bils-*-... italyanlar ithalatçı firmadan same yi geri aldılar ilk bahsettiğim mevzudan dolayı şimdi işin başında direkt kendileri var ve adamlar traktör satıyorlar servis elamanını da kapıya gönderiyorlar anlş-*s... bizimkiler gibi falanca sanayide adres göstermiyorlar duva*-*0... çoğu forum kullanıcısında şu cümleye çok rast geldik 'muhatap bulamıyorum' ... lakin beğenmediğiniz LS servisin yetersiz kaldığı konularda koreden mühendis getirtip çözüm üretmeye çalışıyor slk-*-s... ben malımın arkasındayım diyor... insan eli mutlaka kusur olur mesele o kusuru kapatabilecek anlayış varmı yokmu ... şu kadar bayin bu kadar servisin olmuş sattığın malın arkasında değilsen çok da önemli değil... çiftçi cüzdan değildir, sadece emek veren üretendir alk-*s... inşaallah bir gün bizim markalarımızda bizi bu mantıkla görür...

uhud link=topic=74758.msg934849#msg934849 date=1415800518' Alıntı:
biz de yerliden yanayız, lakin müşterisine traktör satana kadar saygıda kusur göstermeyen sattıktan sonra da cüzdan muamelesi yapan tüccar mantığından yana değiliz noo*-*-... çok yakın bir tanıdığım erkuntla mahkemelik bir traktör nasıl yanar ve bu nasıl kullanıcı hatası olur, sıfır 65 lik new holland pompa patlattı bayi traktörün arkasında durmadı cebinden 3 bin lira civarı masraf yaptı yakın bir dostumun hikayesi bu, başak sanko holdinge geçti hala kendilerinden bir atılım bekliyoruz onlar çiftçi ayağımıza gelsin diye bekliyorlar, tümosan hala nostalji yaşıyor o kasa traktörlerle nasıl bir vizyon beklentileri varsa, hattat desen kendini ifade etmekten aciz :S... tamam bizler kesinlikle yerli markalarımıza sahip çıkalım ama firmalar da Türk çiftçisine sahip çıkıyorlar mı... kaç firma traktör sattıktan sonra bayiden bağımsız kapınıza bir görevli gönderip traktörümüzden ve bayimizden memnunmusunuz diye sordu bils-*-... italyanlar ithalatçı firmadan same yi geri aldılar ilk bahsettiğim mevzudan dolayı şimdi işin başında direkt kendileri var ve adamlar traktör satıyorlar servis elamanını da kapıya gönderiyorlar anlş-*s... bizimkiler gibi falanca sanayide adres göstermiyorlar duva*-*0... çoğu forum kullanıcısında şu cümleye çok rast geldik 'muhatap bulamıyorum' ... lakin beğenmediğiniz LS servisin yetersiz kaldığı konularda koreden mühendis getirtip çözüm üretmeye çalışıyor slk-*-s... ben malımın arkasındayım diyor... insan eli mutlaka kusur olur mesele o kusuru kapatabilecek anlayış varmı yokmu ... şu kadar bayin bu kadar servisin olmuş sattığın malın arkasında değilsen çok da önemli değil... çiftçi cüzdan değildir, sadece emek veren üretendir alk-*s... inşaallah bir gün bizim markalarımızda bizi bu mantıkla görür...

kesinlikle cok mantıklı konustunuz. 37 saat teki erkunt jant catladı pulluk bile takılmadıgı halde servis fabrikaya fabrika servise pasladı durdu kimsede gelipte sebep nedir ne degildir diye bakan bile olmadı .ama begenilmeyen dandik denilen ls baska bi ilden bi arkadsın blok catlattı diye motorunu komple sıfır sandık motorla degiştirmişler. 10 gün içerisinde.
Forumdada böle biri vardı sanki hatırlayamadım tam .jant toplasan 1000 tl degil ama cözüm bulamıyorlarlar,fakat motor en az 25 bin tl anında degişim yapılıyor. erkuntu kötülemek degil amacım kesinlikle yanlış anlasılmasın 110 hp traktörler arasında haşmet i cok severim ama işte insanın gözü korkuyor bi kere janta cözüm bulamayanlar yarın öbür gün sanzıman da motorda sıkıntı cıksa traktörü biz öretmedik diyecekler diye korkuyoruz.

ilkertetik link=topic=74758.msg934860#msg934860 date=1415802702' Alıntı:
kesinlikle cok mantıklı konustunuz. 37 saat teki erkunt jant catladı pulluk bile takılmadıgı halde servis fabrikaya fabrika servise pasladı durdu kimsede gelipte sebep nedir ne degildir diye bakan bile olmadı .ama begenilmeyen dandik denilen ls baska bi ilden bi arkadsın blok catlattı diye motorunu komple sıfır sandık motorla degiştirmişler. 10 gün içerisinde.
Forumdada böle biri vardı sanki hatırlayamadım tam .jant toplasan 1000 tl degil ama cözüm bulamıyorlarlar,fakat motor en az 25 bin tl anında degişim yapılıyor. erkuntu kötülemek degil amacım kesinlikle yanlış anlasılmasın 110 hp traktörler arasında haşmet i cok severim ama işte insanın gözü korkuyor bi kere janta cözüm bulamayanlar yarın öbür gün sanzıman da motorda sıkıntı cıksa traktörü biz öretmedik diyecekler diye korkuyoruz.
aynen katılıyorum !!!!