LS U60 İLE BALYA YAPABİLİRMİYİM ?

Selamün aleyküm arkadaslar bu yıl paksan 8002 haşpaylı makina aldım bildiğiniz gibi balya makinaları ucuz bişey değil bu yüzden traktörümü değiştirmem çok zor zaten traktörü bir yıl önce aldım 2008 model 2000 saatte. bulundugumuz bölge kırsal oldugundan dolayı sap fazla kuvvetli diyemeyiz fakat tarla durumuna göre bazı yerler rampa sezonda tahmini olarak 25000 civarı balya yapacagımızı düsünüyorum. benim görüsüm elimdeki traktör beni bikac sezon idare eder gibi ama sizce nasıl olur. zaten çok iyi bi performans beklemiyorum beni iki sezon idare etse allah razı olsun derim :)

Ynt: LS U60 İLE BALYA YAPABİLİRMİYİM ?

para kazanırsın kardeşm .. rahat ol .. başkalarından az kazanırsın orasını tartışmam .. ama 1 liranın altında balya yapmadıkca para kazanırsın bu işin maliyeti ortada ..

U60 in çekisi biraz zayıf tir. ama kuyruk mili haline gore iyidir hararet olmaz Fazla sikistirmaz surekli hava filitresini temizler dikkat edersen seni yari yolda birakmaz 80 hp x kisi 1200 yapiyorsa günlük sen 1000 civari yaparsin

Traktöru çok sıkıştırmazsaniz idare eder yoksa sezon bitince traktörde biter.Aslında makinayı paksan değilde başka bir marka alsaydınız daha iyi olurdu, paksanlar ağır makine traktörü çok zorluyor.

Ali Rıza ÇİÇEK link=topic=81086.msg963016#msg963016 date=1422310273' Alıntı:
bizim burda saman iki liradan yapılıyo benimki üçüncü makina para kazanırız allahın izniyle ama traktör işin altından kalkarmı o biraz düşündürüyo

bir şey aklına geldimi başına da gelme ihtimali yüksektir..:) bi imkanın varsa motoru büyült derim.. belli ki sıkıntı olacak.. işin ortasında çok can sıkar..

Öncelikle hayırlı olsun. Bende bu balya işine başladığımda same argon 55 ile biçerin arkasında 1 sezon balya yaptık iş yapmazmı tabiki yapar ama istediğin performansı alamassın akşama kadar 1 depo mazot yetmiyor 800 balya yapıyorsun baktım olmadı 2 sezon 70-56 dt aldım 1 sezon onu çalıştırdım şuan td 95 dt ile yapıyoruz memnunuz sende 2 sezon rahtlıkla balya yaparsın daha sonra traktör ben yuruldum diye söylenmeye başlar.

BOZKURT07 link=topic=81086.msg963049#msg963049 date=1422340930' Alıntı:
U60 in çekisi biraz zayıf tir. ama kuyruk mili haline gore iyidir hararet olmaz Fazla sikistirmaz surekli hava filitresini temizler dikkat edersen seni yari yolda birakmaz 80 hp x kisi 1200 yapiyorsa günlük sen 1000 civari yaparsin
ben sıkıntısız 1000 balya yapsam öper başıma korum o motoru abi :)

ali kuzu link=topic=81086.msg963203#msg963203 date=1422367228' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun. Bende bu balya işine başladığımda same argon 55 ile biçerin arkasında 1 sezon balya yaptık iş yapmazmı tabiki yapar ama istediğin performansı alamassın akşama kadar 1 depo mazot yetmiyor 800 balya yapıyorsun baktım olmadı 2 sezon 70-56 dt aldım 1 sezon onu çalıştırdım şuan td 95 dt ile yapıyoruz memnunuz sende 2 sezon rahtlıkla balya yaparsın daha sonra traktör ben yuruldum diye söylenmeye başlar.
sagol abi tesekkürler. hiçkimse emekleeden koşamaz hayrlısıyla bikaç sezon geçirelim değiştiririz allahin izniyle :)

Kardeşim ben antalyadan yusuf davazlı ls r 50 var eyer imkanin varsa motorunu u modelini ULTRA 65 le deyiştirme mkanin varsa senin isini sesi deyişmeden yapar mazot cebinde kalir 16 valf tam dizel enjektörlü cok kiyak makina

yusuf davazlı07 link=topic=81086.msg965704#msg965704 date=1422910847' Alıntı:
Kardeşim ben antalyadan yusuf davazlı ls r 50 var eyer imkanin varsa motorunu u modelini ULTRA 65 le deyiştirme mkanin varsa senin isini sesi deyişmeden yapar mazot cebinde kalir 16 valf tam dizel enjektörlü cok kiyak makina
bu yil mümkün değil abi şartlarim hiç uygun degil varsın biraz zorlansin yada fazla yaksın ben mazot derdinde değil motorun idare etmesi derdindeyim.

Ali Rıza ÇİÇEK link=topic=81086.msg966051#msg966051 date=1422987485' Alıntı:
bu yil mümkün değil abi şartlarim hiç uygun degil varsın biraz zorlansin yada fazla yaksın ben mazot derdinde değil motorun idare etmesi derdindeyim.
ıdare eder bısı olmaz hasbaysız cok rahat yapar