LS'ler tek tek dökülüyor

geçen yıl bursa fuarındaki ls indiriminden sonra köye yaklasık 10 adet ls girmişti.motorlar ilk yılında dökülmeye basladı ve sahıplerı dert yanıyor.şu anda bayı ile anlasmaya calısıyorlar

Ynt: LS'ler tek tek dökülüyor

tolga link=topic=69976.msg798289#msg798289 date=1385067429' Alıntı:
bayii ile neyi anlaşacaklar ki
ydincbayram link=topic=69976.msg798291#msg798291 date=1385067542' Alıntı:
Daha çok hangi işlerde ve hangi ekipmanlarla kullananlarda tahribat daha fazla oluyor dikkat ettiniz mi?
umutmalkoc link=topic=69976.msg798295#msg798295 date=1385067912' Alıntı:
bayiyle yenisini almak içinmi anlaşmaya çalışıyorlar.yada servis masraflarını paylaşmak içinmi?
hepsine toptan cvp vereyım.2 tane 100 lük digerlerı 90 lık bır tanede 80 lik var.100lüklerin bırısı hala ogluna ait.ilk zamanlar yakıttan ve çekişten şikayetçiydı servis aldı götürdü motoru ve gerı getırdı bıraz düzelme oldu.sonra motor hararet yapptı bu sefer motoru bayı istanbula saldı ve gerı geldı yıne ufak tefek arızaları var.diger 100lük nadasta arkayı dagıttı garantide yapıldı geldı.şimdi ise 90lık sahıplerı yakıttan çok şikayetçiler.diskaroda 2.5 litre yakıyormuş.bır dıger 90lık 4 araba pancarla 10 km uzaktakı life pancar yıkıp geldı 150 liralık mazot yaktı ve pompadan mazot damlatıyor.traktor sahıplerı bunları alın eskı traktörlerımızı verın yada yenısıyle degıstırın gıbı taleplerde bulundular.ama son durum nedır bılmıyorum

• Beğen
Tepkiler: AHMET75

eski traktör verme işi geçti bi kere o tren istasyondan çoktaan gitmiş, mühim olan en az zararla kurtulmak bu işten.
Halbuki ne övmüşlerdi LS motorları, iveco motorlu şu şu özellikli, bayiideki adamın bi başkasına satamadığı için benim motorla aynı özellikte JD aldı adam bir buçuk katı para verdi hiç bi artısı yok diyip kıyasladığını hiç unutmam, JD ortada LS ortada sonuçta.

Üzülerek söylüyorum ama burdada şikayetler arttı, benzer durum var..

İşin kötüsü bi aldımı zor kurtuluyon... 60 ' lıktan HİÇ memnun kalmadılar, 70 ' likle değiştiler şimdi 100 ' lük... yani bayi ucuz kampanya derken
LS ile devam etmek zorunda kalma durumu var.. 1-2 yıl içinde adamın 3. LS ' si..

Diğer 3-5 tane takip ettiğimde benzer durumda..

Ha forumda memnun olanlar var, onlar adına iyi..

Marka değişikliği ÇOK kolay olmuyo, memnun kalmasan bile takasta alan çıkmayınca yada bayi cazip bi teklifte bulununca gene aynı markayla yola devam..

TnisayG link=topic=69976.msg798301#msg798301 date=1385068802' Alıntı:
eski traktör verme işi geçti bi kere o tren istasyondan çoktaan gitmiş, mühim olan en az zararla kurtulmak bu işten.
Halbuki ne övmüşlerdi LS motorları, iveco motorlu şu şu özellikli, bayiideki adamın bi başkasına satamadığı için benim motorla aynı özellikte JD aldı adam bir buçuk katı para verdi hiç bi artısı yok diyip kıyasladığını hiç unutmam, JD ortada LS ortada sonuçta.
valla bılmıyorum nasıl çözecekler ama traktor sahıplerı baya kızgın.sonuçlandıgında bılgılendırırım burdan

Şimdiden söyliyim bi üst modelle değişecekler çoğunu...

Burda bi ara 'memnun kalmayanın parasını geri vercez gibi' bi söylenti bile çıkmış veya çıkartılmıştı... baya bi sattı, yayıldı ama şimdi durum çok hoş değil..

Polemik olmasın ama mazi-tarih ÇOK önemli..

Tekrar ediyorum üzüldüm, para verip memnun kalmamanın sıkıntısını bizde Hidromekte ilk başta yaşadık iyi bilirim..

arapörenli link=topic=69976.msg798287#msg798287 date=1385067370' Alıntı:
geçen yıl bursa fuarındaki ls indiriminden sonra köye yaklasık 10 adet ls girmişti.motorlar ilk yılında dökülmeye basladı ve sahıplerı dert yanıyor.şu anda bayı ile anlasmaya calısıyorlar
arapörenli bizde 2 ls 1 mf398 1 mocormik c90 jd5725 ls nin biri şuan 1240 saat de biri 2320 saatte şimdi 2320 saat de olan sezon başladımı hiç soluk almıyor kışa kadar şimdi arkadaşlar dökülen yerlerini söylüyorum 1. Direksiyon rekoru patladı. Kepçenin rekorunu taktik yenisi 2 gün sonra geldi 2.gergi dayaması çatladı kaynat tık yenisiyle değiştirildi 3. Ön cantlar değişti 4.sağ ön cer keçesi değişti. 1240 saat de kinin dökülen yerleri 1 eksoz kabin dayamasi 2. Vites topuzu 3. Hostes koltuğu 4.ön cantlar5.sağ ayna pimi değişen yerler bunlar traktörlerede kimin inip kimin bindiği belli değil arapörenli benim tarlalar cengiş merasında aramız senin köye 5km türkmen mecidiye de 15km gelir görürsün ben kuru laf sevmem ispat isterim ls ler dökülüyor diye laf atılmaz ortaya seninki resmen karalama bi kuyruk acın var demek. Goble de ne kadar yaktıklarını söyleyim jd 76litre22 goble mocormik93litre 24goble ls 58 litre 26 goble sabah git akşam gel bu ölçüleri bizim köyün hepsi biliyor benim adamlar akşam kahveye gidiyor orda konuşuyor neyin ne olduğunu.

mecidiyeli link=topic=69976.msg798403#msg798403 date=1385074466' Alıntı:
arapörenli bizde 2 ls 1 mf398 1 mocormik c90 jd5725 ls nin biri şuan 1240 saat de biri 2320 saatte şimdi 2320 saat de olan sezon başladımı hiç soluk almıyor kışa kadar şimdi arkadaşlar dökülen yerlerini söylüyorum 1. Direksiyon rekoru patladı. Kepçenin rekorunu taktik yenisi 2 gün sonra geldi 2.gergi dayaması çatladı kaynat tık yenisiyle değiştirildi 3. Ön cantlar değişti 4.sağ ön cer keçesi değişti. 1240 saat de kinin dökülen yerleri 1 eksoz kabin dayamasi 2. Vites topuzu 3. Hostes koltuğu 4.ön cantlar5.sağ ayna pimi değişen yerler bunlar traktörlerede kimin inip kimin bindiği belli değil arapörenli benim tarlalar cengiş merasında aramız senin köye 5km türkmen mecidiye de 15km gelir görürsün ben kuru laf sevmem ispat isterim ls ler dökülüyor diye laf atılmaz ortaya seninki resmen karalama bi kuyruk acın var demek. Goble de ne kadar yaktıklarını söyleyim jd 76litre22 goble mocormik93litre 24goble ls 58 litre 26 goble sabah git akşam gel bu ölçüleri bizim köyün hepsi biliyor benim adamlar akşam kahveye gidiyor orda konuşuyor neyin ne olduğunu.

ben ls yi bilmem görmedim canlı olarak vede dogal olarak kullanmak da nasip olmadı yalnız bu saydıgın sıkıntılarda az degil birhayli sorun çıkmış sonuçta
ve bu kadar sıkıntıya karşı bu traktör sorunsuz demek biraz polyannacılık olur
bundan üç yıl önce adııgım td 65d dt(çiftçeker) traktörün birçift arka iç lastigi için nh osmaniye bayisiyle papaz olabiliyorum ben
bukadar sorun yaşasam sonunu düşünemiyorum
biz halimize şükredelim en iyisi :)

YAVUZ_13 link=topic=69976.msg798406#msg798406 date=1385074958' Alıntı:
ben ls yi bilmem görmedim canlı olarak vede dogal olarak kullanmak da nasip olmadı yalnız bu saydıgın sıkıntılarda az degil birhayli sorun çıkmış sonuçta
bundan üç yıl önce adııgım td 65d dt(çiftçeker) traktörün birçift arka iç lastigi için nh osmaniye bayisiyle papaz olabiliyorum ben
yavuz bu olanlar hep incik boncuk ben ne sorunlar gördüm ls ler daha tarlada 1 saat yatmış değil.gece gündüz çalışır yeri gelir.

YAVUZ_13 link=topic=69976.msg798406#msg798406 date=1385074958' Alıntı:
abi arızalar olabilir ama önemli olan yenisi ile değiştirilmesidir anladığım kadarıyla hepsi yenisi ile değiştirilmiş.

mecidiyeli link=topic=69976.msg798407#msg798407 date=1385076065' Alıntı:
yavuz bu olanlar hep incik boncuk ben ne sorunlar gördüm ls ler daha tarlada 1 saat yatmış değil.gece gündüz çalışır yeri gelir.
elbette tarlada kalmaması güzel birşey fakat dedigim gibi bizler yaşadıgımız sorunları gerek bayi gerekse üretici veya ithalatçı firmaya bildirmeliyiz gerekirse şikayet etmeliyiz ki bu sorunları yaşamayalım
birsürü para veriyoruz sonuçta

ali şen link=topic=69976.msg798408#msg798408 date=1385076179' Alıntı:
abi arızalar olabilir ama önemli olan yenisi ile değiştirilmesidir anladığım kadarıyla hepsi yenisi ile değiştirilmiş.

yenisiyle degiştirilmesi elbette güzel bazen firmalar yada bayiler bukonuda duyarsız olup hiç ilgilenmiyor hakkımızı aramalıyız herzaman

misal içlastik problemi yaşadıgım traktörde onun haricinde 3yıldır hiç sorun yaşamadım lastik konusundada çok eleştirdim hem bayiyi hem firmayı defalarca gerek yüzyüze gerekse telefonda görüştüm bu konuda
sonuçta koskoca bir firma traktründe balondan ince tabri caizse kondom gibi çin malı içlastik kullanmamalı
ve işin komigi o içlastikler garanti kapsamına girmedi
tamam ucuz olabilir fakat traktör garantiliyse lastikte garantili olmalıydı

mecidiyeli link=topic=69976.msg798403#msg798403 date=1385074466' Alıntı:
ispat istıyorsan gel madem bızım oraya 5 km ise köyün.ikincisi kelımelerıne dıkkat et kuyruk acısı fln ben ls 90 ilede nadasa gıttı 20 lıtre taktı benım motor aynı pullukta.gel doğancayıra hafta sonu ls sahıplerıyle konuşturım.

arapörenli link=topic=69976.msg798456#msg798456 date=1385117249' Alıntı:
ispat istıyorsan gel madem bızım oraya 5 km ise köyün.ikincisi kelımelerıne dıkkat et kuyruk acısı fln ben ls 90 ilede nadasa gıttı 20 lıtre taktı benım motor aynı pullukta.gel doğancayıra hafta sonu ls sahıplerıyle konuşturım.
murat işler yoğun bi gün gelirim sizin köyde ls kullanıcılarını bazen görüyorum bi sorun yok çok güzel diyolar halanın oğlu yeni alması lazım 4 5 ay oldu konuşmuştuk onunla da..

ben zaten bu makinaları gördüm peş para etmiyeceğini anladım ilk görüşde nasıl anladın dersen uzakdan bakılınca dökümünün kalitesi anlaya biliyorsun eyer anlıyorsan işden birde yanına gidip özelliklerine ve kullanılan malzemeye baktınmı makina adama çağırıyo diyorki beni alma alırsan ocağına incir ağacı dikilir ama kullanıcı ucuza traktör aldım deyip seviniyo sonrada yaslara bürünüyo ;) eskiler derdiki ucuz etin tiridi olmaz anlş-*s

ls ' lerde bu tür problemler yaşanması üzücü sonuçta çüvalla para veriliyor bu makinalara her marka için geçerli bu dediğim o kadar parayı ver kredi çek faiz öde filan sonra sorunlar yaşa hoş olmayan şeyler...

fakat hala anlamadığım bir durum var trakkulüp ' te ne zaman böyle bir konu açılsa gerginlik ortamı oluşuyo? trakkulüp olarak bu problemi hala aşamamak çok üzücü durum... biraz sağduyuya ihtiyacımız var trakkulüp olarak...

mecidiyeli link=topic=69976.msg798457#msg798457 date=1385117859' Alıntı:
murat işler yoğun bi gün gelirim sizin köyde ls kullanıcılarını bazen görüyorum bi sorun yok çok güzel diyolar halanın oğlu yeni alması lazım 4 5 ay oldu konuşmuştuk onunla da..
iki hala oglumdada var.senın konuştugunda 90lık var.onuda görücez bakalım.yazımdada 4 5 lsden bahsettım.dıger lscıler memnunlar heralde ama onlar çok kullanmayan kişiler zamanla görecegiz onlarıda.belkıde ilk lsler problemlı onuda bılmıyoruz.arkası kıtlenen ve yolda gıderken arka tekerı mılden kopan ls için bayi kitleme düğmesine basmışsınız diyor.ozaman sürenler salak hiç mi farketmiyorlar.motor kılıtteyken dönmez dönsede zorlanır dönerken topragı kazır.çiftçiye suç atılmak istenıyor gıbı geldı.NOT:senın konustugun hala oglum varya ona sor çok memnundur az yakoyodu dıger 90 liklardan daha çok çekiyordur.çünkü eskı kasa 3085 aldılar mükemmel çekıyodu az yakıyodu sonra td 65 aldılar o 3085 kadar iş yapıyo canavar gıbı dıodu 3085e mazot düşmanı dedı.sonra deutz 70 aldılar o dahada bı harıkaydı hatta balyada 3075den daha az yakıp daha fazla balya basıyordu 85 lık motorlara kafa tutuyodu çok çekiyodu hatta banada nadasta meydan okududa cevabını verdım.millet lslerı aldıgında yerden yere vuruyodu begenmıyordu bundan motor mu olur adi diyordu.ama şimdi ls aldı çok memnun az yakıyo fln fln.hala oglum bunu satıp işbora alsa oda mukemmel olur az yakar çok çeker