LS'ler tek tek dökülüyor

Ynt: LS'ler tek tek dökülüyor

ozvatan38 link=topic=69976.msg799484#msg799484 date=1385295906' Alıntı:
Ama suda var inanki yabana atilacak laf degil bu biliyomusun cok adam var oyle sagin solun dediki demiskisiyle traktorden soguyup geri satan
aynen öyle abi

var evet ilk bizim bölgede ls yi biz almıştık bize bu ne malı new holland çakması sonra landiniye özenmişler gibi bir sürü şey sölüyorlardı . samancı bi abimiz vardı bizzat bn eve saman çekerken bana aynen şunu dedi bu motar olsa ne olur olmasa ne olur cakma bi traktör demişti .bu yıl kooparatiften gübre getirmeye gitmiştim biraz dik ve egimli bir yerde bana çakma diyen samncı abi ls ye hayran kaldı kendinde 277 gold ve 265 i var manevrasına ve bayırlmadan o kadar yükle oraya çıktıgında hayran oldu ..şimdi temiz bulsa samnda kullanmak için alacakmış tabi bi kaç seçenek daha var kafasında...

Malesef etrafimizda yoremizde bi cekememezlik istemezlik var adam araba alir bu ne traktor alir bi ise yaramaz kotu! Ben ornek veriyim bizim ilcede ve koylerinde bitane bile john deere yok kotu oldugundan degil alinmamis belki sartlar onu gerektirmis kahvede oturuyoz adam dunya markasi johndeereyi yerlere vuruyor diyorumki abi ben dogmadan once bizim burda johndere varmiydi cevap yoook sen hicbinmedin gormedin demi abi yada baska bi ilde ilcede cekisine gucune sahit oldunmu cevap gormedim binmedim :) ee abi niye ozaman bilmedigin bi traktor hakkinda konusuyon cevap ya ali veli mustafa oyle anlatti ulan onlarda bizim koylu onlar gormus binmis denemismi :) yani anlicaniz delinin biri kuyuya bi tas atiyor 40 akilli cikartamiyoz

ozvatan38 link=topic=69976.msg799506#msg799506 date=1385299763' Alıntı:
Malesef etrafimizda yoremizde bi cekememezlik istemezlik var adam araba alir bu ne traktor alir bi ise yaramaz kotu! Ben ornek veriyim bizim ilcede ve koylerinde bitane bile john deere yok kotu oldugundan degil alinmamis belki sartlar onu gerektirmis kahvede oturuyoz adam dunya markasi johndeereyi yerlere vuruyor diyorumki abi ben dogmadan once bizim burda johndere varmiydi cevap yoook sen hicbinmedin gormedin demi abi yada baska bi ilde ilcede cekisine gucune sahit oldunmu cevap gormedim binmedim :) ee abi niye ozaman bilmedigin bi traktor hakkinda konusuyon cevap ya ali veli mustafa oyle anlatti ulan onlarda bizim koylu onlar gormus binmis denemismi :) yani anlicaniz delinin biri kuyuya bi tas atiyor 40 akilli cikartamiyoz

aynen öyle kötüyse kötüdür iyiyse iyidir bu adamın seçimi isterse servisin ustanın kapısında yatar kalkar isterse tarlanın bi ucunda mazot tankeri bekletir ..millet boş boş konuşuyo zaten bilinçli olsaydık şimdi çok daha farklı yerlerde olurduk...

Olurmu ya senin aldigin ls de benim de param var ortagiz benim cebimden cikiyor o yuzden ....:) ha su var eger gercektenolumsuz yonleri varsa ama gercekten yasanmis ve o traktore ait bia sikinti degil o serinin hepsinde genelinde bi sorun varsa vebunu gormussen yasamissan anlatilir anlatirkende sadece nasihat ve degerlendirme cercevesinde anlatmak lazim abi kardes bu serilerin genelinde su sorun var herkescebu yasandi bence alma alirsanda senin bilecegin bisey para senin keyf senin demek lazim

ilkertetik link=topic=69976.msg799479#msg799479 date=1385294938' Alıntı:
abi sen onları boşwereceksin sonuçta para senin mal senin denemeden bilemessin (deneme yanılma yöntemi) ..

marka ayrımı veya ls markasına binaen degil ama genel konuşayım hangi marka olursa olsun en ucuz sıfır çift çeker traktör 50binden başlıyor 500bine kadar traktör var
ve ben zannnetmiyorum ki kimse enaz 50binlirasını denemek için riske girmez

bu işin çözümü hangi markayı netür özelliklerdeki traktörü alırsan al ister çok iyi bildigin ister hiç bilmedigin bir marka olsun fark etmez
önce bir araştır varsa çevrende kullan bugün gördüm begendim deyip yarın gidip alma traktörü
vede hangi marka olursa olsun çekinmeden kötü yanlarını söyleyin ki firmalar belki daha saglam daha kaliteli daha az yakıtı olan traktörler üretir vede hangi marka traktör kullanırsanız kullanın iy i özelliklerini yazarken varsa kötü özelliklerinde yazın ki yarın birgün sizin yazdıklarınıza güvenip o traktörden alan olursa vede memnun kalmazsa atanıza rahmet okumasın
tüm traktör sahipleri ve ls nh mf veya digerleri fark etmez hepsi için tüm traktör markaları için geçerli buyazdıklarım

Çekiş... çekiş...çekiş...
Yıllardır bölgemden gördüğüm ve trakkulup ' ten izlediğim kadarıyla bir traktörün ' ' tutulması ' ' na etkili olan birinci faktör çekiş.
Bu motorların 60 lığına (57 HP) geçen aylarda bir ara çok meraklandım. 4WD,konforlu,mitsubishi motor,ön manevra açısı tek çeker gibi mükemmel olmasına rağmen 2-3 yaşındakilerinin satış fiyatlarının düşüklüğüne akıl erdiremedim(23-25 bin civarı).Kullanıcıların trakkulup te yeteri kadar yorumu olmadığından ve bölgemde bulunmadığından almaya cesaret edemedim. Ancak yine de ,3x13 pulluk takmış bir LS 60 ' ın sert bir topraktaki çift sürme videosu , çekmiyor diyen arkadaşımızın hipotezine göre daha objektif olur kanısındayım.
Ayrıca yine çok sevdiğim ve heveslendiğim yerli bir markamızın bölgemizdeki çekiş performansı araştırmam hevesimi söndürdü.
Bu sene kuraklık yüzünden köyümüzde çiftçekerler 5 aydır yağmur yağmadığından betonlaşmış tarlaları aslanlar gibi ekime hazır hale getirdiler.Tek çekerlerin hiç şansı yoktu.Onlar hala yağmur bekliyor.Düşünün, bin hevesle aldığınız bir 4 WD nin çekmediği zamandaki halinizi..
MF 260G 4WD, 6-7 yaşındakiler 37-38 bin, MF 266 ,2008 4WD ,43000 lira.Amasya İnan otomotive ' ' ne diyorsunuz, birde kabin 50000 lira dedim.Piyasası böyle (yani işine gelirse) dediler.
MF 3060 4wd lerinin de yanına yaklaşılmıyor.Tek çekerlerinin çekişi bile dillere destan.Fiat ve Nh lerdende çekiş şikayeti duyulmuyor.

Ahh Uzel ahh.Hiçbir modeline hiç kimse ' ' çekmiyor ' ' diyemiyordu..

Abi hepiniz çok güzel diyosunuz ls türkiye pazarına gireli daha 3-4 yıl oldu ve henüz 2. kasa traktörlerini getirdiler sen bu traktörü almassan kullanmassan bilemesinki biri lazerde kullanır degerlerine göre az yakar biri yola kullanır digerlerine göre çok yakar sonuç yaptıgın işe bağlı ..eger varsa bi problemi bunların arkasında anadolu motor var arasın ve derdini anlatırsın dahamı olmuyo sat abi git bi öküz al sür hiç sıkıntı çekmessin bak bn söleyim ne mf si ne ls si nede john deeresi felan elindeki markanın arkasında durmamazlık yapmaz kötü yönleri varsa düzeltirler olmuysa alma abi gidin o zaman batı kökenli traktörler alın sizi zorlayan yok...genelde çiftçilerimiz baktıgım zaman kapısında çift çeker 50.000 binden fazla para vermiş olanların 2. bi traktörleri daha oluyo 768 ,8073 mf jd gibi az yakan düşük güçlü arada kullanmalık ..ls alanların biçogu tek traktördür eminim bundan çünkü orta sınıf bi traktör her işe idaal bi traktör yani banane lsden savunmuyoum ama hakkının yenmesinede karşıyım ...

ben ls kullandığım için fanatiklik yapmayacağım ama yazanların çoğu traktörün fiat+ massey den oluştuğuna inan arkadaşlar...3 yıldır plus modeli olan bir marka ama yıllarıdır piyasa olan makinaların %80 den daha ÖZELLİKLİ %70 inden de daha kaliteli... manevra+ yakıt+kullanım kolaylığı(konfor)fiyat uygun.. dün bakım için motoru servise gönderdim akslik gece inağin birini ağayı kırılmış sabaha arabaya yüklemek için dayımın yerlere göklere sığdıramadığı erkuntu getirdim ineğin canlı ağırlı 450 kg calaskarın en kısa bomunda kaldırmadı resmen şok oldum köydeki kadınlar bile( anlamamalarına rağmen) 50 milyara alınan motor bu dedi.. ben kurbanda 11 tane dana kestim en büyük dana net eti 465 kg geldi canlı ağırlığı 905kg dı ve boyu çok uzun olduğu için yere değmesin diye bomun en uzun halinde hiç hissetmeden kaldırıyor...eksi yönleri yolda zıplıyor sorun çözdüm lastik havalarını mın yaptım kabin dar 2012 model sonrası daha iyi vites geçişleri sertt yakıtı çok iyi olduğu için bu eksi yönlerinide görmezden geliyorum

BOZKURT07 link=topic=69976.msg799749#msg799749 date=1385322136' Alıntı:
ben ls kullandığım için fanatiklik yapmayacağım ama yazanların çoğu traktörün fiat+ massey den oluştuğuna inan arkadaşlar...3 yıldır plus modeli olan bir marka ama yıllarıdır piyasa olan makinaların %80 den daha ÖZELLİKLİ %70 inden de daha kaliteli... manevra+ yakıt+kullanım kolaylığı(konfor)fiyat uygun.. dün bakım için motoru servise gönderdim akslik gece inağin birini ağayı kırılmış sabaha arabaya yüklemek için dayımın yerlere göklere sığdıramadığı erkuntu getirdim ineğin canlı ağırlı 450 kg calaskarın en kısa bomunda kaldırmadı resmen şok oldum köydeki kadınlar bile( anlamamalarına rağmen) 50 milyara alınan motor bu dedi.. ben kurbanda 11 tane dana kestim en büyük dana net eti 465 kg geldi canlı ağırlığı 905kg dı ve boyu çok uzun olduğu için yere değmesin diye bomun en uzun halinde hiç hissetmeden kaldırıyor...eksi yönleri yolda zıplıyor sorun çözdüm lastik havalarını mın yaptım kabin dar 2012 model sonrası daha iyi vites geçişleri sertt yakıtı çok iyi olduğu için bu eksi yönlerinide görmezden geliyorum
dayının erkuntu hangi model ?

ozvatan38 link=topic=69976.msg799474#msg799474 date=1385293073' Alıntı:
İlker bey niye yeni traktore pompasini ayarlatiyorum ben sifir almisim arkadas benim hicbiyerini ayarlatmamam gerekir adi ustunde sifir traktor herseyi ayarli gelmesi lazim benim bu traktore rutin bakim haric en assa 3000 saat binmem grekmezmi ?
Sana katılıyorum.Eğer 0 traktöre biniyorsam,servise periyodik bakım dışında uğramamalıyım.Ama yeni olanın yadırganması da doğru değil.1987 yılında köye ilk 55-46yı biz getirmiştik.Köylü başına toplandı yorum yapıyor:Bu çekmez! Niye?Bu dudağı boyalı avratlara benziyor.rengi kırmızı,vb...Çekmeme sebeplerine bak.Böyle bir şey olabilir mi yav?:D Eğer bir firma pazara yeni girdiyse bana reklamı ile kendini ispatlamalı.Ne radyoda duydum,ne tv ' de gördüm,ne de deneme yapıldığını duydum LS adındaki traktör ile trakkulüpte tanıştım.

Arkadaşlar o kadar paralar veriyorsunuz bu traktörlere ama iki kere düşünmüyorsunuz alırken ya da aldıktan sonra düzgün kullanmıyorsunuz.Türkiye ' ye yeni gelen bir traktörü ucuz paralara alıp kar ettiğinizi zannediyorsunuz üstelik çoğunuz bunu taş gibi traktörlerinizi verip yapıyorsunuz sonra da şikayet ediyorsunuz.Bu traktörleri her zaman özenli kullanmanız gerekir.Bizim köyde 90 ' lığı var hiçte bir sorunu olmadı ama adam özenli kullanıyor işi bittiğinde gece bile olsa yıkayıp çekiyor garajına.Yan köyde 60 ' lık var onunda bir sorunu çıkmadı.Yani bu tip traktörleri diğer kaliteli traktörler gibi hor kullanamazsınız.Yapılan en büyük yanlışlar bunlar.

Traktörler nazik makineler olmamalı.traktör yeri geldiğinde eşşeğin gitmedi yola gidecek,öküzün yapmadığı işi yapacak.Onun işi bu!kullanım amacı bu.Aynı zamanda bu eziyet karşısında dayanıklı olup dökülmeyecek.Böyle traktör üretmezlerse tutulmaz o üretilen mal.

uzay kasa link=topic=69976.msg799847#msg799847 date=1385328469' Alıntı:
Traktörler nazik makineler olmamalı.traktör yeri geldiğinde eşşeğin gitmedi yola gidecek,öküzün yapmadığı işi yapacak.Onun işi bu!kullanım amacı bu.Aynı zamanda bu eziyet karşısında dayanıklı olup dökülmeyecek.Böyle traktör üretmezlerse tutulmaz o üretilen mal.
Kesinlikle öyle olmalı.Fakat bu tip traktörler maalesef böyle.Kullanıcıyı mecbur bırakıyor nazik kullanmaya.İnsanlar alırken ettiği karı servise fazlasıyla ödüyor.

Sevgili Bozkurt kardeşim..Yazdığın yazıyı kısmen üzerime alındığım için alındığım kadarıyla cevap vereceğim.Ben traktörü MF ve NH den ibaret görenlerden değilim.Daha birkaç ay önce Belarus traktör fabrikasına gidip izlenimlerimi ve fotoğrafları trakkulup te yayınladım.Yerlilerden Erkunt ve Hattat ' ı (kan çekiyor) ve yabancılardan JD yi de çok severim.
LS ye de gönlüm düştü. Kullandığınızı bildiğim için iletilerinize baktım..22 Ağustos ta şu yazınızı gördüm.

bırakın gül gibi 75 56 yılı newholaldın ithal serileri ile yarışır kalite ve teknoloji bakımından.. 60 lık 70 liğini kullanıyorum 60 çekiş olarak biraz zayıf ama 70 kesinlikle yakıt olarada çekiş olarakda süperr.. parça konusunda arkasında ANADOLU MOTOR var bir telefon ile bir gün sonrasına istanbuldan antalyaya getirtemeyeceğim hiç bir paracası yokk .. baba camı kırmış kasko dan değiştirecek olduk ben kaskoya orijinal cam takılmasını istedim sabah rapor tutuldu akşam uçak ile antalyaya ön cam geldi servis akşam 8 de geldi evin önünde taktı gitti..

Bu yazınızı okuyunca hevesim azaldı.Çekmiyor ' ' muş ' ' diye yazanın yazdığını umursamayabilim ama kullananın yazdığı önemlidir.Trakkulup zaten bilgi paylaşım yeri.LS için konuşmuyorum ama en konforlu traktör bile çekmiyorsa olmaz çünkü onun temel işlevi çekmektir.Saygılar.

Temel işlev çekiştir.Ardından arazi koşullarına mukavemet ve dayanıklılık gelir.Etek dolusu parayı görüntüye vereceksem o paraya BMW 3.20 alır keyif çatabilirim.

Göktürk- link=topic=69976.msg799916#msg799916 date=1385364690' Alıntı:
Sevgili Bozkurt kardeşim..Yazdığın yazıyı kısmen üzerime alındığım için alındığım kadarıyla cevap vereceğim.Ben traktörü MF ve NH den ibaret görenlerden değilim.Daha birkaç ay önce Belarus traktör fabrikasına gidip izlenimlerimi ve fotoğrafları trakkulup te yayınladım.Yerlilerden Erkunt ve Hattat ' ı (kan çekiyor) ve yabancılardan JD yi de çok severim.
LS ye de gönlüm düştü. Kullandığınızı bildiğim için iletilerinize baktım..22 Ağustos ta şu yazınızı gördüm.

bırakın gül gibi 75 56 yılı newholaldın ithal serileri ile yarışır kalite ve teknoloji bakımından.. 60 lık 70 liğini kullanıyorum 60 çekiş olarak biraz zayıf ama 70 kesinlikle yakıt olarada çekiş olarakda süperr.. parça konusunda arkasında ANADOLU MOTOR var bir telefon ile bir gün sonrasına istanbuldan antalyaya getirtemeyeceğim hiç bir paracası yokk .. baba camı kırmış kasko dan değiştirecek olduk ben kaskoya orijinal cam takılmasını istedim sabah rapor tutuldu akşam uçak ile antalyaya ön cam geldi servis akşam 8 de geldi evin önünde taktı gitti..

Bu yazınızı okuyunca hevesim azaldı.Çekmiyor ' ' muş ' ' diye yazanın yazdığını umursamayabilim ama kullananın yazdığı önemlidir.Trakkulup zaten bilgi paylaşım yeri.LS için konuşmuyorum ama en konforlu traktör bile çekmiyorsa olmaz çünkü onun temel işlevi çekmektir.Saygılar.

slm abi, kimseyi hedef alarak yazmadım genel olarak yazdım.. evet söylediğim doğru 60 lığı çekiş olarak zayıf iyi diyen yalan söyler ama 65 likleri getirdiler 16 valf motor osıkıntıda ortadan kalktı 70 plus modeli beni çekiş olarak ve yakıt olarak gayet tatmin ediyor.
herkese bereketli günler..