LS'ler tek tek dökülüyor

Ynt: LS'ler tek tek dökülüyor

2 şeyi tekrar lazım;

*Bu tractor denen makina ÇEKMEK için icat edilmiş bişeydir.. evvela ve en başta bu lazım. Özellikle hafriyat-nakliyat yapıyorsanız bizim gibi. 15 ton beton bordürü 5 ' er tontan 3 kerede taşısak hem para kazanamayız hem vakit yetmez, iş yürümez!

15 tonu tek seferde 87 bg ' lik bi motorla HİÇ takviyesiz düzde bayırda taşıyamazsak biz kesinlikle PARA kazanamayız!

* Traktörün TEK elden TEK fabrikadan çıkması her zaman ÇOK büyük avantajdır. Anlata anlata bitmeyen eski MF, Fiat, Ford..vs ' nin temeli-orjinalliği bu aslında!

Bir Ls Plus 90 kullanıcısı olarak deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
Evet traktörün eksik yanları var paylaşımlarda arkadaşlar bahsetmişler vites geçişleri sert, zıplama falan var diye bunlara katılamamak mümkün değil. Bizim traktörümüzde geri viteste zıplama sorunu vardı power shutleden dolayı. Sorun olabilir muhakkak birçok marka ve modelde çeşitli sorunlar çıkıyor önemeli olan firmanın malının arkasında durması ve sorunu halletmesi. Bizim sorunumuzun halledilmesi için Koreden mühendisler geldi hemde 2 kere. Bu benim şimdiye kadar duymadığım görmediğim bir olay. Kim gördü sorun için almanyadan mühendis geldiğini. Sadece bu örnek bile firmanın ciddiyetinin bir göstergesidir bence.
Evet eksik yönleri var ama aynı fiyat bandındaki traktörlerden yada yerli traktörlerden kat kat üstün bir traktör.
Lütfen birebir kullanma fırsatı bulamayan arkadaşlar kulaktan duyma bilgilerle yorum yapmasınlar. Aksi taktirde birbirimizden birşeyler öğrendiğimiz ve öğrenmeyi umduğumuz bu platformdaki arkadaşlarımıza haksızlık olur.

Burada bi 90 içinde koreden mühendis geldi.. belki koreli mühendis merkezden gelmiştir.. aslını bilemem.. ama burdakiler-yerli ustalar çözemeyince onu getirmişler.. hidrolik yağla motor yağının karışmasına çözüm bulamadılar parayı geri iade edeceklermiş. son durum ne oldu bakalım..

ukalapoyraz link=topic=69976.msg803323#msg803323 date=1385915314' Alıntı:
Bir Ls Plus 90 kullanıcısı olarak deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
Evet traktörün eksik yanları var paylaşımlarda arkadaşlar bahsetmişler vites geçişleri sert, zıplama falan var diye bunlara katılamamak mümkün değil. Bizim traktörümüzde geri viteste zıplama sorunu vardı power shutleden dolayı. Sorun olabilir muhakkak birçok marka ve modelde çeşitli sorunlar çıkıyor önemeli olan firmanın malının arkasında durması ve sorunu halletmesi. Bizim sorunumuzun halledilmesi için Koreden mühendisler geldi hemde 2 kere. Bu benim şimdiye kadar duymadığım görmediğim bir olay. Kim gördü sorun için almanyadan mühendis geldiğini. Sadece bu örnek bile firmanın ciddiyetinin bir göstergesidir bence.
Evet eksik yönleri var ama aynı fiyat bandındaki traktörlerden yada yerli traktörlerden kat kat üstün bir traktör.
Lütfen birebir kullanma fırsatı bulamayan arkadaşlar kulaktan duyma bilgilerle yorum yapmasınlar. Aksi taktirde birbirimizden birşeyler öğrendiğimiz ve öğrenmeyi umduğumuz bu platformdaki arkadaşlarımıza haksızlık olur.
dediklerinize katılıyorum. dipnot olsun diye söylüyorum, uzel zamanı aldığımız 3000 serisi deutz motorlu traktörümüzde yağ eksiltme sorunu vardı. trakyada bölgesinde 4 traktörde daha aynı sorun vardı bizimle aynı zamanda alan. almanya deutz ' tan sorumlu mühendis geldi. test ve inceleme sonrası 15 günde sandık içinde sıfır motor geldi. örnek olsun diye verdim yanlış anlamayın. müdendis ayrılmadan önce kartını bıraktı, uzel sorunu çözüme kavuşturmazsa yada problem devam ederse direk onunla irtibata geçmemizi istedi. firma malının arkasındaysa çözülmeyecek sorun yok. sonuçta kul yapısı makineler. Ls ler gayet begendiğim traktörler. 90 lığını kullandım gayet güzel.

GÜRKAN link=topic=69976.msg803350#msg803350 date=1385917371' Alıntı:
dediklerinize katılıyorum. dipnot olsun diye söylüyorum, uzel zamanı aldığımız 3000 serisi deutz motorlu traktörümüzde yağ eksiltme sorunu vardı. trakyada bölgesinde 4 traktörde daha aynı sorun vardı bizimle aynı zamanda alan. almanya deutz ' tan sorumlu mühendis geldi. test ve inceleme sonrası 15 günde sandık içinde sıfır motor geldi. örnek olsun diye verdim yanlış anlamayın. müdendis ayrılmadan önce kartını bıraktı, uzel sorunu çözüme kavuşturmazsa yada problem devam ederse direk onunla irtibata geçmemizi istedi. firma malının arkasındaysa çözülmeyecek sorun yok. sonuçta kul yapısı makineler. Ls ler gayet begendiğim traktörler. 90 lığını kullandım gayet güzel.
önemli olanda budur zaten. En güvendiğimiz markalardan elektronik alet alıyoruz bozuk çıkıyor. Kul yapısı sonuçta . Fanatiklik yapmadan başımızdan geçen şahit olduğumuz olayları burda paylaşmak bizim adımıza daha faydalı olur. Yoksa çocuklar gibi seninki daha iyiyle benimki daha iyiyle bir yere varamayız

2010 model ls 70 kullanıcısıyım traktörüm 3000 saati geçti bulunduğum yerde 9 tane daha var onlarda memnun ben sadece tarlayı sürüp ekip garaja cekmiyorum balya basıyorum kepceyle senede 400 tona yakın pancar yüklüyorum daha balatada sorun çıkmadı fabrikaya 25 km uzaklığı 18 ton pancar çekiyorum 23 litre yakıyor ilk geldiği sene arka tekerler önlere göre dar olduğu için servise açdırdım ama çok açdırmısım bu yüzden 2 kere aks kırdım sonra biraz kapattırdım 2 senedir sorun cıkmadı ve arkasına 1200 kg olan harmak sıkmalı biçim makinası takıyorum kaldırmasında bi problem olmadı zaten gördüğüm kadarıyla ls lerin motor kısmında çok fazla arıza olmuyor olanda mutlaka vardır kul yapısı nasip olursa bu sene borcunu bitirip 100 lük full versiyonundan almayı düşünüyorum :)

LS falan boş kardeş motor alacaksan fendt alamassan ne alacam diye düşünme al deutz fahr fendt ten sonra en iyi taktör traktörüne güvenen taksın pulluğu atsın tarlaya ne demişler yiğidi öldür hakkını yeme :)

hulkq link=topic=69976.msg836793#msg836793 date=1390984100' Alıntı:
LS falan boş kardeş motor alacaksan fendt alamassan ne alacam diye düşünme al deutz fahr fendt ten sonra en iyi taktör traktörüne güvenen taksın pulluğu atsın tarlaya ne demişler yiğidi öldür hakkını yeme :)

çok merak ettim fent in koltuğuna kaç defa oturdun...dedelerimiz at ile tarla sürüyordu şimdi 500,000tl altındaki motorlara motor demiyoruzz.....

BOZKURT07 link=topic=69976.msg836827#msg836827 date=1390992115' Alıntı:
çok merak ettim fent in koltuğuna kaç defa oturdun...dedelerimiz at ile tarla sürüyordu şimdi 500,000tl altındaki motorlara motor demiyoruzz.....
Aynen sana katiliyorm hemserim dedelerimz kara sabanla atla essekle okuzle cift surermis ustte ki arkds da fent diyo kim ne derse desn ls ozellikleri ile fiyati ile gorunumu ile insani cezbediyor

ah şu köylü milleti çok akıllı sanar kendini ama hep aklından yanar...
her köyde bir deynekçi tabir edilen milleti galyana getiren biri vardır.veya kömşu köylerde olur her pazarlıkta aniden gelirler,veya satılacak traktörü malı öve eve bitiremezler bir de bakmışın kimin evinde çay içiyorlarsa mal kapıda...
herkes aklına ve zevkine göre mal alsa bu sıkıntılar olmaz.fabrikada yeni bitmez ama bu hataya hepimiz düşüyoruz...
ya kötüleriz yerin dibine sokarız mındar et olur..yada öve öve yere göge sığdıramayız...kazık geldimi yerin dibimi gögün üstümü belli oluyor ozaman..

ithal markaların pazarına çarşına uyacak...gersi boş ...

Herkes kendi aklina yatani alsa zaten sorun olmz ama birinn gazi ile aldin motora ister istemz kuskulu gözle bakiyon sonra ufak arizada o kötü bu kötu diger kisileride olmsz etkiliyo kim ne derse desin ls teknolojisi ve fiyati ile bnce iyi yani imkn olsa hmn cekerm r60 ı evin önüne anlş-*s

Murat.. geçen sanayideyiz Zetor-90 kepçeli ile.. adamın biri yanaştı 'nasıl kepçe çalışıyomu, menunmusunuz' dedi.. 'çok memnunuz, hayırdır' dedik.. Erzincan/Karakulaklıymış.. inşaat malzemeleri/hafriyat vs.. işi yaparmış..

LS-90 alıp aynen bizim gibi Özkan FL-3500 kepçe attırmış hatta kova dışında bikaç da ataşmanıyla 0 KM almış.. kapının önündeki kumu kamyona yükleyemiyoz.. jant çatlamasından tut bi dünya sorun yaşamış.. 1800 kg palet indirdik dedim.. valla biz hiç memnun değiliz.. dedi..

LS suçu kepçeye atmış.. hatta adam adımı telefonumu aldı.. mahkemelik olduk.. avukata 'bizde de başka marka 90 ' lık motor var aynı kepçe var çok menunuz' dermisin dedi.. demeyi bırak video-fotoda veririm.. Kepçe 10 numara.. suç %99 motorun hatta hidrolik sistemin haberin olsun dedim..

Hatta iş uzarsa sana 10 bin daha ver 100 ' lük verelim diyecekler.. çünkü geçen sene aynını yaptılar, bilesin dedim.. şimdi o tanıdık 100 ' lükten de ahım-şahım memnun değil..

UÖZKAN.77 link=topic=69976.msg909154#msg909154 date=1407164413' Alıntı:
Murat.. geçen sanayideyiz Zetor-90 kepçeli ile.. adamın biri yanaştı 'nasıl kepçe çalışıyomu, menunmusunuz' dedi.. 'çok memnunuz, hayırdır' dedik.. Erzincan/Karakulaklıymış.. inşaat malzemeleri/hafriyat vs.. işi yaparmış..

LS-90 alıp aynen bizim gibi Özkan FL-3500 kepçe attırmış hatta kova dışında bikaç da ataşmanıyla 0 KM almış.. kapının önündeki kumu kamyona yükleyemiyoz.. jant çatlamasından tut bi dünya sorun yaşamış.. 1800 kg palet indirdik dedim.. valla biz hiç memnun değiliz.. dedi..

LS suçu kepçeye atmış.. hatta adam adımı telefonumu aldı.. mahkemelik olduk.. avukata 'bizde de başka marka 90 ' lık motor var aynı kepçe var çok menunuz' dermisin dedi.. demeyi bırak video-fotoda veririm.. Kepçe 10 numara.. suç %99 motorun hatta hidrolik sistemin haberin olsun dedim..

Hatta iş uzarsa sana 10 bin daha ver 100 ' lük verelim diyecekler.. çünkü geçen sene aynını yaptılar, bilesin dedim.. şimdi o tanıdık 100 ' lükten de ahım-şahım memnun değil..
umut abi adamınki yine kepçe takılıymışta jantı çatlamış bizim burdakilerinki normalken çatladı.bizim burdakı lsciler alay konusu majormuşta ls yazmışlar üstüne die egleniyo millet.birtanesini sahibi hemen sattı zaten sıfır almıştı hatta sahibindende vardı burda paylaşılmıştı.diger halaoglumdada 100lüğü var oda balyada sıkıştıramıyor hemen hararete kalkıyor sıfır geldıgındede öle sorun yarattı bı istanbul fln gezdı geldi.bi başka yüzlük arkayı dagıttı ve üzerine sıfır motor koydular.kurak havada nadas etmeye gidemiyolar korkudan