LÜTFEN BAŞTAN SONA KADAR OKUYUN!!

LÜTFEN BAŞTAN SONA KADAR OKUYUN!! (Bu uygulamayi kullanan abi abla ve kardeşlerimi kendime yakın gördüğüm için bunu burda paylaşıyorum görüşleriniz benim için önemli okursanız sevinirim. )
Liseden mezun olunca 2019 yılında kpssden aldığım 79.8 puan ile Sungurlu T Tipi Cezaevinde infaz koruma memuru olmak için temmuz ayında başvuru yaptım. Çorum adliyesinde boy kilo ve sözlü mülakatlari geçtim 5.yedek olarak listeye girdim. 2020 21 ocakta Çorum adliyesi adalet komisyonundan telefon geldi sıranın bana geldiği sağlık raporu ve diğer dosyaları göndermem istendi. Çankırı devlet hastanesine sağlık raporu almak için gittim fakat hastanedeki gözümde nistagmus (kesinlikle şaşılık değil) olduğu için raporum olumsuz yönde çıktı daha önce kara harp okulu ve polis okulunu kazandim fakat yönetmeliklerinde nistagmusun açık ve net bir şekilde engel olduğu belirtiliyodu. Fakat infaz koruma memurluğunun sağlık yönetmeliğinin 6.18c maddesinde şaşılık körlük işitme kaybı uzuy kaybı topallık engel yazıyodu ve bunların hiç biri bende yok . Bu yüzden ikm için başvuru yapmıştım ve ikm olarak çalışan kişilere daha öncesinde sormuştum bu rahatsızlığın engel olup olmadığını onlarda engel olmadığıni söylemişlerdi. Renk körü olan infaz koruma memuru tanıdığım ise bana yönetmelikte yazmiyosa sıkıntı olmayacağını söylemişti . Daha sonrasında raporumu Çorum adliyesi adalet komisyonuna gönderdim. Tarafıma adliyeden posta yoluyla iletilen yazıda yerime benden sonraki yedeğin alındığı yazıyodu. Bunun üzerine benim durumumda yani gözünde nistagmus olan ve ikm olarak görev yapan birini aramaya başladım. Şuan Afyonkarahisar cezaevinde görev yapan bir arkadaş buldum iletişime geçtim raporunu istedim sağolsun beni kırmadı raporunu gönderdi Manisa bölge şehir hastanesinden aldığı raporda yönetmelikte nistagmusla ilgili madde bulunmadığı için infaz koruma memuru olur şeklinde açıklanmıştı bana verilen raporda sadece nistagmus ve ikm olamaz yazıyordu. Bunun üzerine yine Çankırı devlet hastanesinde başka bir doktora gittik iki raporu karşılastirdi ve yanımda Ankara numune hastanesinde bir profesörü aradı durumu anlattı profesör nistagmusun ikm için engel barındırmadığını söyledi ve adli yoldan hakkımızı aramamızi bize iletti. Bunun üzerine Ankara ikinci ıdare mahkemesinde dava açtık kendi raporumu emsal teşkil eden olumlu sağlık raporu ve sağlık yönetmeliğindeki maddeleri avukat vasıtasıyla belirttik. 2020 Ekim ayında mahkeme bizden Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinden rapor almamız istendi. Ankaraya rapor almak için gittim göz ve nöroloji doktorlarına görünmemim yeterli olduğu söylendi, göz doktoruna gittim muayene oldum göz doktoru bu hastalığın ikm için hiçbir engel teşkil etmediğini iki gözümdeki derecenin sağ 0.4 sol 0.5 olduğunu görme derecemin gayet iyi olduğunu söyledi, ardından nöroloji doktoruna muayene oldum evrakları kurula teslim ettim ve sağlık kurulu sonucun mahkemeye üst yazı olarak gönderileceğini bana bilgi verilmeyeceğini söyledi. Yaklaşık 10 gün sonra avukatım beni aradı ve raporun infaz koruma memuru olur yönünde çıktığını belirtti. Yine bi 10 gün sonra avukatım tekrar beni aradı ikinci ıdare mahkemesinin hasteneye yazı gönderdiği ve raporun açıklanmasini istediğini söyledi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastanesinin sağlık kurulunda görev yapan doktorunun kendisini aradığını, benim hastaneye gelmem gerektiğini söyledi ve niye çağrıldığıma dair sebep söylenmeden sadece gelmem bildirildi. Ankara da hasteneye gittiğimde sağlık kurulundan avukatımı arayan doktorun yanına gittim mahkemeden gelen yazıyı beraber okuduk yazıda tekrardan rapor almamım değil kurulun raporu daha açık şekilde düzenlenmesi istendiği yazıyodu fakat doktor bana tekrar rapor alman gerekli dedi bende ama burda rapor istemiyo sadece rapora düzenleme istediğini belirttim bunun üstüne zaten yine aynı raporu vereceğiz değişen bişey olmayacak 15 gün içinde farklı rapormu vereceğiz bi tane daha rapor al dedi. Rapor için kayıt açtırdım yine göz ve nöroloji doktorlarına göründüm göz doktoru farklı bir kişiydi nöroloji doktoru ayni doktordu. Muayneleri oldum evrakları sağlık kuruluna teslim ettim 3 gün sonra kurul için gelmem gerektiği söylendi. 3 gün sonra gittim kurula çıktım içerideki nöroloji doktoru ikm olmasından herhangi bir sorun yoktur diye yazı yazmış raporu bana verdiler git muayene eden doktora karar yazdır gel dediler beni muayene eden doktoru buldum kuruldan geldiğimi belirttim raporu verdim ben dikilirken olumlu bişey yaziyo sanıyodum raporu bana geri verdi rapora adalet bakanlığında memur olamaz yazıyodu. Doktora daha 15 20 gün önce yine aynı hastaneden verilen olumlu raporu ve emsal raporun olduğunu söyledim zaten elindeki evrakların içinde bu raporlar mevcuttu bu benim kendi görüşüm kurul kararı verir dedi. Kurula girdim raporu verdim 5 dk dışarda bekle çağırınca gir içeri dediler. Çağırınca içeri girdim raporumun olumsuz olacağını söylediler kuruldaki doktorlarada bana henüz 15 20 gün önce verdikleri olumlu raporu emsal teşkil eden olumlu sağlık raporunu ve yönetmelikte yazanları söyledim. Ben mantıklı bi açıklama beklerken sol tarafta oturan doktor bana Cumhurbaşkanını kastederek "O zaman git reise söyle sanada bi yönetmelik çıkarsın sende işe gir" dedi bunun üstüne bana raporu almadan önce olumlu vereceğiz değişen bişey yok diyen doktora siz demediniz mi bana kendimizi mi yalanlacağiz diye dedim. Hiçbir cevap vermedi ve kuruldan çıktım memleketime geri döndüm. Mahkemeye olumsuz raporum gitti mahkeme yürütmeyi durdurmayi reddetti. Avukatım tekrardan yeni rapor için yazı yazdı. Ankara ikinci ıdare mahkemesi yeni rapor istememesine rağmen yeni bir rapor gönderildi ve bu rapor olumsuz yönde yani 20 25 gün içinde aynı hastane aynı kurul bi olumlu bi olumsuz rapor veriyo mahkeme buna hiçbir şey demiyo. Mahkeme raporun açıklanmasini isterken ve yeni rapor istememesine rağmen hastane yeni bir rapor gönderiyo ve bu rapor olumsuz mahkemedeki hakim neden bu hastane 20 günün içinde iki farklı rapor gönderiyo diye düşünmüyo emsal rapor ortadayken. Davam şuan 10 idare mahkemesinde. Benim askerlik yapmama silah tutmama engel olmayan gözümdeki nistagmus memur olmama nasıl engel oluyo. Adalet böylemi işliyor.

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210603_223817_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210603_223817_com.android.gallery3d.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_20210603_223804_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210603_223804_com.android.gallery3d.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 59
  • Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    63 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG-20210603-WA0011.jpg
    IMG-20210603-WA0011.jpg