Macar fiği ve Taşkent yem bezelyesi

Selamın aleyküm bu yıl ilk defa deneme tarlalarinda macar fiği ve Taşkent yem bezelyesi ekmek istiyorum nasip olursa internetteki fiyatlara baktim hem çok pahalı hemde karışık tohumlar bu bitkileri daha önce eken üretimini yapan abilerim yardımcı olurlarsa çok sevinirim teşekkür ederim şimdiden.
images%20(19).jpeg

Macar fiğ tohumu zor bulunan bi tohum değil zahirecilerde vardır biz dönüme 11 12 kg ekeriz rakım da bizimle aynı bizimde 1200 rakım
Çoruma gittim geldim abi hatta sungurluda infaz koruma memurluğu kazandim hakkımı vermediler şimdi davaliğiz bakanlıkla güzel memleket bende Çankırı Ilgazlıyım macar fiği tohumun kilogram fiyatı ne kadar bide dönüme kaç balya alıyosunuz

Macar fiğ fiyatı 4 5 arası, balye adedi toprak yapısına göre değişir yerini severse 25 30 balye verir köklerinde azot bağladığı için sonraki yıldaki ürünün verimini artırır
İnternette fiyatlar çok yüksek abi o yüzden fiyat sordum 25 kg macar fiği yulaf arpa karışımı 185 lira diyo bide adi fiğ çıkma meselesi varmış macar fiğinin çiçekleri beyaz oluyo deniliyo adi fiğin pembe renkli sizinkiler hangi renk