Macar fiğle adi fiğ arasındaki farklar

Ben kendi tarlamda 8 kilo fig 20 kilo tritikale ekiyorum tabi biz pullukla ekiyoruz tohumda biraz zaiyat oluyo aşırı don olamadı sürece fig lerde iyi görünüyor haa daha kaliteli bir kaba hem istiyorsan kesinlikle yem bezelyesi ekmelisin fig den kat kat daha iyi don riski yok

Bende 7 dekar macar fiği ekmeyi düşünüyorum dekara kaç kg tohum. Atmalıyım fiğ+hububat hububat olarak hangisi daha iyi oluyo arpa yulaf buğday tiritikale dekar verimi kaç balyadır kuru ot olarak ayrıca gübrelemeyi nasıl yapıyorsunuz alt üst

Bende 7 dekar macar fiği ekmeyi düşünüyorum dekara kaç kg tohum. Atmalıyım fiğ+hububat hububat olarak hangisi daha iyi oluyo arpa yulaf buğday tiritikale dekar verimi kaç balyadır kuru ot olarak ayrıca gübrelemeyi nasıl yapıyorsunuz alt üst

Biz figde tohumu dönüme 7 kg atıyoruz.Tohuma karısım olarakta birsey eklemiyoruz çünku fig tohumları icinde neredeyse hertürlü hububat ile karismis olarak geliyor veya ekilen tarla figden önce hububat ekiliyse figden sonra onlarda cıkıyor o nedenle pek hububat eklemiyoruz illa hububat ile karistırmak isterseniz biraz yulaf veya arpa atsanız olur.Gübrelemede atarsak ekimle tabana 20-20 gubresi atıyoruz bir daha bicene kadar hic bir islem yapmıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: ibo30

Biz figde tohumu dönüme 7 kg atıyoruz.Tohuma karısım olarakta birsey eklemiyoruz çünku fig tohumları icinde neredeyse hertürlü hububat ile karismis olarak geliyor veya ekilen tarla figden önce hububat ekiliyse figden sonra onlarda cıkıyor o nedenle pek hububat eklemiyoruz illa hububat ile karistırmak isterseniz biraz yulaf veya arpa atsanız olur.Gübrelemede atarsak ekimle tabana 20-20 gubresi atıyoruz bir daha bicene kadar hic bir islem yapmıyoruz.
Biz 20 20 yerine 18 46 dap kullansak nasıl olur

Beyaz çiçekli olan macar fiği, tek bitki mor çiçekli olan adi fiğ, resim olan ise tüylü fiğ ile kuş fiği.
Ayrıca karışık ekimde tahıl oranını 8 kg ın üzerine çıkarmayınız. İlk akla bol yapraklı yulaf kaliteli ot amacıyla gelmelidir. sonra kılçıksız buğday çeşitleri ve triticale

Resimler ve ekler

• vicia_pannonica_pannonica.jpg
    vicia_pannonica_pannonica.jpg
    43.5 KB · Görüntüleme: 122
  • vicia-sativa.jpg
    vicia-sativa.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 131
  • 318.jpg
    318.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 146