maksat dışı konular.

12.11.2010
16,297
22,541
48
Erzurum

Bilindiği üzere; sitemizde devamlı varlık gösteren ve son günlerde zirve yapan,
siyasi,etnik,dolandırıcılık,whatsapp davetleri,taraf sağlayıcı,sosyal medya takip daveti,yetki dışı kışkırtıcı veya yönlendirmeye çaba gösteren v.s v.s

kısacası forumda bulunma amacımız olan,
tarım ve hayvancılık gibi ana konulardan uzak her türlü konu ve paylaşımı,

evimiz,çayocağımız,dinlenme ve dert yanma mekanımız,bildiğimiz bilgileri,bilmeyenlere;
bilmediğimiz bilgileri bilenlerden alıp,
yaptığımız işte daha çok nasıl kazanırız,
daha mutlu nasıl oluruz diye koşup bulustuğumuz bu eşsiz ortam olan TRAKKULÜP'te paylaşılmamasını ve kontrol dışı paylaşıldığı anda...
Üyenin ikaz veya uzaklaştırma cezası ile konunun silinmesini;

bu birlikteliğin belkide yüzyıllar boyu;çocuklarımıza miras olarak tertemiz bir sayfa ile ve örgütlenici bir düzeyde;bizim ve gelecek nesillerimizin toprakta akıttığı ter ile istikballerini kontrol altına almasına yardımcı olmasını.

unutmayalım; burası ne kadar kirli olursa..
hastalıkta o kadar çok olur...
ve sağlıklı nesiller olmaz;doğrultusunda...

Yönetim ve yönetim kurulu;

bilhassa sevgili ÜYELERİMİZDEN desteği ile
gerekenin yapılmasını,istirham ediyorum.

Yalniz turk 50 ye bakti. Da cokda eskiymis formda ama tam bu olaylarin patladigi bir zamana geldi oda bir daha yazmadi galiba ;))
onu az çok forumdan tanıyoruz.
sorunsuz iyi bir üyemizdir.
katiyen konuyu ona istinaden açmadım.
ben genel anlamda üyelerimizden gelen şikayet ve Öneriler için bir ses oldum.
inşallah forum evimiz gibi tertemiz kalır.
tabiki aklıselim olan herkesin yardımı lazım.

Kesinlikle olması gereken bu.

Yav şöylede problemler var adam üye olmuş resim yok şehir yok yaş yok kısaca hiç bir bilgisi bulunmuyo ve konu açıyo. Şimdi bu adamı ben tanımıyom neden güvenipte bilgi vereyim. Bunada acilen bir çözüm bulunmalı...
aynen öyle ilker.
misal ben yusuf tuyluoglu..
siteye girerken; düşünüyorum ne isim bulayım "ysnddmmcici" ula bune...???
ben ne yapmaya çalışıyorum.
anlamıyorum niye böyle yaparlar.
belkide ben abartıyorum ama hiç bu işin içinden çıkamadım.
nette 15 yerde üyeliğim var sanırım.
hepsi ben.
yusuftuyluoglu :)

aynen öyle ilker.
misal ben yusuf tuyluoglu..
siteye girerken; düşünüyorum ne isim bulayım "ysnddmmcici" ula bune...???
ben ne yapmaya çalışıyorum.
anlamıyorum niye böyle yaparlar.
belkide ben abartıyorum ama hiç bu işin ixinde içinden çıkamadım.
nette 15 yerde üyeliğim var sanırım.
hepsi ben.
yusuftuyluoglu :)
Çok haklısın abi. Ya aslında çok güzel hırsızlara yol açan bi ortam haline mi geldi acaba?

Adam benim bütün herşeyimi biliyo. Hangi köyde hangi ilçede hangi şehirde yaşadığımı biliyo. Hangi dönemlerde köyde olduğumu. Bn bu kışa kadar traktörümü evimdeki garaja bırakır kapıları kitler giderdim. Garajın önü açık bu arada,bu yıl komşumun kapalı garajına bıraktım kendide köyde kalıyo. demekki ben evde yokken gidip hırsızlık yapabilir. Geçen yıl birisi telefon numaramı bulmuş ha bire bişeyler yazıyodu. Bu kadar basit olmamalı yani, birazda güvenliğe önem verilmeli.

Mesela az önce senin bi konuda ki yazın dikkatimi çekti. Mart sonu köye giderim demişsin. Demekki marta kadar yoksun bu işte kötü düşünceli insanlara yol açar.

Bilmiyorum benmi yanlış düşünüyorum?

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp
Çok haklısın abi. Ya aslında çok güzel hırsızlara yol açan bi ortam haline mi geldi acaba?

Adam benim bütün herşeyimi biliyo. Hangi köyde hangi ilçede hangi şehirde yaşadığımı biliyo. Hangi dönemlerde köyde olduğumu. Bn bu kışa kadar traktörümü evimdeki garaja bırakır kapıları kitler giderdim. Garajın önü açık bu arada,bu yıl komşumun kapalı garajına bıraktım kendide köyde kalıyo. demekki ben evde yokken gidip hırsızlık yapabilir. Geçen yıl birisi telefon numaramı bulmuş ha bire bişeyler yazıyodu. Bu kadar basit olmamalı yani, birazda güvenliğe önem verilmeli.

Mesela az önce senin bi konuda ki yazın dikkatimi çekti. Mart sonu köye giderim demişsin. Demekki marta kadar yoksun bu işte kötü düşünceli insanlara yol açar.

Bilmiyorum benmi yanlış düşünüyorum?
Güvenlik meselesi bölgeden bölgeye değişir..
ben 3 ay köye gitmiyorum.
ama sülaleden ve hısımlardan geri kalanlar köydeler.
kapılar açık kalır genelde..
sorun çıkmaz..
küçük yer buralar.
ama kalabalık yerleşim yerlerinde doğrudur. dikkat etmek gerekir.
haa şunuda diyeyim.
Hırsız birşeyi kafaya koydumu.
isterse neresi olursa olsun götürür.
istersen malına sarıl uyu eni sonu o gider.
ne demişler "hırsıza beyler borçlu"
buna rağmen ben aramızdaki şeffafliktan yanayım.

Güvenlik meselesi bölgeden bölgeye değişir..
ben 3 ay köye gitmiyorum.
ama sülaleden ve hısımlardan geri kalanlar köydeler.
kapılar açık kalır genelde..
sorun çıkmaz..
küçük yer buralar.
ama kalabalık yerleşim yerlerinde doğrudur. dikkat etmek gerekir.
haa şunuda diyeyim.
Hırsız birşeyi kafaya koydumu.
isterse neresi olursa olsun götürür.
istersen malına sarıl uyu eni sonu o gider.
ne demişler "hırsıza beyler borçlu"
buna rağmen ben aramızdaki şeffafliktan yanayım.
Tabiki orası öyle, ona yapacak bir şey yok [emoji23]

Asıl demek istediğim : 65 bin mi 68 binmi neyse o aralarda üye var. Eminimki sadece 500-1000 kişinin bilgileri tamdır. Birisi bana bi sataşmada bulundugunda kimle muhattabım bilmek isterim. Onun için isim soyisim mail adresi ve telefon numarası kesin şart olmalı ki bi problemde sorunu çözebilelim.

Öylesine mail adresi alan gelip üye olup ortalığı karıştırıp uzuyo. Sonra başka isimle isimle aramıza geri geliyo.

Asıl demek istediğim : 65 bin mi 68 binmi neyse o aralarda üye var. Eminimki sadece 500-1000 kişinin bilgileri tamdır. Birisi bana bi sataşmada bulundugunda kimle muhattabım bilmek isterim. Onun için isim soyisim mail adresi ve telefon numarası kesin şart olmalı ki bi problemde sorunu çözebilelim.

Öylesine mail adresi alan gelip üye olup ortalığı karıştırıp uzuyo. Sonra başka isimle isimle aramıza geri geliyo.
Doğru..
burada öyle şeylerle karşılaştıkki Gülelimmi ağlayalımmı bilemedik.
illa burayı dağıtmaya,itibarsızlaştırmaya
çalışan bir sürü kimseler hep var oldu.
face sayfaları,
whatsapp grupları,
rakip forumlar,
uzar gider,,
halbuki tam birlik sağlansa sesimiz bi günkinin çok daha fazlası çıkardı.
biz bozulmayalım,böyle iyi gidiyoruz.

bu sorun her forumda yaşanır.
genelde çözüm olarak çift hesap kullandığı fak edilen kişi ip ile takip edilir.
aynı pc veya tel üzerinden birden fazla hesap kullanıyorsa ip bir süre takip edilince akkoyun karakoyun belli olur.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74