Massey Ferguson 135 hala alınır mı?

Bizim köyde 3-5 çayır ve tarlamız var hem bunları kaldırmak için hem de iş çıkarsa iş yapmak için alınır mı?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

FORD 3600,3000 veya 5000 Alabilirsiniz ufak işler için. 135'e göre daha hızlı ve kolay iş yapabilirsiniz bu traktörlerle. 135 de gayet güzel bir traktördür ama bana göre şu zamanda temizini bulmak zor ve temizini bulamazsanız az zorlamayla arıza açabilir başınıza

135 Massey kullanan birisi olarak boyundan büyük işler yaptığını düşünüyorum yakıt ve bakım masrafları göz önünde bulundurulursa hala alınabilecek bir traktör bence diğer markalarla kıyaslanırsa fiyatları biraz yüksek olabilir ama küçük çaplı bir çiftçinin her işini görebilecek özellikte. Şahsen 150 dekar kuru (arpa, buğday, nohut,fiğ vs.) 50 dekar meyve bahçesi işliyorum tek traktör yıllardır kullanırız bazen yetersiz kaldığı durumlar oluyor tabiki ama hala iş görüyor.

Arkadaş konuyu açmış, bir daha uğramamış ama yine de fikrimi söyleyeyim.Ford 3000,135 ve 240 gibi traktörlerin kendi zamanlarını aşan bir kapasiteleri olduğunu düşünüyorum. Temiz i bulunmak yada cazip bir makinenin bakımı yapılarak maliyetinin abartılmaması kaydıyla uzun yıllar hizmet eder diyorum.Ancak piyasa fiyatları çok şişkin, uygun fiyatlarda ise bakılmalı...