Massey ferguson 3075 D( Alman ) ???

04.12.2007
5,977
7,763
46
lüleburgaz

Arkadaşlar massey ferguson uzel serisi olarak bilinen bu traktör de dikkat edebilirseniz.kaportada hem (şatıl)
Yazıyor.Hemde ortadan vites li
R--2
1--3
Şellinde.Ayrıca fantom serilerinde ki şatıl koluda mevcut.tabiki ilgimi çekti.Bu traktör acaba gerçektende almanya ülkesine ihracat olarak üretilen bir serimi dir.
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...super-alman-3.075d-4wd-massey-505594960/detay

Deutz motor alman uretımı degılmıydı benmi yanlış hatırlıyorum o yuzden alman yazmıştır o şatıl kolu hi lo kolu olabilir 3vitesli dediginize gore oyle olmalı 4vites olursa ileri geri şatıl olur 4viteste buçuk yok yanlışım varsa duzeltın

Shuttle olsa bu zamana kadar illaki görülürdü duyulurdu bir yerde, ben daha görmedim 3060 lar dışında. Muhtemelen phantom serisindeki tavşan-kaplumba olarak olarak adlandırdığımız vites olabilir

Ortadaki buçuk vitesi alttan direksiyonun soluna almışlar, o kol buçuk kolu. Shuttle değil o kesin. Başka bir yerde herhangi bir kol gözükmüyor. Ana vites kolunda da 'R' var. Ya vites topuzu değişti ya da shuttle yazı serisi sonra yapıştırıldı. Benin kafama takılan çift hidrolik çıkış kolu olmasına rağmen çıkış iki tane. Diğer çıkışlar fotoda gözükmüyor. Orjinali çift çıkış. Ama iki kol var.

Arkadaşlar massey ferguson uzel serisi olarak bilinen bu traktör de dikkat edebilirseniz.kaportada hem (şatıl)
Yazıyor.Hemde ortadan vites li
R--2
1--3
Şellinde.Ayrıca fantom serilerinde ki şatıl koluda mevcut.tabiki ilgimi çekti.Bu traktör acaba gerçektende almanya ülkesine ihracat olarak üretilen bir serimi dir.
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...super-alman-3.075d-4wd-massey-505594960/detay

bir defa 260 gold modelinde şatıl gördüm tabi o da ortadan vitesli idi. bi tane gördüm on da çok üretilmemiş galiba bu serilerden. zaten uzel firması massey fergusonu taşıyor du ülkemizde batması iyi olmadı. eski Uzellerin yerini muadiller ikame edemiyor günümüz de

Buçuk vitesini direksiyon altına almışlar, shuttle yok, Shuttle'lı modellerde 16*16 vites ve levye var.Buradaki 12*4 şanzımandır.

Hocam ben baya bir aradım,bir kaç katolog var, oralardan da baktım. 8 ileri 8 geri ve 12 ileri 4 geri var. Bir de shuttle olanlar da shuttle direksiyonun orada onun dışında iki adet vites kolu var. Bu buçuk düğmeli değilse fazladan bir vites kolu yok ortalıkta..

3075 shuttle

Hocam ben baya bir aradım,bir kaç katolog var, oralardan da baktım. 8 ileri 8 geri ve 12 ileri 4 geri var. Bir de shuttle olanlar da shuttle direksiyonun orada onun dışında iki adet vites kolu var. Bu buçuk düğmeli değilse fazladan bir vites kolu yok ortalıkta..

3075 shuttle

Özür dilerim, yanlış yazmışım,8*8 olması gerekirdi.İnsan beşer, şaşar.

• Beğen
Tepkiler: apsiL