Mazot gübre desteği karta yüklenecek!

Pis işlere bulaştırıyorsunuz dediğiniz için yazıyorum yanlış anlamayın. Devlete vergiyi zaten devletin faiz borcunu ödesin diye veriyoruz. Vergi veriyorsanız istesek de istemesek de sistemde faize bulaşıyoruz. Karşılıksız, emeksiz para basıldığı sürece zaten enflasyon da olacak. Nerden tutsak elimizde kalıyor.
Estağfurullah, hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Lakin şahsen vergiyi (istesekte, istemesekte) verirken hükümet faizle borçlansın, abuk subuk ihalelerle yandaşını fonlasın diye vergi vermiyorum. Ha sonuç olarak devlet alınan vergilerle vatandaşa hizmet ve borçlandığı yerlere faiz ödüyor olabilir, ama bu şekilde benim faize girmem demek değildir.

Farklı bir örnek vereyim; devlet memuru olan bir kişinin (görevini layıkıyla yapması şartıyla) maaşını alırken, devletin bahis, loto vb haram olan işlerden alınan vergiler nedeniyle, devlet memuru olan kişinin maaşı haram olmaz.

Şu bir gerçek ki, yaşadığımız devir çok kötü bir devir... Maalesef ki nerden tutsak elimizde kalıyor. Aşağıda ki Hadisi Şerif durumumuzu özetliyor aslında

"Öyle bir zaman gelecek ki faiz yemeyen kimse kalmayacak, faiz yemeyenlere de faizin tozu bulaşacaktır." (Ebu Davud, Kitabul Buyu', 3331)
 
Başvuru ekranında hububat desteğine tıklayınca direk başvurunuz alındı diyor oradaki 2 tane onaylamamız gereken tik lere girmiyor. Böyle olunca da başvurum yapılmamış gibi gözüküyor varmı böyle sorun yaşayan
 
  • Beğen
Tepkiler: arslan42
Merhaba arkadaşlar ben mercimek ektim .MAzort gübe desteği için Hububat destekleme avans kredisi başvurusu kısmına giriyorum. Hakediş listesinde adınız bulunmamaktadır diyor. Acaba ben bir başvuru mu yapmadım.
 
Merhaba arkadaşlar ben mercimek ektim .MAzort gübe desteği için Hububat destekleme avans kredisi başvurusu kısmına giriyorum. Hakediş listesinde adınız bulunmamaktadır diyor. Acaba ben bir başvuru mu yapmadım.
Sadece hububat için başvuru yapılabiliyor diye biliyorum. Yani mercimek ekenler başvuru yapamaz. Arpa, buğday, çavdar, yulaf, tritikale olması lazım
 
  • Beğen
Tepkiler: arslan42
Selamün Aleyküm arkadaşlar,
Başvurunuzu yaptıysanız (başvuru sürecini arkadaşlar belirtmiş) ve destek kredi hesabınıza tanımlandıysa;
Krediler > Kredi Hesaplarım bölümünde bu şekilde, vade tarihi ve açılış tarihi güncel olan bir kredi hesabı oluyo, kullandıkça yaptığınız işlemler buraya yansıyo, henüz herhangi bir işlem yapılmadığı için bu şekilde 0,00tl olarak görünüyo, diye biliyorum.
WhatsApp Image 2023-11-16 at 11.09.11.jpeg
 
  • Beğen
Tepkiler: Çöllü

Benzer Konular