Medion Harmana Başladı!

Ynt: Medion Harmana Başladı!

Yeni sezon hayırlı olsun Berk. Bu sezon sikintili gececege benziyor. Zar zor arpayi bitirdim. Bugun ogleden sonra bugdaya basladim, ama yagis geldi. Bicim isi zevkli degil bu sene, tarlalar cok çamur

kadir 36 link=topic=76165.msg900220#msg900220 date=1402829181' Alıntı:
kolay gelsin bereketli olsun çok yüksek ten biçiyor gibi

Makine arada toprağa oturduğu için fazla salamıyoruz,toprak alıyor sık sık. :D

üçemli link=topic=76165.msg900225#msg900225 date=1402829673' Alıntı:
Bereketli olsun hayırlı hasatlar. Verimler nasıl.?

Tarla yarım kaldığı için hesaplayamadık tam. Ama arpalar 500-600 arası verecek sanırım.

Barış UZEL link=topic=76165.msg900390#msg900390 date=1402915010' Alıntı:
Bereketli olsun Berk 110-90 ın yemini bol verin bu sene çok iş çıkar gibi ;)

Bu sene işi çok,yemini verdik ya, pompayı söküp biraz elledik. Çok çekiyor artık. Eskiden köyde kahve önünden geçerken bayırda 6 ton buğdayla 4 e düşerdi. Geçen denedik,5. viteste gaz yedi canavar :D

Herkese çok teşekkürler arkadaşlar,umarım hayırlısıyla ürünleri toplayabiliriz tarlalardan,gerçi her seneye baktığımızda daha ayın 17si,normalde buğday sezonu bile tek tük başlıyor,hani geç kalınacak bir durum yok da işte tarlalar çamur oldu. Bu sene yakıt da fazla olacak gibi,bakalım. Herkese kolay gelsin tekrar.

bu sene allah yardımcımız olsun inşallah daha fazla yağmur yağmaz da toplarız mahsullerimizi bende geçen gün ilk arkadaşımın arpaya girdim biçmeye 4 kere battı makina sonra yarım bırakıp çıktım olacak gibi değil

<<B.Özyurt>> link=topic=76165.msg900628#msg900628 date=1402999548' Alıntı:
Makine arada toprağa oturduğu için fazla salamıyoruz,toprak alıyor sık sık. :D

Tarla yarım kaldığı için hesaplayamadık tam. Ama arpalar 500-600 arası verecek sanırım.

Bu sene işi çok,yemini verdik ya, pompayı söküp biraz elledik. Çok çekiyor artık. Eskiden köyde kahve önünden geçerken bayırda 6 ton buğdayla 4 e düşerdi. Geçen denedik,5. viteste gaz yedi canavar :D

Herkese çok teşekkürler arkadaşlar,umarım hayırlısıyla ürünleri toplayabiliriz tarlalardan,gerçi her seneye baktığımızda daha ayın 17si,normalde buğday sezonu bile tek tük başlıyor,hani geç kalınacak bir durum yok da işte tarlalar çamur oldu. Bu sene yakıt da fazla olacak gibi,bakalım. Herkese kolay gelsin tekrar.

ARES i kuytuda sıkıştırmasın sonra ;D Bu sene hasat biraz geç başladı. Geçen sene bu zamanlar bizim biçim bitmişti bu sene daha arpalara bile başlayamadık