Meşe palamudu piyasası

Bizim tarlarda birkaç tane meşe ağacı var eskiden çoktu kesmiş dedemler
Dededen kalan 20 dekar yere meşe palamudu diksek bunun palamudunu yem olarak satabilir miyiz burda ağaçlardan toplayıp koyunlara veriyorlar meşe bahçesi kurmak mantıklı mı veya kurakta iyi yetişen ağaç önerisi verebilir misiniz

Meşe ağacı yavaş büyüyen gelişen bir ağaç
Meşe nin urun vermesi uzun sürebilir
Günümüzün sartlarinda yeterli urun alıp , karlı olması zor bence
Meşe palamudu koyun keci icin güzel yem , doğal olursa çokta güzel olur
Ama meşe ekip urun almak ne kadar zaman alir yine ne kadar verim alınır bu konudada hic fikrim yok

Dededen kalan 20 dekar yere meşe palamudu diksek bunun palamudunu yem olarak satabilir miyiz burda ağaçlardan toplayıp koyunlara veriyorlar meşe bahçesi kurmak mantıklı mı veya kurakta iyi yetişen ağaç önerisi verebilir misiniz
Kurakta badem iyi olur taşlı tarlayı sever benim 100 ağacım 5 dekar yer 1 ton kabuklu badem 20 bin ediyor benimki ne verir bilemem

Bizim trakyada mese agaclari 50 yasindan sonra palamut yapar balkan mesesi derler.Kurak icin badem, igde oneririm

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT
Bizim de yer tam böyle taşlık 20 dekar 400 ağaç diksek 10 kilo verse ağaç başı 4 ton o da 80 bin lira iyi para🤩
Ben az diye çok umursamıyordum sonra araştırdım iyi para bırakıyor birde kurdu var çekirdeği delip geçiyor içi hep boş oluyor 3 senedir sinir oldum yemeye bile yok
Arazi durumuna göre cins belirliyorsun toprak etli taban yerse suda varsa anaçı şeftali olan 4 yılda verime yatıyor

Eğer arazi kıraç taşlık ise anaç acı badem oluyor kazık köklü oda 6. Yılda verime yatıyor verim dediğim birşey bırakması ticari olarak yoksa ikinci yıl tek çitin olur

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT
Kurakta incir ağacıda olur, Tv'de görmüştüm hiç ilaç atılmıyor diyordu.bizim bahçede var Kendi kendine oluyor meyvasi. Bizar su ve gübreyle erikte olur.erik daha çabuk verime yatar