MEskişehiri Steyr 768 - Harman 2008 Bölüm 3

Ynt: MEskişehiri Steyr 768 - Harman 2008 Bölüm 3

Meriç hiç abartmıyorum motorun arkasında römorklarla beraber 14-15 ton yük vardır. Römorklar çok aşırı ağır, boşken bile tarlada motora patinaj çektiriyor. Benim taktığım tabi görülmemiş bişey ben biraz macera aradığım için seviyom böyle şeyleri. Çift römork dolu halde tarlanın yarısına kadar çekebildi ama sonra batmaya başladı. Arka tekerler patinaja başlayınca toprağı kabartıyor, sonra o kabaran yere römorkların tekerler(8 tane) giriyor motoru iyice zorluyor, git gide işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu motorların harcı aslında ilk taktığımız römork diğeri zarar. Sürekli kullanan insan motorun normalden daha fazla ısındığını fakedebiliyor.

Valla çok maceracısın Mustafa Abi...Büyük cesaret ben Steyr ' a korkarım valla 15 tonluk romork takmayı helal olsun.. :D

sıcagı sıcagına yorum yazmak vardı konuya ama net faturası gozden kacmıs kesıntıye ugradı ıkı gun neyse paylasım ıcın tsk allh saglık ve afıyetle yedırtmeyı nasıp etsın agzınızın tadı bozulmasın

Operatör gıcık etti beni, helezonu açtığı yerlerde ya motor çiziye giriyor sada sapın üstüne denk geliyor.
bu mustafa bence oparatörün suçu deil öyle denk geliyor hep
birkerisinden böyle senin gibi fıat 640 a bağlamış 2 tane romork zorlana zorlana giderken tabi baya bir gaz weriodu çıksın die saplar bir tutuştu egzostan zor söndürdük

isimsiz02 link=topic=7041.msg74613#msg74613 date=1221135457' Alıntı:
Operatör gıcık etti beni, helezonu açtığı yerlerde ya motor çiziye giriyor sada sapın üstüne denk geliyor.
bu mustafa bence oparatörün suçu deil öyle denk geliyor hep
birkerisinden böyle senin gibi fıat 640 a bağlamış 2 tane romork zorlana zorlana giderken tabi baya bir gaz weriodu çıksın die saplar bir tutuştu egzostan zor söndürdük

Operatör gıcıktı hakkaten, mahsulü tarlanın ortasında boşaltıyor. Biçeri döndürdüğü yerde mahsulü dökse sorun olmayacak, ışık yanıp duruyor hala biçmeye devam ediyor mecburen tarlanın ortasında boşaltıyor sonra helezonun altı sapın üstüne denk geliyor. Bizim motor zorlanmıyor ki sadece patinaj çekiyor. Takıyorum 2. vitese çekiyor ama sap kaydırdığı için sorun oluyor yoksa çekmede sorun yok yada zorlanmıyor. Sadece 3. vitesten sonra zorlanmaya başlıyor ki onu da tarla içinde imkanı yok takamazsın.

Güzel fotoğraflar,epey maceralı olmuş.Tabi işler değişik olunca herkesin macerası farklı oluyor,bizde romork devrilir mi devrilmez mi macerası oluyor :D.O daha tehlikeli ama artık yapacak bişey yok.Biz tek dingil boş romorkla zor çıktığımız yerler olunca,bu tarz bir romorkla nasıl çalışırız düşünmek bile istemiyorum :S

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=7041.msg74627#msg74627 date=1221136172' Alıntı:
Operatör gıcıktı hakkaten, mahsulü tarlanın ortasında boşaltıyor. Biçeri döndürdüğü yerde mahsulü dökse sorun olmayacak, ışık yanıp duruyor hala biçmeye devam ediyor mecburen tarlanın ortasında boşaltıyor sonra helezonun altı sapın üstüne denk geliyor. Bizim motor zorlanmıyor ki sadece patinaj çekiyor. Takıyorum 2. vitese çekiyor ama sap kaydırdığı için sorun oluyor yoksa çekmede sorun yok yada zorlanmıyor. Sadece 3. vitesten sonra zorlanmaya başlıyor ki onu da tarla içinde imkanı yok takamazsın.
o bizdede war ama dikkatli gidince öyle bişi çok fazla başımıza gelmio gelse bile hemen kepçeyi takıp gelioz kaldırıp sarıoz