MF 3.085 vs NH TD85

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

: MF 3.085 vs NH TD85

ya onu bnu bırak yemın edıom mf ler saman makınasını cevıremıo bız 3 sene once saman yparken bızım 65 ve 266g ıle yapcaktık az yakar dıe makınaları hazrladık ben taktm 540 kuyruk mılı kolunu ındırdım makıa duman bıle atmadı nerdeyse 266 kolu bı gecırdı dırek motor ıstop ettı ınamayan denesın cevıttırebılen cıkarmı bılmem yanı bundan otesımı var ya motor bı saman mak cevıremıo ıstop edıo daha nolsun

arkadaşlar ben tarafsız olarak şunu söylemek isterim. Masseyferguson u pullukla sürümde (bg güçleri ve ekipman aynı olmak şartıyla) nh gecemez. Ama ufak vitesle asılma güçü olarakta nh ın çektiğini mf çekemez. mf lerin arkası hafif oldugu için pullukta rahat gidiyorlar ama mibzerde azıcık bi rampa görsün arkayı sallayıp duruyo nh ların en iyi traktörleri 70-56 70-66 80-66 95-66 bence td serisi onlar kadarr iyi değil salih 70-66 ya 40 milyar diyor 2004 td95 dt kabinli klimalı da 40-45 milyar arasında siz olsanız 70-66 mı alırsınız td95 mi ben bayii olarak 70-66 ı geliyo 30 a sayıyorum ama diğer markalar sıfır fiyatını şisiriyo ikinci eli de yüksek sayıyo piyasanın içine ediyo çifçi kar ettim sanıyo ama bayii öbür taraftan afedersiniz geçiriyooo haberi yok..

koycıgım sen gel beycegız koyune orda sor onlarda 6/7 tane 266g vardı sımmdı hepsı td ve phontoma cevırdı ben bun tarafsız yazdım cevırmıo ıste gıt kendın dene sen 285s yı kac kere kuyruk mılı ısıne kostun
sana 80/66 dıom baska bısı demıom kuyruk mılınde 80/66 nın ustune motor varmı bılmıom yanı
80-66s
akıf ın dedıgı cok dogru walla herkes o sekıl yurutuo ıslerını alcagı motoru en az 8/9 mılyar yuksek soluo sattıgı motoru sısırıo takas deılde pesın desen soledıgı fıyattan asla almaz
ama poyrazlı nın motor olayı farklı bıraz galıba onu takasta verebılırler bızım nh bayısı tanıdıgı kısılere bole seyler yaptıgını kendımızden bılıyorum

akif bazı noktalarda haklısın..fakat phantom serileride nh kadar olmasa da ağır bi seri..o yüzden pullukta cizelde nh yi asla gecemiolar..goblede ise nh tepeliyo..ama diğer seriler haifitir..şimdiki goldlarda 3 piston bi boka yaramıyo..bence en güzeli 285 s lerdi..çok seri makinadır.ama hafif o ayrı..

Konunun son 2 sayfasını okudum, bu konu gösteriyor ki herkes güzelce tartışabiliyormuş. İnşallah devamı da böyle gelir. Bu arada kararım tabiki NH. MF ' de sistem yok, piyasayı çok geriden takip ediyorlar. Salih ' in dediği gibi daha ileri-geri levyesinden bile haberi olmayan bir marka. Bu özellik bence hiç küçümsenecek bişey değildir bazı arkadaşlar önemsemiyor, kullanan bilir diyorum. Siz hiç geri giderken ard arda vites değiştirtimenin zevkini tatmamışsınız, bu özellik bulunan motorlarda ileri veya geri gitmenin hiç bir farkı olmadığını ve en önemlisi geri geri sürmenin ileri sürmekten daha zevkli olduğunu bilmiyorsunuz o yüzden konuşuyorsunuz. Acele deneyin. MF için genel konuşmuyorum, sadece burada bahsi geçen modeller için konuşuyorum, daha büyük serileri bu olaya katmıyorum bilesiniz.

ama ben sade mustafanın dediklerine katılıyom şimdi herkes üsütme gelcek mf ne oldugunu anladın nie sakın öle bişiy demeyin bak valla kalbininzi kırabilirim herkes demez ama ben kimişn diyceniginin biliyom lÜtFeN bAk

melıh o ozellık benım basak tada var 16*8
ama ama serı sekılde gerı gerı 4 vıtese kadar cıkıom gerıde en az 35kh falan yapıo
tek kotu yanı vıtesı takvıyeden alıon gerıye gecırırken oda sekromej oladıgından bıraz zor oluyo l
evye en ıyısı mesala 12*12 super

konu takılmış bir ileri-geri levyesinde
mühendisler bile şaşırır duysa bu kadar olay olacağını kesin hemen eklerler:D
bence konuyu bu kadar hafife almamalıyız yani bir ileri geri levyesinde ibaret olmamalı
mesela sercan abinin dediği kaldırma kapasitesi gerçekten büyük bir eksik bence,ayrıca akifin söylediği konular da teknik açıdan değinilmesi gereken birşey.Ben hem td kullandım,hem de 80-66 kullandım.Tabi ki sizin gibi sahipleri kadar bir bilgim yok.Ben td almayı düşünmedim,düşünmeyeceğim de.Bir ara kafama yatmadı değil,ama etraflı araştırınca tekrar vazgeçtim.Nh ' nin en zayıf motoru tddir,bunu da her türlü iddia edebilirim.Aynı şekilde Mfninde en zayıf motoru 'g' serisi 277-286-288 vs...
Taklit olayına gelince;yapmayın teknoloji ilerliyor,rekabet kurulları var,patentle ilgili kurumlar var,artık bu kadar göz önündeki markaya taklit demek yanlış olur.
En son benim seçimim 'ileri-geri levyesiz':D mf

sonradan ağırlşık eklemek çok doğru değil..neden?çünkü traktörün heryeri o ağırlık göz önünde bulundurularak yapılıyo..örneğin bi 266 gold un ayna mahrutiye bakın bide 3.085 e..çok farklıdır.ama 266 nın lastiklere su doldur arkası 3.085 den cok daha ağır olur..o zamanda ne olur siz düşünün..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...