MF 3.105 traktöre römork freni ekleme çalışmaları

Sistemin traktörün kendi fren sistemiyle bağlantısı yok yağı şanzımandan alacak. Bu kit Mf’nin orijinal kiti. Fren pedalına ekledikleri selektör valf sayesinde frene basılınca römork fren valfine pompadan yağ basılacak, böylece römork freni devreye girecek. Rampa aşağı yüklü römorkla inerken bir el direksiyonda, bir el aşağıda frene basıp çekip o iş çok daha tehlikeli.
Ben seti inceledim hem ayak pedalı ile uyumlu istenirse koldan sadece römork frenide kullanılabiliyor. Ama 3.105 sin frenlerini cok zor adam ettik yoluna soktuk traktörun hiçbir sistemine dokunmak isteniyorum birde fiyatı 70 bin TL falandı galiba. Bana şimdilik eğer çalışırsa koldan tetikleme yeterli. Sizin dediğiniz set mukemmel ama hem maddi olarak maliyetli hemde onu takacak idealist bir usta yok. Bizim burada herkes tuttuğunu yapıyor bu kol çalışırsa bana yeter şuan

Valfin hidrolik bağlantısını yaptınızmı bilmiyorum ama videoda anlattığınız gibi pompadan b hattına paralel bağlarsanız basınç alamazsınız

Traktörlerin hidrolik sistemi açık merkez çalışır pompanın basınç borusundan t ile bağlantı yaparsanız akış traktörün damper valfinden şanzımana tahliye olur