MF 3105

Toplama randımansiz vites sayısı az ve debriyaj dususmani bir traktör. Aynı model muadillerine lazer ve rotavator takabilirken ona takarsanız sanayiden çıkamazsınız. Ustalar çok sever sanayiden çıkmayan freninden hidrolik sistemine soğutma sistemine kadar berbat bir toplama traktördur. Kullananlara siz onunla nasıl iş yapıyor sunuz dediğim traktördur. Tam bir facia dir.
Memleketin neresi bilmiyorum
3105 i hangi şartlarda nasıl kullandın onuda bilmiyorum. Ama senin dediğin gibi kötü ve basit bir makina deyil. Çevremde kullanan çok. İlk defa sende duydum böyle yakınanı. Tamam teknolojik deyil şatıl yok ama o kadar da kötü deyil. Emsali bi td 110 dan daha iyi sağlamlık konusunda. Her yerde debriyaj balatasından şikayetci olmuşsun ama bu da şoför kullanım hatası. 🙋‍♂️

3105 i hangi şartlarda nasıl kullandın onuda bilmiyorum. Ama senin dediğin gibi kötü ve basit bir makina deyil. Çevremde kullanan çok. İlk defa sende duydum böyle yakınanı. Tamam teknolojik deyil şatıl yok ama o kadar da kötü deyil. Emsali bi td 110 dan daha iyi sağlamlık konusunda. Her yerde debriyaj balatasından şikayetci olmuşsun ama bu da şoför kullanım hatası. 🙋‍♂️
Kendi kapanan fabrikasındaki usta diyor debriyaji kuvvetsiz valeo takın motoru beş para etmez Isuzu sandık motor ile değiştirin diye. O kadar vitesle bir halta yaramayan bir traktör.

Kendi kapanan fabrikasındaki usta diyor debriyaji kuvvetsiz valeo takın motoru beş para etmez Isuzu sandık motor ile değiştirin diye. O kadar vitesle bir halta yaramayan bir traktör.
O usta sahada çalışma yapmışmı. Valla ben memnunum. Debriyaj seti luk soğutma sistemide iyi.
Kullanan sürekli yarım debriyaj yaparsa balata ne yapsın motor ne yapsın. Üzerindeki motorda kullanım ömrü uzun 20/25.000 saat ömrü var diyorlar.

Toplama randımansiz vites sayısı az ve debriyaj dususmani bir traktör. Aynı model muadillerine lazer ve rotavator takabilirken ona takarsanız sanayiden çıkamazsınız. Ustalar çok sever sanayiden çıkmayan freninden hidrolik sistemine soğutma sistemine kadar berbat bir toplama traktördur. Kullananlara siz onunla nasıl iş yapıyor sunuz dediğim traktördur. Tam bir facia dir.
Bizim arkadaşlar 2006 dan beri kullanıyor 6100 saatte bir kez debriyaj ve şanzıman dişlisi değişti başka arıza çıkarmadı çok güçlü bir traktör tek eksiği vites sayısı. Onu da motor gücü ile kurtarıyor

Bizim arkadaşlar 2006 dan beri kullanıyor 6100 saatte bir kez debriyaj ve şanzıman dişlisi değişti başka arıza çıkarmadı çok güçlü bir traktör tek eksiği vites sayısı. Onu da motor gücü ile kurtarıyor
Kendim 3075 kullanıyorum memnunum. Bu motorları kullanıpda memnuniyetsiz kalan duymadım
75 inde 105 ine kadar herkes memnun.

o üye nickini yanlış almış. Sallama ustası olacaktı onun adı. Sağa sola sallamaktan başka usta olduğu bir şey yok. Üslubundan anlaşılıyor zaten kimin ne olduğu. Bu tipler gelir böyle leş gibi bir üslupla ona buna sallar, her konuya salça olur, sonunda da ya heveslerini alıp bırakıp giderler ya da ban yerler.

Usta sen ne yaptın ya.O traktörü efsane yapan yeri motoru.En az 15 bini görüyor ve dozer gibi çekiyor daha ne bekliyorsunuz ben anlamadım?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Manisa Tarım fuarında 5711M , 1,5 milyon TL , 5S135 , 2,5 milyon TL kampanyalı fiyatı vardı.
Sözleşmeli (KWS) tohumluk mısırım çok güzel döküm yaptı. Hayırlısıyla ticari mısırlarımı da biçebilirsem sezonu kapatırım. Hocam sözleşmeli fiğ+silajlık mısır (aynı sezonda) teklifi var. Fiğ tarımı konusunda tavsiyeniz olur mu?
MF 3105 le ne ilgisi mi var, çok ilgisi var :ROFLMAO:

Son düzenleme:
  • Beğen
Bu fiyat hangi tarih aralığında idi?
Bu yıl ki , 2023 fuarında traktör üzerinde yazıyordu.
Sözleşmeli (KWS) tohumluk mısırım çok güzel döküm yaptı. Hayırlısıyla ticari mısırlarımı da biçebilirsem sezonu kapatırım. Hocam sözleşmeli fiğ+silajlık mısır (aynı sezonda) teklifi var. Fiğ tarımı konusunda tavsiyeniz olur mu?
MF 3105 le ne ilgisi mi var, çok ilgisi var.
Biz adi fiğ ve Macar fiği ekiyorduk ama son senelerde artık ekmiyoruz.
Fiğ yerinde mısır güzel yetişir.
Sade fiğ ektiğimiz tarlada olurdu ama fiği ayakta tutmak için kılçıksız arpa veya buğday 1/4 gibi karıştırılması gerekiyor. Fiğ yatarsa alttan çürüyebiliyor, rüzgardan etkilenip tek tarafa yatımına göre biçmek gerekebiliyor.
Bahar yağışları olursa kurutmak sıkıntılı olabiliyor.
Hayvanlara yeşil olarak vermek içinde fiğli yulafta ekmiştik.
Süt verimine katkısı çok olur.
Yulaf fazla olursa fiği bastırır, fiğ içinde kaybolur.
Tarlanızı siz bilirsiniz, yetişeceğine kanaatiniz varsa elbette olur.

Sade fiğ ektiğimiz tarlada olurdu ama fiği ayakta tutmak için kılçıksız arpa veya buğday 1/4 gibi karıştırılması gerekiyor. Fiğ yatarsa alttan çürüyebiliyor, rüzgardan etkilenip tek tarafa yatımına göre biçmek gerekebiliyor.

5s 135 eficent paket ön tls bu yıl başında 2550 ye aldım.Şu anda öyle bir fiyat imkansız 4m civarında şu anki bayi fiyatı.

MF 3105 le ne ilgisi mi var, çok ilgisi var.
Tohumluk pancar anlaşmanızdaki kg fiyatı nedir mahsuru yoksa?

• Beğen

Hocam bizde balyalık yem bezelyesine 4/1-5/1 oranında arpa ekliyoruz ayakta kalmasına faydası oluyor tohumluk olana eklenmiyor.