MF 3105

Hocam sizin köyü merak ediyorum gerçekten benim de aklıma şöyle birşey geliyor hocam da süt inekçiliği yapanlar böyle birşey yapsa nasıl olur Mayıs ve haziran da bizim köyde bile fiğ yeşil oluyor tarlası olanlar inekler bu fiği ezmeden yese çok süt verirler güzel bir kazanç elde edilir gibi

Geçmiş sezonlarda foto atmıştık.
Düzü var ,bayırı var.
Mayıs ayına girince bizde yoncalar biçilir.
10-15 mayıs gibi yulaflar biçilir.
Çerezlik kabak çekirdeğinin posası bile hayvanın süt verimini arttırıyor.
Lahana da hayvanın süt verimini arttırır.
Fiğli yulaf biçilip biraz kuruduktan sonra silaj olarakta paketlenebilir.
Yeşil olarakta süt veren hayvanlara verilebilir.

Kendi kapanan fabrikasındaki usta diyor debriyaji kuvvetsiz valeo takın motoru beş para etmez Isuzu sandık motor ile değiştirin diye. O kadar vitesle bir halta yaramayan bir traktör.
MF 105 'in motoru beş para etmediği için onu söküp Isuzu sandık motor takacakmışız, öyle mi?
Bunu söyleyenin ya kafadan piyade olması lazım ya sanayi çırağı ya da 'laylon' traktörle oynayan bebe şebe.

Fiyatları bilmiyorum. 7400 saatte bir 3.105 var bizde. Yeni teknoloji olarak çok cazip bir motor çıkmazsa bir yirmi sene daha kullanmak isterim. Ağır iş yapıyoruz. Hem az arıza çıkarıyor, hem de çıkarınca hızlı ve ucuza hallediliyor. Çok da güçlü. Henüz elektronik motora geçecek cesaret bulamadım. Orta kolu bile hidrolik almıyorum :)
Bende mekanik teknoloji seviyorum. En sevdiğim mekanik teknoloji landini ghibli 105.... MF 3.105 te 2008 model landini ghibli 105 te 2008 model. Landini orijinal. Ama MF 3.105 sin debriyaj firması ve radyatör firması değişti ayrıca radyatore destek bir ufak araba deposu koyduk. Fren sistemi ile kendim uğraştım çok zor hallettim çünkü fabrikada yanlış yağ koymuşlar fren firmasını arayıp doğru yağı koyunca düzeldi ama komple merkez tamir takımı 3 defa değişti. Direksiyon pompası Çok arıza veriyor filtresini Man taktigimiz halde. Landinide senelerdir yağ su koyup devam ediyoruz ama MF çok uğraştırıyor. Yine eksozta yağ damlamis şimdide hortumları ile gureseceğim. Şanzımanında bazı dişliler elden geçti uçları sıyrılmış değiştirdik Onunla da baya uğraştım. Ayak bastığımız yerin altında bir şanzıman kapağı var o kapakta gevşeme hastalığı varmış loktay sürdük aşağı yağ damlama olayı bitti landiniyi övseler anlarında bu mf 3.105 sin çok metedilecek yeri yok. Kendiniz sokup takabiliyirsunuz. Evdeki anahtarlarla tamir edilebilen bir makina bu sadece

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ilyas35