Mf 3635-25 case jx75c

Traktörden beklenti önemli, bizim beklentimiz pancar ekecek arasını çekecek sökecek yükleyecek ekecek ilaç atacak vb

Bizim bölgede seker pancarı eken büyük ciftcilerden bikaçında var 3600 serisi. Ara çapa, ilaç, pancar sökme makinesi gibi işlerde kullandıklarını gördüm memnunlar. Bu adamlar yıllık 700 800 ton pancar üretiyolar. Case kullanmadım yorum yapamam ancak aynı fabrikanın ürünü olan Td serisi var bizde, aman evlerden ırak diyebilirim sadece.

Bu arada forumda zetorcuların boşluğunu case ciler dolduracak sanırım bu gidişle [emoji1]

Bizim bölgede seker pancarı eken büyük ciftcilerden bikaçında var 3600 serisi. Ara çapa, ilaç, pancar sökme makinesi gibi işlerde kullandıklarını gördüm memnunlar. Bu adamlar yıllık 700 800 ton pancar üretiyolar. Case kullanmadım yorum yapamam ancak aynı fabrikanın ürünü olan Td serisi var bizde, aman evlerden ırak diyebilirim sadece.

Bu arada forumda zetorcuların boşluğunu case ciler dolduracak sanırım bu gidişle [emoji1]
onların yerini kimse dolduramaz :D

• Beğen
Tepkiler: murat1919

Sağolun teşekkür ederim

Açıkçası yakıta çok takılmıyorum aşşa yukarı iş yapan traktörler yakar yakacakki işimi görecek sadece arıza vermeden 6-7 sene kullanmak şartlar biraz ağır sayılır, kendim kullanıyorum tek el birazda konfor olabilir. Tt55 tek çeker tenteli yıllarca kullandım çok memnunum saat gibi traktör şanzıman motor en ufak bi sıkıntı vermedi bakımlı da kullanıyoruz bakımları geçirmeyiz tek el kullanırız belkide o yüzden ama şimdi yetmiyor gibi biraz çoğalttık çalışma saatlerimiz uzadı geceye sarkıyo

Valla köyümüzde 5430 var bu sene 300 dönüm slaj yaptı motor g×tü başı dağıttı o kadar da göründüğü gibi mi motor değil. Yakın arkadaşımda 5410 vardı 1 yılda sattılar 5430 aldılar 5410 bayılıyor kalıbı ağır geliyor die 5430 bile hantal kalıyor diyor

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Bizim bölgede seker pancarı eken büyük ciftcilerden bi kaçında var 3600 serisi. Ara çapa, ilaç, pancar sökme makinesi gibi işlerde kullandıklarını gördüm memnunlar. Bu adamlar yıllık 700 800 ton pancar üretiyorlar. Case kullanmadım yorum yapamam ancak aynı fabrikanın ürünü olan Td serisi var bizde, aman evlerden ırak diyebilirim sadece.
Bu arada forumda zetor cuların boşluğunu case ciler dolduracak sanırım bu gidişle [emoji1]
Komşu köyde bi tanecik MF 3635 vardı, çekiş sıkıntısı yüzünden traktörü sattı.
Bize dar gelen başkasına bol gelebilir.
Motor karakteristikleri olarak ;
MF 3635 biraz esneklik arttırılmış, ot bağlama da , yem karma da hafif kuyruk mili işlerinde iyi olabilir fakat silaj yapma, saman balyesi bağlama, kara toprak sürüm için aynı şeyleri söyleyemeyiz.3 piston olduğundan motor ezme yapılarak esneme niteliği var, kompresyon orta sayılır, ekim işlemlerinde yeterlidir.
Case 65 C, esneklik motor özelliğinden kaynaklanıyor, enter, steyr tarzı motor sıkışıyor.Kum yükledik, 2400 devire el gazı çekilir, sıkıştırma da 1500 devirde kendini patinaja veriyor, tutunma konusunda farkı zaten görülüyor, daha tonajlı yüke asılabiliyor.
Farklı markalarda motoru sabit devire çekip devir değiştirmeden yükleme yapan serilerde var. JD 6 MC 1900 devirde sabit durur, Same Silver 1600 devirde sabit devrini korur. Motorun tork yedeklerini yüksek tutup şanzıman otomatik hale getirilir. MF 5400 seri bu konuda gerçekten güzeldir.
Case JXC serisi devrini koruyan modellere göre esnek motor yapısı eleştirilebilir fakat tutunma arttırmak içinde buna ihtiyaç var.

Komşu köyde bi tanecik MF 3635 vardı, çekiş sıkıntısı yüzünden traktörü sattı.
Bize dar gelen başkasına bol gelebilir.
Motor karakteristikleri olarak ;
MF 3635 biraz esneklik arttırılmış, ot bağlama da , yem karma da hafif kuyruk mili işlerinde iyi olabilir fakat silaj yapma, saman balyesi bağlama, kara toprak sürüm için aynı şeyleri söyleyemeyiz.3 piston olduğundan motor ezme yapılarak esneme niteliği var, kompresyon orta sayılır, ekim işlemlerinde yeterlidir.
Case 65 C, esneklik motor özelliğinden kaynaklanıyor, enter, steyr tarzı motor sıkışıyor.Kum yükledik, 2400 devire el gazı çekilir, sıkıştırma da 1500 devirde kendini patinaja veriyor, tutunma konusunda farkı zaten görülüyor, daha tonajlı yüke asılabiliyor.
Farklı markalarda motoru sabit devire çekip devir değiştirmeden yükleme yapan serilerde var. JD 6 MC 1900 devirde sabit durur, Same Silver 1600 devirde sabit devrini korur. Motorun tork yedeklerini yüksek tutup şanzıman otomatik hale getirilir. MF 5400 seri bu konuda gerçekten güzeldir.
Case JXC serisi devrini koruyan modellere göre esnek motor yapısı eleştirilebilir fakat tutunma arttırmak içinde buna ihtiyaç var.

Zaten ben 3600 serisi için slaj yapma, balya baglama, kara toprak sürümü için idealdir gibi bi yorum yapmadım ki? Veya case şunu yapar yapamaz gibi bi yorumda yapmadım. Sadece çevremde gördüğüm 3600 serisi kulllananları aktardım.

Verdiğiniz bilimsel bilgiler için bazen gerçekten seviniyorum şahsım adına. Ancak yazdığınız 5 mesajdan 4 ünü anlamakta, sebep-sonuç ilişkisi kurmakta zorlanıyorum sayın thehoca. Sorun bende mi bilmiyorum.

Mf 3600 serisi mi Case jx-C sersimi alalım ikinci el 2000-3000 saat aralığında pancar ekmek sökmek ara işler için ikinci traktör olarak kullanılacak teşekkür ederiz şimdiden
Pancar sökümünde 75 HP altını düşünme tabi makinen nasıldır bilmiyorum toprak yapını felan ama 75 hp tümosan var bazı tavlı yerlerde seri şekilde söküm yapamıyorsun kesiliyor 75 hp altı olmamalı bana kalırsa 5430 Ferguson işini görür yada 95c case iyi olur süne lastiğide alırsan ara çapasınada sığar çok güzel olur hayırlı akşamlar dilerim

Pancar sökümünde 75 HP altını düşünme tabi makinen nasıldır bilmiyorum toprak yapını felan ama 75 hp tümosan var bazı tavlı yerlerde seri şekilde söküm yapamıyorsun kesiliyor 75 hp altı olmamalı bana kalırsa 5430 Ferguson işini görür yada 95c case iyi olur süne lastiğide alırsan ara çapasınada sığar çok güzel olur hayırlı akşamlar dilerim

5430 var ama onu pancara kullanmıyoruz. Tt55 işimizi görüyor pancarda. Düşündüğümüz traktör tt55 in yerine, yerimiz düz.

kaç sene 36 serisi kullandın da bu kadar net konuşuyorsun..
3635 alan adam 4 yıl kullandı sattı. Pullukta 3.075 kadar yakıyor o kadar gidemiyordu. Hararet yükseliyor,arka dağıttı hidrolik arıza verdi dedi. Şimdi deutz 5110 aldı. Valtra a 95 alan biriside yakıtından şikayetçiydi. Onunda motor sisu pompa bosch ama brezilya üretim.pompa ayara gitti ama yine aynı. 3635e verceğim parayı erkunta veririm aynı yakıtla daha fazlasını yapar.