MF 5435 ile devam, krala veda(Nail Yetek)

Benim serrvis şanzuman yağ motor yağ değişti başkada bi işlem yapmadı.
Ama şanzuman yağ temiz ve kullanılcak bicimdeydi ben yinede değiştim.
Bahara işler başlıyo köye gidince gelir servis yapar nsl olsa garanti kapsamında.
Kalibrasyon yapılmış 5440 ıda denedim Ankara'da, onda hiç hissetmiyordum vites ve kademe geçişlerini, bu 2 A da bile kafa kaldırıyor, birde rölanti yüksek 1200 d/dak.

Kalibrasyon yapılmış 5440 ıda denedim Ankara'da, onda hiç hissetmiyordum vites ve kademe geçişlerini, bu 2 A da bile kafa kaldırıyor, birde rölanti yüksek 1200 d/dak.
Dogrudur abi ,benimkinde o derece değil sadece tümodan inipde buna binince bide debraj işi kalkınca ilk ara biraz yadırgadımdı şimdi alışdım .
Peki kalibrasyonun gerekli oldunu başka nsl anlayabiliriz.

Abi bu traktörlerin zaten rölantisi yüksek oluyor benim NH de öyleydi 5430 da yüksek, zaten işe gittiğinde bu meret 2 tane 265 kadar yakacak sanırsın :)
Birde kalibrasyon işini iyice öğren hatta bir video yapa bilirsen hepimize lazım olacak

İyi dilek ve temenniler için teşekkürler, daha iyileri sizlere nasip olsun inşallah, henüz hiç iş yapmadık garajı bekliyor, çalı çırpı olan bir yerde çalışmış sanki, çizikleri gideriyoruz, şanzuman yağı değiştirip yeterince ısınmasını sağlayıp kalibrasyon yapılacak, şu an traktörün kalkışlarda ve vites geçişlerinde akresif bir hali var, ilk defa traktör kullanan biri gibi oldum [emoji846]
Nail abi hayırlı olsun, rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. 5435 in karakteristik özelliği biraz agresif olması galiba, amcaoğlu yazılım güncellemesi yaptırınca motor sakinledi bu seferde eski agresif halini özlüyor.

• Beğen
Tepkiler: nailyetek
Tekrardan Hayırlı, uğrurlu, bol bereketli olmasını dilerim.

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...atte-2008-model-satilli-3.075-537090681/detay

Önder Uzel görse hıçkırarak ağlar, bu traktöre 120 bin istiyorlar(temizliğine lafım yok). Bu ilanları görünce çok iyi rakama aldın diyorum.
Sağol çok teşekkürler, daha iyileri sizlere nasip olsun, Uzel konusunda hala kafam karışık, kapanması iyimi oldu, kötümü oldu, eğer devam etseydi, biz bu ithal modellere ulasabilirmidik?
[emoji846] :S

Yanlış bilgi vermeyim diye bugün sordum motor gücü yada tork la ilgili bı durum değilmiş, şanzıman ve sürüş karakteriyle ilgili bir güncelleme olduğunu söyledi. Konya Düzgünler Massey Ferguson servisinde kalibrasyondan sonra yapılmış işlem
Ben bu konulara dahil olalı bir iki hafta oldu, zaten motor mekanik enjeksiyon, kalibrasyon etki etmez, ama şanzumanı elektronik beyine entegre, kalibrasyon onu etkiler, comonrail yakıt sistemi olanlarda motora etkisi olabilir, çünkü yol viteslerinde extra 10 HP güç artışı olduğu söyleniyor.
Şu an bizde havalar soğuk, yüksek rölanti sıcak soğuk avansı ndan da olabilir, yeterli çalışma sıcaklığına ulaştığında hala yüksek olursa mazot pompası ndan müdahale ederim.

• Beğen
Tepkiler: hydrbezirci

Sağol çok teşekkürler, daha iyileri sizlere nasip olsun, Uzel konusunda hala kafam karışık, kapanması iyimi oldu, kötümü oldu, eğer devam etseydi, biz bu ithal modellere ulasabilirmidik?
[emoji846] :S

Amin, cümlesine.

Phantomları görünce üzülüyorum, 200 S ve Gold değil de Phantom ile baya baya seviye yükselmişti, üstüne koyarak ilerleteceklerini de umuyordum. Bir yandan da Avrupa'nın hemen hemen tüm serileri ile tanışmış oldu Çiftçi, bu tarafı güzel ama Uzel batmamış olsaydı bile diğer firmalar gibi onlarda İthal getirtmek zorunda kalacaklardı, o da bir gerçek.