• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Mikro yağmurlama sistemi

Arkadaşlar merhaba bu sene şeker pancarında mikro yağmurlama sistemi kurmayı düşünüyoruz daha önceden yapan var mı herhangi bi sıkıntısı var mı sizin öneriniz nedir?

Ben kullanıyorum sıkıntısı küçük parça çok hortum falan işçilik biraz fazla döşemede
Sulaması diğerlerinden iyi saati biraz fazla tutuyoruz 1.5 ton atan fiskiyede 5/6saat iken bunda 10/12saat
En önemlisi maliyet ucuz

Bu sistemde damlama daki gibi filitre kullanımı gerekiyormu kum tıkaması oluyormu
Gerek yok eğer çok aşırı yosun var ise diğer fıskiye yi calistiriyorsa buda çalışır
Kuyu ve kapalı sistem kanalda rahat oluyor su kapalı kanal sisteminde güneş görmediği için yosun bağlamıyor çamurda olursa sıkıntı olmuyor

Nasıl tavsiye eder misin bunların sulama randımanı pancarda iş görür mü?
Randımanı güzel diğer fiskiyeden bana göre iyi pancarın yaprakları belli bir zaman sonra delinmeye başlıyor sudan dolayı bunda o broblem yok suyu az attığı için attığı mesafede aynı ama su miktarı az sadece marka olarak piltar al veya stf ninkini panplast da var bizde ama piltar kadar güzel sulama yapmıyor

Üst Alt