Mısır sapı parçalayıcı

Ynt: Mısır sapı parçalayıcı

Abi saplar dikilimi duruyor yaklaşık 70 cm fln öyleyse slj makinasıyla yada ot biçme makinasıyla dal gitsin :D sonra koyunculara verisin biz geçen sene bi abinin kini slaj makinasıyla biçip dedemin koyunlara gteridik tarlaya atı veriyorduk bizim inekler onun koyunlar yemişti :D

Arkadaşlar anız ve mısır saplarının danelik mısır biçildikten sonra.Bir parçalayıcı ile kıyılıp tarla üzerine dekara 3-5 kğ azotlu gübre atıp arkasından toprağı sürüp gömersek saplar çabuk çürüyüp.hatırı sayılır miktarlarda azot,fosfor,potasyum bırakıyormuş.organik olması bedava olmasıda cabası.

Abi yerleri kuru sürmüyorsan eğer çekili goble ile 1 veya 2 kat çektinmi yağmur sapları bastırıyor, sürülecek hale geliyor, hem de goble karıkları da kapatmış oluyor, sürümde zorluk çekmezsin. Bir tek biçerdöverin başlarda yığın halinde bıraktıkları kalır onlarıda ya parça parça yakarsın ya da tırmıkla dağıtırsın.

maygun10 link=topic=33527.msg287125#msg287125 date=1280591719' Alıntı:
Arkadaşlar 30 dekar mısır ektim danelik.Hasat sonunda saplarını ve koçanlarını parçalayıp .Toprağa yarayışlı hale getirmek istiyorum.
Mısır sap parçalayıcı kullanan varmı? varsa marka ve değeri nedir.
Ayrıca sap parçalayıcı yerine kullanılan ekipman varmıdır.
İlginizi bekliyorum.Teşekkürler.
Balıkesirin nersinde çiftçilik yapıyorsun, nisanın ayı başında mısır ekmişsin?