Mısır'da damla sulama sistemi nasıl kurulur kullanılır

Arkadaşlar önümüzdeki dönemde silajlık mısır için damla sulama çekmek istiyorum daha önce damlama kullanmadım su kaynağı barajdan gelen kapali boru sistemi 75 lik boru ile geliyor 10 dekar yerim var 3 parça olarak silajlık mısır ekecegim
Sorularım;
1- Damlama sistemi için neler almam gerekli (damlama borusu yassı mi olacak et kalınlığı ve boru kalınlığı markası delikler arası kaç cm olacak vs)
2- Damlama borusu dışında almam gereken ekipmanlar
3 - Boruları her sıraya mı çekeceğim yoksa bir boş bir dolu şeklinde mi (Bizim burda çok otlanma oluyor sirken kedi darısı vs gibi o yüzden ara çapası yapmam gerekiyor)
4 - Damlama borularını ne zaman tarlaya serecegim, damlama borusu varken ara çapa yapabilirmiyim( borular ara çapa yapmaya engel mi yoksa çapalama işlemi bitince mi boruları sermem gerek)
5 - Ne kadar sıklıkta sulama yapmalıyım ve kaç saat
6 - Daha önce yağmurlama sistemi kullandım sizce 10-20 dekar için damlama sistemi kurmaya gerek var mı (Maliyet ve geri dönüş açısından )yoksa yağmurlamaya devam mı edeyim

Dediğim gibi daha önce hiç damlama sulama kullanmadım bu sistemi kullanan bilen kişiler almam gerekenler kurulumu nasıl olacak gibi şeyleri sıfırdan anlatırsanız ve sorularımı cevaplarsanız memnun olurum