MODAYA UYDUK,TOSCANO DİK FREZEM TESLİM EDİLDİ

Sağolun.Makina sizin oralı.
Firma sahibinin çiftçi bir ailenin çocuğu ve makina mühendisi olması benim için tercih sebebiydi.
Dik frezen hayırlı olsun abi evet toscano markasının sahibi olduğu Dündarlar aynı zamanda aktif olarak tarım yapıyor.Bizim buradada son yıllarda toscano sap parçalama makinaları çoğaldı.Dündarlar daha önceleride Hisarlara rotovatör rotil üretiyordu.

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın
Hayırlı ve bereketli olsun güle güle kullanın
Hayır olsun.Toscano güzeldir bende Rötavatör alacağım zaman Toscano alacaktım hafifliği yüzünden elemiştim ama kalite olarak gayet iyi olduğunu düşünüyorum.sezon sonunda yağını değişmeyi unutmayın.
Hayırlı olsun abi iyi günlerde kullanirsin inşallah
Dik frezen hayırlı olsun abi evet toscano markasının sahibi olduğu Dündarlar aynı zamanda aktif olarak tarım yapıyor.Bizim buradada son yıllarda toscano sap parçalama makinaları çoğaldı.Dündarlar daha önceleride Hisarlara rotovatör rotil üretiyordu.
Arkadaşlar çok teşekkürler.
Bugün firmayı aradım,''Yüz liralık ekmek kızartma makinasının bile kullanma kılavuzu var koca makinenin niye yok ''dedim.Meğer varmış.E-posta ile gönderdiler,34 sayfa,hepsini okudum.Traktör gibi yağ değişimi var.İlk 50 saat sonunda şanzıman ve rotor bölümü yağı 140W ile değiştirilecekmiş.
Bizim köyde iki tane Dündarlar (aynı firma) sap parçalama var.Mısır için birisini paylaşmıştım.

Hafta sonu 100 dekara yakın dik freze çektim.Tek işlemde bir sürü aşamayı atladım.Tarlalar ekilmeye hazır.Bu tarla buğday yeri olduğundan kesekler azdı.Ayçiçek yerinde sert ve büyük kesekler de tuz buz oldu.Saatte 10 dekar yer hazırladım.Yakıt dekara 1.5 litreden az.Böylece Erkunt son test olan PTO sınavından da geçti.

Resimler ve ekler

• IMG_20211024_112505.jpg
    IMG_20211024_112505.jpg
    623.5 KB · Görüntüleme: 90
  • IMG_20211024_112512.jpg
    IMG_20211024_112512.jpg
    660.1 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
Hafta sonu 100 dekara yakın dik freze çektim.Tek işlemde bir sürü aşamayı atladım.Tarlalar ekilmeye hazır.Bu tarla buğday yeri oluğundan kesekler azdı.Ayçiçek yerinde sert ve büyük kesekler de tuz buz oldu.Saatte 10 dekar yer hazırladım.Yakıt dekara 1.5 litreden az.Böylece Erkunt son test olan PTO sınavından da geçti.
Dik mikser ilk baharda ayçiçek mısır ekimlerindede güzel iş yapıyor.Tek seferde tavı kaçırmadan tarlayı işliyor ekilen ürün daha çabuk çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
sanki merdane tam oturmuyor gibi.Tam yükü merdaneye verin buğday kaba tavı sevmez yerde düz olursa dengeli ve neredeyse her tohumunuz çıkış yapar.
Merdanenin ana makinaya bağlantığı yerler simetrik ve aynı.Makinanın sağ-sol eğimine bakmak için su terazisine güvenmedim,pulluk kaldırıcı kolunun başlangıç ve çeki koluna bağlanma yerini de şerit metreyle her iki kolda ölçtüm milimlik aynı olarak ayarladım..Tarladan dolayı göz yanılgısı olabilir.
Konu hortlamişta ben başka bir şey merak ettim, leyland videosu gelmiyor
Benim Leyland yatıyor.Kahveye gidiyor,cami cemaatinden akranlarıyla sohbet ediyor :)
Şaka bir yana, bu ara onun teknik muayene kampanyasından yararlanma işleriyle uğraşıyorum.

Yeni konu açmadan burdan sorayım dedim.
Youtube da gezinirken Toscano nun taşlı yerler için bi ürününü gördüm.
Yerlerimiz taşlı. Her ne kadar düzenli toplansada eşeledikçe çıkıyor bitmiyor. Büyük taş asla bırakmam ama görünmeyen gömülen olabiliyor. Kanola ekimi için kullanabileceğim bi rotovator almak istiyorum. Yıllık max 400 dekar yer cekecek. Taşlı yer icin ayrica öneriniz var midir?
Toscano yu bilen kullanan varsa bilgi verirse sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Yeni konu açmadan burdan sorayım dedim.
Youtube da gezinirken Toscano nun taşlı yerler için bi ürününü gördüm.
Yerlerimiz taşlı. Her ne kadar düzenli toplansada eşeledikçe çıkıyor bitmiyor. Büyük taş asla bırakmam ama görünmeyen gömülen olabiliyor. Kanola ekimi için kullanabileceğim bi rotovator almak istiyorum. Yıllık max 400 dekar yer cekecek. Taşlı yer icin ayrica öneriniz var midir?
Toscano yu bilen kullanan varsa bilgi verirse sevinirim
toscanoyu bilmemde taş gömücü rotavatör var angola die.Bakmanızı öneririm