motorlu testere tavsiyesi ? (hızar)

Ynt: motorlu testere tavsiyesi ? (hızar)

bende oleo mac gs35 düşünüyorum 380tl civarı 2hp.. ama satıcılardan biri bana k-pax diye ucuz bi hızarı önerdi işini görür dedi bir başkası amagarden ı önerdi.. neblim baya marka var mış.. çin üretimi 100tliklerin tum parcaları bulunuyormuş :)

ceya023 link=topic=51974.msg537323#msg537323 date=1329221215' Alıntı:
bende oleo mac gs35 düşünüyorum 380tl civarı 2hp.. ama satıcılardan biri bana k-pax diye ucuz bi hızarı önerdi işini görür dedi bir başkası amagarden ı önerdi.. neblim baya marka var mış.. çin üretimi 100tliklerin tum parcaları bulunuyormuş :)
abi oleomac iyidir..diğerlerine bulaşma bence

kardeş bencede oleomac al bizde 3 ay önce felan stihl altık 1300 ama o 100 lira felan olanları bi işe yaramaz verdğin paraya yazık 3 gün sonra elinde bozulur kalır oda huzuli masraf yine az çok işe yarayacak bişi al

ttali abimiz almış 4 yıldır 100liralıkla çalışıyor :) ama bizde o şans yok bende oleomac ı düşünüyorum servisi var burada.. aslında mcculloch çok hoşuma gitti ama parçası servisi bulunmaz zannediyorum ondan vazgectim..

ceya023 link=topic=51974.msg537331#msg537331 date=1329221880' Alıntı:
ttali abimiz almış 4 yıldır 100liralıkla çalışıyor :) ama bizde o şans yok bende oleomac ı düşünüyorum servisi var burada.. aslında mcculloch çok hoşuma gitti ama parçası servisi bulunmaz zannediyorum ondan vazgectim..
ok-*-s

aksazli link=topic=51974.msg537320#msg537320 date=1329220489' Alıntı:
husquvarna nın farkı.. ama oleomac senin işini görür. çocuklarına kalır. gerisi olmaz..
Bi markayı karalamak çok kolay..STIHL lerin hava filtresi ile motoru ayıran kısımda 1 parmak boşluk var oraya atarsan talaşı hava emisyon yapıp çeker talaşı ama..Husqvarnaya bak hava filtresinin üstü komple kapalı alttan emiyo havayı böyle gereksiz işlerle karalayamazlar ünlü markaları her türlü stıhl..bitane daha izledim video youtube den stıhl vs husqvarna neymiş husqvarna daha iyi kesiyomuş alakası yok zincire bakar o iş zincirin yapısınına zorlama konusunda husqvarna stıhle yetişemez yanar..

kardeşim biz husgvarna kullanıyoruz bizim ormanda kesim işleri falan yılda baya olur kaç yıldır kullanıyoruz guzelce bakımı yapıp temizledikten sonra hiç sıkıntı olmuyor benım görüşüm birazda parcası yaygın olan marka olması lazım

ramazan14 link=topic=51974.msg538087#msg538087 date=1329288514' Alıntı:
kardeşim biz husgvarna kullanıyoruz bizim ormanda kesim işleri falan yılda baya olur kaç yıldır kullanıyoruz guzelce bakımı yapıp temizledikten sonra hiç sıkıntı olmuyor benım görüşüm birazda parcası yaygın olan marka olması lazım
aynen aga bakım yaptıktan sonra hepsi işini görür..

kaliteli makina dersen dolmar stihl huspvarna ama gerçekten çok pahalı senin dediğin gibi budama işlerinde kullanmaya ben 2 sene önce oleomac 937 aldım 5.5 kg çok pratik belirttiğim 3 marka kadar kaliteli olamaz kesinlikle ama güzel makina büyük dolmar var bitanede alman onu alınca dolmarın ipini çekmedim daha..

Ahmet745 link=topic=51974.msg538364#msg538364 date=1329317093' Alıntı:
kaliteli makina dersen dolmar stihl huspvarna ama gerçekten çok pahalı senin dediğin gibi budama işlerinde kullanmaya ben 2 sene önce oleomac 937 aldım 5.5 kg çok pratik belirttiğim 3 marka kadar kaliteli olamaz kesinlikle ama güzel makina büyük dolmar var bitanede alman onu alınca dolmarın ipini çekmedim daha..
STIHL ve Husqvarna bizde mevcut mükemmel makineler.

ben dolmar stihl huspvarnanın üstüne tanımam bizdeki dolmar 1980 model ve odun işimizde çok oluyo daha anahtar vurulmadı bir sene çalışmasın çek ipini en fazla 2 kere boşa çekersin 3üncüde çalışır ama babam bakımına çok dikkat ediyo

Ahmet745 link=topic=51974.msg538370#msg538370 date=1329317408' Alıntı:
ben dolmar stihl huspvarnanın üstüne tanımam bizdeki dolmar 1980 model ve odun işimizde çok oluyo daha anahtar vurulmadı bir sene çalışmasın çek ipini en fazla 2 kere boşa çekersin 3üncüde çalışır ama babam bakımına çok dikkat ediyo
aynen bizim stıhlı ben kullanırım genelde çok çalışmayız zaten mükemmel makina nerdeyse tekte alır.

Ahmet745 link=topic=51974.msg538370#msg538370 date=1329317408' Alıntı:
ahmet abi. hep traktörleri kıyaslıyoz . bi anket açalım. husquvarnamı-sthıl mi- dolmarmı diye. hem arkadaşların işinede yarar belki. bilm-*s

aksazli link=topic=51974.msg538387#msg538387 date=1329318765' Alıntı:
ahmet abi. hep traktörleri kıyaslıyoz . bi anket açalım. husquvarnamı-sthıl mi- dolmarmı diye. hem arkadaşların işinede yarar belki. bilm-*s
aynen kardeşim haklısın aslında çok işiimize yarayan alet motorlu testereler senin gibi çok kullananların bizi daha fazla bilgilendirmesi lazım biz senin yanında amatör kullanıcıyız

nh_fıat link=topic=51974.msg538435#msg538435 date=1329320687' Alıntı:
husquvarna 268 var ağır motor adamın sol kolunu koparıyor. nasıl olsa az işin varmış bence ufak al büyüklere bakma sonra 1 gün yatarsın :)
husquvarna 61 derim :)
evet küçük makina bile uzun çalışmada insanı baya yoruyor,büyükler ise iyi ter attırır

ceya023 link=topic=51974.msg530093#msg530093 date=1328602193' Alıntı:
husguvarna biraz pahalı peki kaçlıgını tavsiye ediyosunuz bi fiyatına bakayım.. ne malı bu husguvarna
bildiğim kadarıyla brezilya malı olması lazım bizde 61 lik var simdiye kadar tık demedi 10 yıl olmustur alalı senin işin için daha küçükleri var bağ bagçe tipi olanlar 36 lık falan diyorlar ama onlarda 500 600 falan vardır heralde