new holland 7040 yanmış traktörlerde yangın tüpü bulunması şart.....:(

Ynt: new holland 7040 yanmış traktörlerde yangın tüpü bulunması şart.....:(

Aslında kanun bile çıkmalı yangın durumunda oturup ağlamaktan baska bisey yapamazsın etraf ekili tarlalarin zararı da cabası

Plastik aksaam erimiş demir birçok bölümde genleşip deforme olmuş. Uzaktan deforme olmamış sağlam tek parçasının turbosu olduğunu düşünüyorum katalizörde gözden geçirilebilir hidrolik pistonların ve ön pto düzeneğinin kontrolleri yapılıp alınabilir. Geçmiş olsun çok kötü bir durum heleki traktör alırken tüm paramızı görünen kısma verdiğimizi düşünürsek..

Baya dir bizim sanayide yatiyordu bu alet . Yazık olmuş araca iki yangın tüpü ne kadar trsktor n kadar ki.

Sağ bi yeri kalmamış kalanda isidan deforme olmuştur . Demirlerde dahil

Sahibine gecmis olsun demeli olacak oldumu ewde yatarkende oluyo amcamlarin traktor td65d balata sokulup takildi sonradan kabin vardi traktorde 25 km uzaktan servisten geldi bi surede ewde durdu sonra kendiliginden ates atmis kabine giden kablolar sikisma yapmis kablolar birbirine degme yapmis ucuz kurtuldular .

Geçmiş olsun. Allah kimsenin başına vermesin.
Yangın tüpü araçlarda vs bulunuyor.
Bazen Tv de falan seyrediyoruzda hiç bir işe yaramıyorlar.
Büyük sağlam tüpler lazım. İlk yangın çıkışında faydası olabilir.
Yangın büyüdüğü zaman, itfaiye gelene kadar bir şey kalmıyor.

Aslında bu traktöründe yangın tüpü yeri varmıştı ön ağırlıkların yanında yangın tüpü kafesi var artık içinde tüpmü yoktu veya vardıda kullanmaya fırsat olmamış olabilir.

135 MF yanmıştı bizim burda, toplandı hala kullanılıyor, S8 Fıat yandı, o ne oldu bilemiyorum. Yalnız yukardaki traktörün toplanması imkansız duruyor.
Yangın tüpü konusuna gelirsek; 4 tane motorlu araç var, hiç birinde maalesef tüp yok, en son aldığım balya makinasının üzerinde gelen yangın tüpü ile tüp sahibi oldum :)

Traktörlerde olması zorunlu tutulmalı.

2 yıl önce bı balyacı arkadasın makinesi tutuşmuştu. Hasbay balans istiyordu, tahminen kıvılcım çıkartıp samanı tutusturdu.

Cocuk acemi. Paniklemis, telefonla beni arıyor. Agladi ağlayacak. 'Abi balya makinesinin icinden duman çıkıyor. Abi ne yapayım' dedi telaşta.

Çalıştığı tarlanın kenarında ufak bir sulama gölü vardı. 'geri geri yanaşıp göle sok makineyi' dedim.

Sanki ben öyle dememişim; bu sivri zekalı 'biraz daha bağlarsam içindeki tutuşmuş samanı dışarı atar, kurtulurum' diye düşünmüş. Ağır ağır 3-5 balya daha bağlamış ve tahmin ettigi gibi makine yanan samanı dışarı atmış.

Yine de tedbir olsun diye hızla gölün yanına gidip yanaşmış. Makinadan hala duman gelirse, dediğimi yapıp göle salacak geri geri. Gereksiz yere çamurlamak istemiyor balya makinesini.

Bu salak beklerken keyifli keyifli beni aradı. 'Abi baglamaya devam edip makineyi kurtardım. Makinadan duman gelmiyor he he he :) '

Basımdan aşağı kaynar sular döküldü. 'Be geri zekalı, balyaları nereye çıkardın?'

Panik hali ile bu düşünememiş tabi. Barut gibi anızın ortasına yanan balyaları çıkartıp göle koşmuş. Dogal olarak koca aniz orta yerinden tutuşmuş. 4 itfiaye zor söndürdü.

Özetle yangın tüpü tüm traktörlerde bulunmalı.

sebazios link=topic=86464.msg1035314#msg1035314 date=1447609086' Alıntı:

2 yıl önce bı balyacı arkadasın balma makinesi tutuşmuş. Hasbay balans istiyordu, tahminen kıvılcım çıkartıp samanı tutusturdu.

Cocuk acemi. Paniklemis, telefonla beni arıyor. Agladi ağlayacak. 'Abi balya makinesinin icinden duman çıkıyor. Abi ne yapayım' dedi telaşta.

Çalıştığı tarlanın kenarında ufak bir göl vardı. 'geri geri yanaşıp göle sok makineyi' dedim.

Sanki ben öyle dememiştim, bu sivri zekalı 'biraz daha saman bağlarsam içindeki tutuşmuş samanı dışarı atar, kurtulurum' diye düşünmüş. Ağır ağır 3-5 balya daha bağlamış ve tahmin ettigi gibi olmuş. makine yanan samanı dışarı atmış.

Yine de tedbir olsun diye hızla gölün yanına gitmiş. Makinadan hala duman gelirse, dediğimi yapacak. Gereksiz yere çamurlamak istemiyor balya makinesini.

Bu salak beklerken keyifli keyifli beni aradı. 'Abi baglamaya devam edip makineyi kurtardım. Makinadan duman gelmiyor he he he :) '

Basımdan aşağı kaynar sular döküldü. 'Be geri zekalı, balyaları nereye çıkardın?'

Panikten bu düşünememiş. Anız komple tutuşmuş. 4 itfiaye zor söndürdü.

Sanırım samanın değil makinanın yandığını sanmış :D

sebazios link=topic=86464.msg1035314#msg1035314 date=1447609086' Alıntı:

2 yıl önce bı balyacı arkadasın makinesi tutuşmuştu. Hasbay balans istiyordu, tahminen kıvılcım çıkartıp samanı tutusturdu.

Çalıştığı tarlanın kenarında ufak bir sulama gölü vardı. 'geri geri yanaşıp göle sok makineyi' dedim.

Sanki ben öyle dememişim; bu sivri zekalı 'biraz daha bağlarsam içindeki tutuşmuş samanı dışarı atar, kurtulurum' diye düşünmüş. Ağır ağır 3-5 balya daha bağlamış ve tahmin ettigi gibi makine yanan samanı dışarı atmış.

Yine de tedbir olsun diye hızla gölün yanına gidip yanaşmış. Makinadan hala duman gelirse, dediğimi yapıp göle salacak geri geri. Gereksiz yere çamurlamak istemiyor balya makinesini.

Panik hali ile bu düşünememiş tabi. Barut gibi anızın ortasına yanan balyaları çıkartıp göle koşmuş. Dogal olarak koca aniz orta yerinden tutuşmuş. 4 itfiaye zor söndürdü.

'El elin eşşeğini türkü söyleyerek ararmış.' Makine kendinin, tarla/sap başkasının olunca ilk ( ve tek ) aklına makine gelmiş.