new holland ile case ıh birbirlerine neden bu kadar düşman

Ynt: new holland ile case ıh birbirlerine neden bu kadar düşman

New Holland daha tecrübeli ben new hollandı tercih ettim yine sorsalar yine new holland ' ı tercih ederim

bizde new holland tercih ettik ama bizim burda new holland çok tutuluyor eğer burda case tutuluyor olsaydı kesinlikle case alırdık.ayrıca case pro serisi new holland tdd serisinden daha lüx gibi.

bende case alırdım daha lüx dahakaliteli duruyo ama newhollandda lükslükde azda olsa ilerleme war newhollland grubu 2014 de stage4 motora geçince çok daha değiiklik yaparlar diye düünüyorummmm

case nin küçük modelleri yok,case new hollad ın ' ' traktör ' ' ve pazar deneyimlerinden yararlanarak ünlü olmuştur fabrikaları türkiyede aynı 2-3 yıl önceye kadar birbirine düşmandı ama iş makinelerinde dünyaca ünlü markadır

tek sebep bizim halkımızda bayılerde tabıkı pek bilgileri yok malı tanıtamıyorlar onun ıcın baskasını kotuleyıp kendılerını ıyı gostermeye calıstıkları ıcın hıç etik bir davranış deyil!!!

maleguard link=topic=51731.msg540131#msg540131 date=1329477072' Alıntı:
case ile nh kardeştir kim ne derse desin 2 side cnh nin aynı fabrikadan aynı banttan iniyorlar :)
tamam ben inkar etmiyorum zaten civatasına kadar hersey aynı :) ama fabrikada işini biliyor iki bayiliği tek şahısa vermiyorlar bizim new holland bayiisine case bayiliğini vermediler aralarında rekabet olmasını istiyor fabrika daha ucuz motor satmalarını istiyor bu sayede fabrika ddaha fazla traktör üretecek.

bayiler kar amacı güderek mallarını satmaya calısıyor.Fabrika yetkılısı cıkıp case veya nh dıyormu demıyor cunku hangısı satılırsa satılsın kendı bandından cıkıyor ama bayıde oyle degıl sattıgı traktör kadar para

case aslında 1830 yıllarda Amerikada kurulmuş ve orak biçme makinası üreten bir firma. sonra yıllar içinde dünyada adı geçen bir firma olmuş hatta sanırım Steyr firmasıın traktör tarafını satınalmıştır. 1996 yılında yanlış hatırlamıyorsam new holland = ford+ fiat agri+ new holland+ 'bir firmada daha vardı ama' şirket evliliği yaparak bünyesine katmışlardır case yi. bu şekli ile steyr da new holland ' a bağlanmıştır. sanırım japonya tarafında da türkiye deki adı iş bora olan şirket de bu firmalara bağlı.

case nin JX serisi new holland ın yerli üretime 'TD D ' çok benzer. diğer modelleri ise new hollandın ithal modelleri ile neredeyse aynıdır. bu iki firmanın aynı bantta üretilen ürünlerinin ayrı bayiler üzerinden aynı topluma satılması sadece bir pazarlam tekniğidir. sanal rekabet oluşturup ya düşük kaliteli ürün satmaya devam etmek yada fiyatları yularıya çıkartmaktır. bu ikiz üretim yapan tüm firmalar için anlayış bu şekildedir. türkiye örneklerinden birisi olan Arçelik - Beko - Keysmart - Altus - Grundig - Bloomberg gibi. hepsi aynı banttan çıkarlar. amaç arada kalan tüm müşteriyi kasada (kendi cebinde) birleştirmektir.

Son yorum olayı aydınlatmış, Koç boşuna Koç değil!

Üst serileri bilmem ama bugün incelediğim 65-75 bg olanlar NH ' nin kırmızısı o kadar.. biraz donanım fazla gibi bide kepçelilerdi göze hoş görünüyor. Zaten arka çamurlukta TürkTraktör yazıyor..