Newholland td90d den gelen bu ses normal mi

Bu ses hidrolikle alakalı galiba bizim eski motorda yapıyor arada ama yapmaz oldu artık
Kardeşim bir buçuk yaşında 1100 saat civarında traktör bu ses aldığımızdan beri var servise diyorum normal vs diyerek geçiştiriyor.
3 kere arka hidrolikler açıldı 2 kere hidrolik beyni değişti yine düzeni yok hidroliğin şimdi de 800 kg lik pulluğu kaldırırken hidrolik ötüyor (bu sesten hariç) zorlanıyor her yerinden yağ kaçırıyor traktörden soğudum iyice.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Kardeşim bir buçuk yaşında 1100 saat civarında traktör bu ses aldığımızdan beri var servise diyorum normal vs diyerek geçiştiriyor.
3 kere arka hidrolikler açıldı 2 kere hidrolik beyni değişti yine düzeni yok hidroliğin şimdi de 800 kg lik pulluğu kaldırırken hidrolik ötüyor (bu sesten hariç) zorlanıyor her yerinden yağ kaçırıyor traktörden soğudum iyice.
Geçmiş olsun kardeşim sizin servis ya anlamıyor işten.. çünkü bu ses normal değil hiçbir tdd de daha duymadım, traktör bu olabilir belki pislik var ondan dolayıdır imkanın varsa başka bir servise danış

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci86
başkan traktörün fabrikayla iletişime geç müşteri hizmetlerini ara şikayet et amca oğlunun td 75 nin ileri geri kolu bırakıyordu kendinden servis aldırış etmedi bende oda senin gibi traktörden soğumuştu iyce bende müşterihizmetlerini aradım şikayet ettim bir haftaya kalmadı ankaradan müdür geldi sorunu çözdüler sanada tavsiyem bu

geçmiş olsun hocam..nh demek pişmanlık demek olmaya başladı..çevremdekiler elden yavaş yavaş çıkartıyor..

Bizde bir keresinde motorda farklı ses var diye ustaya gittik, tuttu şanzımanı söktü, bilye değiştirdi, fakat ses kesilmedi, su devir daimini değiştirdik, ses kesildi.Çeki, koruma sacı gibi parçalar titreşimden ses yapabilir.
MF 285S, şanzıman yeniyken, motor yolda boşladığında tın tın şanzımandan ses verir, 2000 saati geçince sesi keser, alışma dönemi geçirmesi gerekiyor.
Metal titremesi ve basınç sesine benziyor, hidrolik sistemin basıncını ölçtürmenizde fayda var.

başkan traktörün fabrikayla iletişime geç müşteri hizmetlerini ara şikayet et amca oğlunun td 75 nin ileri geri kolu bırakıyordu kendinden servis aldırış etmedi bende oda senin gibi traktörden soğumuştu iyce bende müşterihizmetlerini aradım şikayet ettim bir haftaya kalmadı ankaradan müdür geldi sorunu çözdüler sanada tavsiyem bu
Babam daha önce aradı müşteri hizmetlerini yine birşey değişmedi.