Newholland TR 6 mi Deutz 5120C mi

25.10.2016
480
348
37
Aydin

Arkadaslar halen su kafamdaki sorulara bir yanit bulamadim . Rica ediyorum bilgisi olan birisi bu konuda bana alkil versin .

Newholland Tr6 120 mi alayim
Deutz 5120 C mi alayim

Newholland 2018 model Deutz 2016 model HİÇ KULLANILMAMIŞ .

Rakam konusunda deutz daha ucuz newholland dan . Ancak hani bunu aldiktan sorna iki sene sonra degistirmek istemiyorum .
Sirf ucuz diye deutz alip pisman olmakta istemiyorum .
Bana araya girecek 120-130 hp ithal traktor lazim . O yuzden newholland TR6 ve Deutz 5120c arasinda kaldim .
Lutfen bana yardim edin.

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
5120 c den alıp da neden pişman olacaksın. Manyak traktör. Bence pişman olmak yönünde araştırıyorsan yakıtını araştır. Yedek parça ve kolay ulaşılabilir servis ağını araştır. Nh yi bu yönden geçemez onuda söyleyim. Deuyzun servisi yok her yerdeo büyüklükte traktör de çok az deutz olarak. Acil yedek parça bulamazsın diye.düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
5120 c den alıp da neden pişman olacaksın. Manyak traktör. Bence pişman olmak yönünde araştırıyorsan yakıtını araştır. Yedek parça ve kolay ulaşılabilir servis ağını araştır. Nh yi bu yönden geçemez onuda söyleyim. Deuyzun servisi yok her yerdeo büyüklükte traktör de çok az deutz olarak. Acil yedek parça bulamazsın diye.düşünüyorum.

Zaten ben bu arastirmalari yapmak icin yazdm buraya . Yakitini arastirsam kime soracagim , kullanan kimse yok etrafimda .

Sonuc olarak bana new holland mi deutz mu ? Neden onu deseniz kafi . Zira dediginizden sadece servis yonunden deutz un zayif oldigini soylemissiniz bitek bunu anladim .
Ama yakit hangisi az yakar ?
İkinci el hangisi daha pahalidir?
Ariza konusu nedir ? Zira sikayet var . Com da 5120 c var bitane o dusundurdu beni cok .

Yani deutz al yada alma su sebebten
Nh al yada alma su sebepten

:derseniz cok mutlu olurum .

• Beğen
Ara iş için Deutz, ara is için NH.

Yazım hatası olmuş, kusura bakmayın.

Ara işler Deutz, NH ye gore daga uygun. NH hem daha kalipli hem daha ağır hem de daha güçlü. Bu arasa Deutz nominal 113 bg, NH 112 bg ancak NH in torku daha yüksek. Nh in sanzimani yarı otomatik, Deutz bucuklu ve 60 vites olmalı.
Özetle ara işlerde kullanicam yakit az olsun dersen Deutz, ağır işlerde kullanicam güç ve konfor istiyorum dersen NH.

Bu arada fiyatları hakkunda bilgi verir misiniz mahsury yoksa?

Pamuk çiftçisisiniz ,sanırım.
7 sıralı çapalama makinesi için TR6. 130 daha iyi bir seçenek olur.Lastikler dar lastik kullanılabiliyor.
http://www.haank.nl/upload/Traction_5120P_Mai_Juni_2016.pdf
Deuthz powermix değerleri linktedir.EGR ve DOC bulunuyor.
Emisyon tercihleri sizin tercihinizdir, saygı duyarım.
Yakıt konusu, biraz operatörün elindedir, %26 kadar.Motor grafiklerine göre uygun devir ve ekipman yükü tercih edilmelidir.
Aydın bölgesinin toprak yapısı yumuşak, 75 hp traktör 4 lü döner pulluk taşıyor.Bizde ise 100 hp traktör gerekiyor.
5 sınıfı traktörler kepçeli kullanıma müsait, kova bırakarak toprak işlemleri yapabilir, 6 sınıfı traktörlerde kepçe kullanılabiliyor, fakat kollarla beraber kepçe bırakılıp toprak işlemleri yapabiliyor.
Ekipman yatırımı şu an için ne kadar mantıklı bilemiyorum, eksek mi ekmesek mi diyenler var.
Forumda iki modelide kullanan arkadaşlar var, kullananlara sormakta fayda var.

• Beğen

Arkadaslar halen su kafamdaki sorulara bir yanit bulamadim . Rica ediyorum bilgisi olan birisi bu konuda bana alkil versin .

Newholland Tr6 120 mi alayim
Deutz 5120 C mi alayim

Newholland 2018 model Deutz 2016 model HİÇ KULLANILMAMIŞ .

Rakam konusunda deutz daha ucuz newholland dan . Ancak hani bunu aldiktan sorna iki sene sonra degistirmek istemiyorum .
Sirf ucuz diye deutz alip pisman olmakta istemiyorum .
Bana araya girecek 120-130 hp ithal traktor lazim . O yuzden newholland TR6 ve Deutz 5120c arasinda kaldim .
Lutfen bana yardim edin.
NH 6020 daha iyi tercih çünkü performans i beğenmediğinizde yapılacak yazılım yüklemesi ile çok.iyi sonuç alınabiliyor. Çevremizde yazılım yüklemesi yapan var önceki ve sonrası arasında gözle görülür fark var.

Deutz 5110 C kullanıyorum. Çok memnunum Tr 6 kullanmadım ama bizim arkadaşlardan 100 hp üstü newholland kullananlar yakıtından şikayetçi. Deutz bariz daha az yakıyor konfor Ve kalite olarak da kesinlikle newholland dan daha üstün Ama ağırdır tork yüksektir bilmem. Deutz elektronik shuttle var 60 ileri ve geri vites var çok Harika bir kullanım sağlıyor. Kabin newholland kadar geniş değil. Ama kesinlikle daha sessiz. Motor commonrail Deutz motoru var Kabin içi malzeme ve işçilik kesinlikle newholland dan daha üstün

Tr 6.130 kulanıyoruz çok memunuz yakıtı TDD serisi gibi değil az yakıyor o kalıba göre çevremizde Deutz 5120 C kulanan var hafifliğinden memun değiller bizim arazimizde rampa yerde olduğu için pek tutulmuyor ama küçük Deutzlar ara işlerde çok memunlar

• Beğen
Tepkiler: aydinli
Deutz 5110 C kullanıyorum. Çok memnunum Tr 6 kullanmadım ama bizim arkadaşlardan 100 hp üstü newholland kullananlar yakıtından şikayetçi. Deutz bariz daha az yakıyor konfor Ve kalite olarak da kesinlikle newholland dan daha üstün Ama ağırdır tork yüksektir bilmem. Deutz elektronik shuttle var 60 ileri ve geri vites var çok Harika bir kullanım sağlıyor. Kabin newholland kadar geniş değil. Ama kesinlikle daha sessiz. Motor commonrail Deutz motoru var Kabin içi malzeme ve işçilik kesinlikle newholland dan daha üstün

peki hocam ölçtünüz mü newhollanddan ne kadar daha az yakar diye ?

ve kabin çok zıplıyor diyorlar deutzun doğru mu ?

Kabin zıplama olayı ben yaşamadım hiç bilmiyorum Yakıt ise dekara 2 lt civarı yakıyor ama henüz rodajini tamamlamadı ben daha 210 saatteyim Newhilland kullanan arkadaşlarım var onlar benimkinden daha fazla yaktığını söylüyorlar Traktörün ziplamasi derseniz asfaltta 43 km hız yapıyor 40 km altında zıplama yapıyor 40 i geçince kesiyor ziplamayi Kabin newholland a göre daha dar genel tespitlerim bunlar

Td ile tr6 yı karıştırmayın.motor şanzuman ingilterede üretilen t6000 serisinin aynısı.

Peki bu tork ve ağırlık konusunda belli bir kriter var mı? Şu aralıkta şu tork şu ağırlık vb. Gibi.
İkisi arasında kalmış isen alacağın traktör 6020 olmalı oturaklı zıplama yapmayan bir traktör. Sendeki ekipmanların uyumuna göre performans tan memnun kalmaz iseniz en kotu soft yazılım atarak istediğiniz performans i elde edebilirsiniz.