NEWHOLLAND TT55

Selamın aleyküm iyi günler tt55 ile ilgili bi kaç sorum olacaktı tt55 lerde lda varmı orjinalinde yoksa sonradan mı takılıyo taktiran varsa ne gibi ajantaj dezavantajlari oldu ikinci sorum ise tt55 ler hassasiyeti ortakoldanmi yoksa yan kollardanmı aliyo
2014 model kabinli tek çeker traktöre sahibiz pulluk olarak hangi marka ve boyut önerisi olan var mı toprağımız çok ağır değil orta halli teşekkür ederim.
IMG_20200215_170921.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aydın38
Abi şimdi yan kollarda burçlar var bağlantı yerlerinde onlari dışarı alınca daha iyi hassasiyet yapar deniliyo ama bunun hassasiyet orta koldan diyosun o etki edermi bide traktörde içerideki çeki kollarından koltuğa yakın olan çalışmiyo ustaya götürdüm ya kalmayı sıyırmış yada iptal edilmiş dedi hidroliklere bakılacak dedi traktör 900 saatte 200 saatte almıştık aldığımızdan beridir çalışmiyo ne kadar masraf olur ustaya?

Traktöre uygun pulluk alpler,ünlü 3 lü 10-11 no 2 li 12-14 no olabilir.

Hidrolik kollarında hassasiyet yoktur.
Orta koldan yaprak yay ile oluyor.

Koltuk yanındaki;çeki kontrol kolu çiftte arka yaprak yayla beraber çalışır ve diğer kumanda kolundan ,yani dıştaki pozisyon kontrol kolundan yukarıda olmali.
Kolun sıkı olmasını servis düzeltebilir.Olmazsa hidroliği göstermelisiniz.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Traktöre uygun pulluk alpler,ünlü 3 lü 10-11 no 2 li 12-14 no olabilir.

Hidrolik kollarında hassasiyet yoktur.
Orta koldan yaprak yay ile oluyor.

Koltuk yanındaki;çeki kontrol kolu çiftte arka yaprak yayla beraber çalışır ve diğer kumanda kolundan ,yani dıştaki pozisyon kontrol kolundan yukarıda olmali.
Kolun sıkı olmasını servis düzeltebilir.Olmazsa hidroliği göstermelisiniz.
Abi başka bi tt50 traktöre baktım onun çalışıyo bizim tt55 in kolda bi sorun var galiba iptal edilmiş arkadaki mandalida acıyorum ama iç tarafta koltuğa yakın olan kol çalışmadığı için pulluk la giderken birden batma yapıyo traktörün önünü kaldırıyo patinaja düşürüyo

4-9 alabilirsinama.genis ara olmayacak ben tt65 4wd ye 4-13 kosuyorum.her toprakta cekiyor yerine gore takviye 4 ve seri 1 ile
Abi çekişde sıkıntı yükte falan on numara şuan 3 lü 10 numara takıyoruz kol çalışmadığı için pulluk bazen birden batma yapıyo patinaja başlıyo koldaki sorun giderildiği zaman 4lü 11 12 rahat çeker gibi geliyo bide ilk başta güzel açıldı galiba kesilme falan olmuyo senin tt65 frenleri nasıl normalde newhollandın frenleri iyi değil diyolar yağ bakımını yaptırırken usta fren yağı biraz azalmış dedi yağ ekledi az da bi ayar verdi baya geçti üzerinden hala çok iyi durumda bastığın anda durduruyo müadili birkaç traktöre bindim frenleri kazık gibi senin traktörde durum ne.

Abi çekişde sıkıntı yükte falan on numara şuan 3 lü 10 numara takıyoruz kol çalışmadığı için pulluk bazen birden batma yapıyo patinaja başlıyo koldaki sorun giderildiği zaman 4lü 11 12 rahat çeker gibi geliyo bide ilk başta güzel açıldı galiba kesilme falan olmuyo senin tt65 frenleri nasıl normalde newhollandın frenleri iyi değil diyolar yağ bakımını yaptırırken usta fren yağı biraz azalmış dedi yağ ekledi az da bi ayar verdi baya geçti üzerinden hala çok iyi durumda bastığın anda durduruyo müadili birkaç traktöre bindim frenleri kazık gibi senin traktörde durum ne.
Frenler gayet iyi yumusak sıkıntı yasamadim tt serilerinde 2011 de ilk tier 3 cikinca sikinti olmustu sonra frenleri degistirip duzelttiler yagi varsa doğru yag kullanilmissa sorun olacagini sanmam tabi birde kullanim meselesi var

Frenler gayet iyi yumusak sıkıntı yasamadim tt serilerinde 2011 de ilk tier 3 cikinca sikinti olmustu sonra frenleri degistirip duzelttiler yagi varsa doğru yag kullanilmissa sorun olacagini sanmam tabi birde kullanim meselesi var
Aynen öyle abi tt serisine keşke bi güncelleme gelse 12 +12 ve levye falan kaldırma kapasitesinin 3000 olması hidrolik çıkışlarin 4 e yükseltilmesi ve traktör tabanının düz zemin olması çok güzel olur tt4 serisi var ama ben pek ısınamadım o seriye niyeyse.