nohut tohumu

Ynt: nohut tohumu

sarı 98 nohutu gönderdiler kontrol için %20-27 i hastalıklı. zor çimlendi.aslında gülay hanıma 350 dönümlük verecektim. ısraretti ama çok pahalıya patlıyordu.bir kısmını ödünç ayarlattık.
bir çok erkek çift.ye taş çıkartır.gözü kara bir ablamız.hiç tereddüt etmeden aldı.parasını gönderdi.yarısını daha nohut bende havalar açılsın göndercegim.
ama bu işler çok zor.çok daolandıcı çıktı brkaçı da iyi kazık attı.konya dan bir kişi,kayseriden üç kişi,sivasdan ve uşaktan ikişer kişi,çorumdan alacadan bir kişi,ankara dan bir kişi hele kayseri-konya-çorum bunlar içimi yaktı.

köylü link=topic=50512.msg514058#msg514058 date=1326821825' Alıntı:
sarı 98 nohutu gönderdiler kontrol için %20-27 i hastalıklı. zor çimlendi.aslında gülay hanıma 350 dönümlük verecektim. ısraretti ama çok pahalıya patlıyordu.bir kısmını ödünç ayarlattık.
bir çok erkek çift.ye taş çıkartır.gözü kara bir ablamız.hiç tereddüt etmeden aldı.parasını gönderdi.yarısını daha nohut bende havalar açılsın göndercegim.
ama bu işler çok zor.çok daolandıcı çıktı brkaçı da iyi kazık attı.konya dan bir kişi,kayseriden üç kişi,sivasdan ve uşaktan ikişer kişi,çorumdan alacadan bir kişi,ankara dan bir kişi hele kayseri-konya-çorum bunlar içimi yaktı.
hayırlısı abi her işte böyle üç kağıtçılar çıkıyor Allah beterinden saklasın

arkadaşlar kusura bakmayın.şuan bitmek üzre zaten 50-100 kğ vermiyorum artık.çünkü getirmesi çok yük oluyor.
elimde az kaldı.
ancak isteyenler olursa benim nohutun bir alt versiyonu var.2 ton kadar. buda hastalıklara çok dayanıklı-verimli çok yüksek- satımında hiç sorun yok sadece kusuru yemeklik degil.

köylü link=topic=50512.msg514065#msg514065 date=1326822035' Alıntı:
arkadaşlar kusura bakmayın.şuan bitmek üzre zaten 50-100 kğ vermiyorum artık.çünkü getirmesi çok yük oluyor.
elimde az kaldı.
ancak isteyenler olursa benim nohutun bir alt versiyonu var.2 ton kadar. buda hastalıklara çok dayanıklı-verimli çok yüksek- satımında hiç sorun yok sadece kusuru yemeklik degil.
abi renk olarak kırmızı dediğimizden mi yoksa beyazmı

p1000157.jpg

p1000158.jpg

p1000159.jpg

bu resimler yeni eksi -15 (17 01 2012)

eksi 16 (18 01 2012 )

eksi 17 (19 01 2012 )
balkonda sogukda hali.yeşil aksamın ve çiçek aşamasında bir nohutun bu sogukda dogru dürüst topragı bile yok kökünde.
yorum sizlerin.

isteyen arkadaşlara çagatay nohutu verebi,lirm.
elenmiş torbalanmış halde
elenmemiş torbalanmış halde.
isteyene leblebilik kırmızı nohut da verilir.elenmemiş halde.elenmiş olarak istenirsede eleme yapılıp verilir.

verdiğim tohumlarda ekimtekniği ve hertürlü bilgi ve satım ve hasat yardımını garanti olarak veriyorum.
faydasını göreceginiz bir sistem..

100-150 km mesafeler sorun olmuyor ama uzun mesafeler sorun oluyor.benim nakliye yok.alacagım bir araç ama toparlayamadım alacakları.
nohut almak isteyenlere yardımcı oluyorum.ekimden hasatına kadar ve hatta satımına kasar yanınızdayım.ben sattıgım malın sonuna kadar takipcisi ve arkasındayım.