Ortaya Karışık - Fotoğraflar :)

Değerli üyelerimiz naçizane bir kaç fotoğraf daha paylaşmak istedim. :)

Umarım beğenirsiniz.

Arpa ekiminden...

Bizim evden köyün görünümü...

Evin arkasındaki harman yerimiz ve yeni doğum yapan koyunlar...

Evin arka tarafı ve bizim otomatik saman makinesi...

Bizim ev. Sağ tarafta ağıl var, sol tarafta da amcamların evi...

Bizim yazlık mutfak, garaj ve sütlük. Ve tabi ki yeni doğum yapıp sürüden ayrılmış koyunlar.

Bu da misafir odamız. Eve gelen misafirlerin ağırlandığı onların daha rahat edebilmeleri için evden bağımsız olarak yapılan yer. Bizim oralarda her avluda ayrı bir misafir odası vardır. İkinci fotoğrafta sağda görünen amcamların misafir odası.

Ekipmanlarımızdan bir kaçı...

Pulluk ve hurdaya ayrılan gübre serpme makinesi ile eski ilaçlama makinesi...

Ve son olarak... :D

Ynt: Ortaya Karışık - Fotoğraflar :)

Güzel fotolar abi eline sağlık,kazayak çorum yapımı beğenal heralde aynısından bizde de var 7-8 sene oldu taş gibi duruyo bir tek geçen sene bi bacağı eğdik bakalım onu da değiştirecez taş falan hiç umursamıyor :) Arpa tarlasına da varsa bir merdane çekilse on numara olur hem toprağı pekiştirir hem de çıkışta epey faydası oluyor denemenizi tavsiye ederim

Çağrı link=topic=55083.msg586056#msg586056 date=1335479748' Alıntı:
Güzel fotolar abi eline sağlık,kazayak çorum yapımı beğenal heralde aynısından bizde de var 7-8 sene oldu taş gibi duruyo bir tek geçen sene bi bacağı eğdik bakalım onu da değiştirecez taş falan hiç umursamıyor :) Arpa tarlasına da varsa bir merdane çekilse on numara olur hem toprağı pekiştirir hem de çıkışta epey faydası oluyor denemenizi tavsiye ederim

Teşekkür ederim Çağrı. Kazayağı Konya yapımı, markası Köylü. 99 dan beri kullanıyoruz daha tek bir bacağı ne kırıldı ne de bozuldu. Çok memnunuz. Merdanesini de aynı firmadan getirttik ama bu modelin üretimi kalmadığı için başka bir modelin merdanesini gönderdiler ve bir kaç eklemeyle uydurdular alete.
Arpalara merdane çekiyorlar genelde ama biz hiç denemedik epey faydası oluyormuş. Babam yalnız olduğu için pek ilgilenemiyor ama ben olsam da ilgilensem kesin çekerdim. :)

Ahmed Gülsu link=topic=55083.msg586058#msg586058 date=1335480073' Alıntı:
Teşekkür ederim Çağrı. Kazayağı Konya yapımı, markası Köylü. 99 dan beri kullanıyoruz daha tek bir bacağı ne kırıldı ne de bozuldu. Çok memnunuz. Merdanesini de aynı firmadan getirttik ama bu modelin üretimi kalmadığı için başka bir modelin merdanesini gönderdiler ve bir kaç eklemeyle uydurdular alete.
Arpalara merdane çekiyorlar genelde ama biz hiç denemedik epey faydası oluyormuş. Babam yalnız olduğu için pek ilgilenemiyor ama ben olsam da ilgilensem kesin çekerdim. :)
Anladım abi sizinkinden de var bizim burda benim dediğim markadan da ikisnden de memnun genel olarak millet.Aslında merdaneyi mibzerin arkasına taksan da olur TLA duymaz bile :)

Çağrı link=topic=55083.msg586059#msg586059 date=1335480147' Alıntı:
Anladım abi sizinkinden de var bizim burda benim dediğim markadan da ikisnden de memnun genel olarak millet.Aslında merdaneyi mibzerin arkasına taksan da olur TLA duymaz bile :)

Az önce söylemeyi unuttum Çorum yapımı Beğenal var bizim köyde de bir kaç tane ve çok memnun kullananlar. Dediğin şeyi yapacaktım ama bir kaç kişi, merdane ağır olur mibzerin şasisini bozar, mibzer taşımaz falan deyip babamın kafasını bulandırınca öyle kaldı, yapamadım. :D

Bundan bir kaç sene önce bi komşumuz 80-66 ' sının arkasına kazayağı, onun arkasına mibzeri onun da arkasına merdaneyi takıp yapmıştı ekimini gayet de güzel olmuştu ama dönüşlerde çok sıkıntı oluyor diye bir daha yapmadılar. :D

Ahmed Gülsu link=topic=55083.msg586060#msg586060 date=1335480503' Alıntı:
Az önce söylemeyi unuttum Çorum yapımı Beğenal var bizim köyde de bir kaç tane ve çok memnun kullananlar. Dediğin şeyi yapacaktım ama bir kaç kişi, merdane ağır olur mibzerin şasisini bozar, mibzer taşımaz falan deyip babamın kafasını bulandırınca öyle kaldı, yapamadım. :D

Bundan bir kaç sene önce bi komşumuz 80-66 ' sının arkasına kazayağı, onun arkasına mibzeri onun da arkasına merdaneyi takıp yapmıştı ekimini gayet de güzel olmuştu ama dönüşlerde çok sıkıntı oluyor diye bir daha yapmadılar. :D
Hiç sıkıntı olmuyor eli maharetli bir usta güzel bir çeki yapar mibzerin uygun bir yerine,biz kullanamıyoruz kral hoşlanmıyor kombine ekipmanlardan :D ancak çiftçeker motoru olanlar kullanıyor bir sıkıntı olmadı 3-4 senedir kullanılıyor :)

Çağrı link=topic=55083.msg586062#msg586062 date=1335480817' Alıntı:
Hiç sıkıntı olmuyor eli maharetli bir usta güzel bir çeki yapar mibzerin uygun bir yerine,biz kullanamıyoruz kral hoşlanmıyor kombine ekipmanlardan :D ancak çiftçeker motoru olanlar kullanıyor bir sıkıntı olmadı 3-4 senedir kullanılıyor :)

Mantıklı olan o aslında, bir iş için iki kez mazot ve zaman harcamaktansa ekipmanları kombine etmek daha mantıklı. Bakalım inşallah seneye babamı kandırabilirsem yaparım bir şeyler. :D

vale link=topic=55083.msg586065#msg586065 date=1335500903' Alıntı:
güzel resimler ahmet .misafir evi geleneğiniz hoşuma gitti ..geniş bir avlunuz var çok güzel

Teşekkür ederim Aycan abi. :) Bir Çerkes geleneği olan misafir evi hem bizim için hem de misafir için büyük rahatlık sunuyor. Gecenin bir yarısı bile misafir gelse derli toplu hazır bir ev olduğu için hiç çekinmeden ağırlayabiliyoruz misafiri. Gelecek olan misafir de rahatça gelebiliyor böyle olunca. :)

omerfarukkoc link=topic=55083.msg586066#msg586066 date=1335503061' Alıntı:
Güzel Resimler Ahmed Abi...
Binaları Beğendim, Agıl Olsun Eviniz Olsun... Çok Güzel :)

Sağ olasın Ömer. Evimiz ve ağılımız eski ama işimizi görüyorlar. :D Ağıl evden bağımsız ve daha modern olsa daha iyi olurdu. Duvardan tasarruf etmek için yan yana yapmışlar zamanında. :)

koparanlı 80.4 servet link=topic=55083.msg586070#msg586070 date=1335504264' Alıntı:
Güzel paylaşım.Evinizin hayatını begendim güzel :)

Teşekkür ederim. :)

güzel paylaşım ahmed bey...evinizde ,ağıllarda cok güzel,aynı zamanda misafir evi düşünceside bi ayrı güzel..bizdede dış oda deriz misafirler için..en sondaki erkek tokluysa kafa yapısı cok güzel maşallah güzel koçluk olur..koyunsada bi o kadar güzel kuzuları olur..mevlam nazardan saklasın..

tümosan 8095 link=topic=55083.msg586118#msg586118 date=1335522466' Alıntı:
güzel paylaşım ahmed bey...evinizde ,ağıllarda cok güzel,aynı zamanda misafir evi düşünceside bi ayrı güzel..bizdede dış oda deriz misafirler için..en sondaki erkek tokluysa kafa yapısı cok güzel maşallah güzel koçluk olur..koyunsada bi o kadar güzel kuzuları olur..mevlam nazardan saklasın..

Teşekkür ederim Mehmet abi. Son resimdeki ilk kez doğum yapmış bi koyun. Yani geçen yıl dişi tokluydu. :)

malkaralı_yusuf link=topic=55083.msg586128#msg586128 date=1335527861' Alıntı:
Maaşallah Ahmed, her tarafta bir koyun görülebiliyor, yeriniz genişmiş. Bereketli ola. :)

Sağ olasın Yusuf abi. Koyunculukta geniş yer şart. Kuzulama zamanı böyle oluyor. Doğuran koyunlar bir kaç gün meraya çıkmadıkları için her tarafta bir koyun oluyor. :D

şarklılı18 link=topic=55083.msg586130#msg586130 date=1335528147' Alıntı:
Güzel resimler abi eline sağlık

Teşekkür ederim Fatih. :)

bartu link=topic=55083.msg586131#msg586131 date=1335528186' Alıntı:
güzel paylaşım Ahmet eline sağlık, derli toplu bir bahçeniz var maşallah...

Teşekkür ederim Mustafa abi. :)

maşallah maşallah hacım misafir evi geleneği benim de hoşuma gitti ne yalan söyliyim :) çok güzel resimler teşekkürler :)