Ot biçme-Çevirme

Arkadaslar babama başka bir ilçeden bi arkadaşı ben sana ot biçme ve çevirme makinalarını bırakayım sen bize bu taraflarda iş bağlama amaçlı yer biç ve çevir bizde sonra gelir basarız demiş.Ücret olarakda 1000 metrekaresine 10tl demiş.İşi yapanlar bi fizibilite çıkartabilirlermi?
(Yeşil ot olarak karışık arpa buğday ekilir ilk mahsül biçilip hayvanlara saklanır)

Ynt: Ot biçme-Çevirme

küçük hp li bir traktör ile 1 dönümü 10-15 lira (çevirmesi hariç) iyi fiyattır 1 dönüm zaten çok kısa sürede biter...
küçük hp liden kastım makinayı çevirecek az yakacak bir motor....

Ali SARAÇ link=topic=54655.msg579304#msg579304 date=1334254854' Alıntı:
kalmaz az istemi$siniz ben tt 50 ile 3 sene önce biçme çevirme 15 liraya yapıyodum .. mazot 4 lira ona göre ..
aynen bizde gecen sene sadece biçmeye 15 alıyoduk bu sene biçmeyiz artık bıçakları da 5-6 dönüm gider tarlaya görede değişebilir

Beyler bizim yerlerimiz düz mesafeler yakın sanki 1000 m2 için 20 lira çok değilmi yine bize bağlı insanlar bağlıyacak bunu...Öyle 10 km gidilip iş yapılmıcak tamam tarlalar 5 ila 20-30 dönüm arası ama...Asıl işi yapan basıcı olucak o adam ne kazanacak dönüm hesabı para almıyorki paket basına para alıyo 1 dönümden 10 paket 12 paket çıksın kaçtan basıcak paketine 2 liramı ozaman bi paket ot maliyeti 10 lirayı geçer...

1,5 liradan a$$agı kimse basmaz karde$ bendede var balya makinası .. istersen 5 liraya biç ben sana piyasasını söylüyorum .. burdaki herkeste piyasayı söylüyo .. yoksa balyacıya sen bedavadan yer biçersin mazot yaktıgın traktörü yordugunla kalırsın .. bak adımın altında yoncacı yazıyo .. devamlı ot i$indeyiz biz öyle bo$ laf söylemiyorum sana ..

Ali SARAÇ link=topic=54655.msg579484#msg579484 date=1334266546' Alıntı:
1,5 liradan a$$agı kimse basmaz karde$ bendede var balya makinası .. istersen 5 liraya biç ben sana piyasasını söylüyorum .. burdaki herkeste piyasayı söylüyo .. yoksa balyacıya sen bedavadan yer biçersin mazot yaktıgın traktörü yordugunla kalırsın .. bak adımın altında yoncacı yazıyo .. devamlı ot i$indeyiz biz öyle bo$ laf söylemiyorum sana ..
Tamam usta kardeş sen çok biliyorsun anladık...

20 lira fazla acımasız geldi bana :) 10 lira da fena değil ama,sanki 12-15 civarı birşeyler olursa,biraz daha yapılan iş hora geçer gibime geliyor,tabi yerlerin yakın olduğunu hesap ediyoruz.

barath link=topic=54655.msg579491#msg579491 date=1334266869' Alıntı:
Tamam usta kardeş sen çok biliyorsun anladık...
sormu$sun adam gibi cevap verdik .. $ekil $ekil cok biliyosun demenin ne alemi var .. madem kendine göre bi fikrin var .. foruma yazıpta insanların vaktini calma .. sende cok biliyosan sormıcan kimseye istediğin paraya bicecen .. cok aldıgın paranın 5 lirasına ortak değiliz .. senin iyiliğin için söylüyoruz .. sana 15 liraya biç deyipte gelip ben 10 liraya biçmicem merak etme !!!!

Ali SARAÇ link=topic=54655.msg579494#msg579494 date=1334267154' Alıntı:
sormu$sun adam gibi cevap verdik .. $ekil $ekil cok biliyosun demenin ne alemi var .. madem kendine göre bi fikrin var .. foruma yazıpta insanların vaktini calma .. sende cok biliyosan sormıcan kimseye istediğin paraya bicecen .. cok aldıgın paranın 5 lirasına ortak değiliz .. senin iyiliğin için söylüyoruz .. sana 15 liraya biç deyipte gelip ben 10 liraya biçmicem merak etme !!!!
$ekil yapanın kim oldugunu okuyan herke$ anlar... :D Klasik çiftçi mantığınızada hayran kaldım ( sana 15 liraya biç deyipte gelip ben 10 liraya biçmicem merak etme ) :D:D ben yukarıda ilk defa yapabilecegimi belirttim işi kabul edeyimmi cinsinden siz $ekilli $eklilli sinirli cevaplar vermeye başladınız

Ortamı germeye gerek yok arkadaşlar sakin olalım,maksat birbirimize yardım sonuçta kimse bir çıkar elde etmeyecek burdan :) Fikirlerimizi söylerken de diretmeye gerek yok,biz tavsiyemizi yaparız işi yapacak olanın hesabına kalır gerisi :)

Çağrı link=topic=54655.msg579500#msg579500 date=1334267513' Alıntı:
Ortamı germeye gerek yok arkadaşlar sakin olalım,maksat birbirimize yardım sonuçta kimse bir çıkar elde etmeyecek burdan :) Fikirlerimizi söylerken de diretmeye gerek yok,biz tavsiyemizi yaparız işi yapacak olanın hesabına kalır gerisi :)
çağrı bende öyle yapmaya calı$ıyorum .. adam sen çok biliyosun anladık diyo ?

Çağrı link=topic=54655.msg579492#msg579492 date=1334266951' Alıntı:
20 lira fazla acımasız geldi bana :) 10 lira da fena değil ama,sanki 12-15 civarı birşeyler olursa,biraz daha yapılan iş hora geçer gibime geliyor,tabi yerlerin yakın olduğunu hesap ediyoruz.
Evet çağrı kardeşim arkada$ın mantığıyla bir paket otun sadece biçimi basımı 5 liraya geliyor.Neyse o biliyor i$in içinde :D :D senin söylediginde gayet mantıklı sanki 12 13 e yapılır çünki 1 dönüm mısır silajı 50 liraya yapılırken ot biçme çevirmeye 20 lira istemek insafsızlık gibi geldi banada o yüzden biraz şaşırdım.