PAHALANAN MAZOTA ÇARE?

Ynt: PAHALANAN MAZOTA ÇARE?

768 link=topic=40139.msg351893#msg351893 date=1299227069' Alıntı:
Digerlerinede aynı vergileri ödemiştim

ama diğerlerini ne hiçbirşey yapmamış kabul edip de,yok sayamayız değilmi?
İlgi ve alakana teşekkür ederim degerli kardeşim...
Tabiiki yok sayamayız yaptılar tabii.. Mesela sagolsunlar okulları 8 yıla çıkardılar. çocuklar15 yaşında ilk okuldan çıkıyor sonra aman oglum şuraya git aman kızım şurada oku diyoruz, onlarda almışlar yaşını başını söz mü geçerrr,,,,, yaşınız kaç bilmiyorum ama benim yaşım bunlara hatırlamaya bayagı yeter

HEPSİNİ GÖRDÜK AMA EN ÇİFTÇİ DÜŞMANI BU HÜKÜMET OLDU HERKEZ İSYANDA ŞOFÖRLER VAR OKADAR SADECE BİZ ÇİFTÇİLER DEĞİL....YAĞ FİLAN DEĞİL TEK ÇARE YÖNETİM DEĞİŞMESİ ARKADAŞLAR BAKIN SİYASET OLARAK DEĞİL ÇOLUK ÇOCUĞUMUZUN GELECEĞİ OLARAK BAKIN ÇOĞU ÇİFTÇİLER OKUYAN ÇOCUKLARINA PARA VEREMEZ OLDU .... BİRSEFERLİĞİNE NAMIK KEMAL ZEYBEĞİ DİNLEYİN DERİM BÖYLE GİDERSE MOTORU SATACAĞIM NE YAPAYIM...

walla bizim halimiz ne olur bilmem fakat eski traktoru olanlar euro dizel koymak yerine traktorlerine 10 numara yag katıp kullancak dayandığı yere kadar sonra motor ölüncede eski motorları bi miktar para ile topluyorlar devlet arada sanırım o vakit gelince devlete olu motorları satacaklar sanırım erkuntu alırken bayisi çok eski traktorler varsa toplayın devlet onları toplayacak iyide para verecek demişti ama öle bişey olmadı sanırım ole bişey olursa anca o çozum olur çiftçimize

Ağır Abi link=topic=40139.msg351904#msg351904 date=1299229921' Alıntı:
Konunun Sonunda ayaklanmaya veya hafta sonu miting düzenlemeye çıkarsa haber verin
oyle bisey olursa en onde en byuk panartin bi tarafindan tutmak muhtar olarak sana dusr,:):):)diger ucundanda ben tutarim..genclerde slogan bulmaya baslasinlar...

Arkadaşlar güzel bir konu bulmuşsunuz. Dünyada en pahalı akaryakıtı kullanan bir millet olarak alternatif yakıtlara yönelmemiz lazım. Mesela bio dizel. Bio dizel yapımı ile ilgili internette birçok site bulunmaktadır. Kanola, mısır ve soya yağından yapıldığı gibi kullanılmış kızartma yağındanda yapılmakta olup Avrupada çevre kirliliğine fazla yol açmadığı için kullanılması teşfik edilmektedir. İnternette bu işten iyi anlayan kişiler bio dizeli tavsiye etmekte, ekonomik olmasının yanında eğer kaliteli yapılırsa motoru mazottan daha fazla yağladığı için motor ömrünü uzattığı yazılmaktadır. Ancak çekişde düşüş olduğu, eski tip dizellerde kullanılacağı turbo motorlar için kullanılmaması gerektiği ve belli zaman aralığında enjektör ve depo temizliği yapılmasının faydalı olacağı söylenmektedir. Evde kendimize yetecek kadar üretebiliriz. Tüm yapım ve motor bakım masraflarını ekleseniz bile mazottan çok daha ekonomik olduğunu göreceksiniz. Bulunduğumuz şehirlerdeki fabrikaların yemekhanelerinden, lokantalardan eş dost ve akrabalardan neredeyse bedavaya kızartma yağı elde edebilir kendimize yetecek kadar bio dizel üretebiliriz. Özellikle eski tip dizel traktörlerde kullanılabilir. Arkadaşlar naçizane fikrim budur, akaryakıt fiyatlarının el yaktığı şu zamanda biraz araştırmaya ve biraz uğraşmaya deymezmi. Saygılarımla.

sağLıKDA NE YENILIK yapıldı ki ben gecende askerlik için son muanemİ OLMAYA kütahya -altıntaş ilçesini gittiM HYRLSYLA mayısda gidecveğim askere. . . . KOSKOCAMAN hastanede bi tanecık doktor var. . . . oda köye gidiyo ziyarete. . . köylü 10larca kişi bekliyo öyle. . . adam traktörle 45 km yerden gelıyo muane olmak için ama doktor yok. . . sağlıkda gelişmemi bu??? ayrıca dumlupınar ilçesinde de sağlık ocağında 1 tane dahİ engellİ BİSİKLETİ YOKTU sayIn beldiye başkanı AKPLİ birine HEDİYE ETMiŞ bende sağlIk BAKANLIğINA MAİL attım ertesı hafta gönderdiler. . . sağlıkda gelişme bu değilmi ????? siz köylere bakın köylere nesi gelişmiş kömür dağıtmak la iş bitmiyo. . . . . . . bu millet kömür mü yecek kömür mü kemircek kusura bakmasın kimse. . .

arkadaşlar yorumlardan anlaşıldığı gibi sadece bu durum benim içinde değilk herkez için büyük bi mesele haline gelmiş. ÇOK GÜZEL YORUMLAR YAPMIŞSINIZ DERTLERİNİZİ BÖLÜŞMÜŞSÜNÜZ ELLERİNİZE SAĞLIK AMA BEN ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM ŞEHİRDE YAŞAYAN AMİRİN MEMUR BU İKTİDARA OY VERİYORSA HAKLIDIR. NEDEN, ŞEHİRDEKİNİ BESLİYORUZ BİZ RESMEN, ŞEHİRDEKİ MEMNUN HALİNDEN YA ÇİFÇİ ÖYLE Bİ OYUN YAPIYORLARKİ MAZOTTA SORMAYIN GİTSİN. DURDUN DURDUN HERK ZAMANI VERDİN ZAMMI HALADA ARKASI GELİYOR HER HAFTA GÖZLE GÖRÜLMEYEN 10KRŞ GELİYOR. DEMEK İSTEDİĞİM ŞUKİ HALA BU ÇİFTÇİ BUNLARI GÖREREK O KİŞİLERE OY VERİYORSA YAZIKLAR OLSUN HERKESDENDE ÖZÜR DİLERİM AMA GERÇEKLER BUNLAR.

Paylaştığım bir fıkra ama çok şey anlatıyor.

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla,... bir bekçi işe almay...a karar verir.
Bir süre sonra düşünülür ;
' ' Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak ' '
Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere,
750 ' şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.Bir süre sonra
' ' İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz ' '
diye düşünülerek, 1.000 ' er TL maaşla, iki denetmen işe alınır,biri denetim yapar diğeri raporları yazar .
Bir süre sonra ' ' Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek ' ' diye tartışılırve 1.500 ' er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır.
Bir süre sonra ; ' ' Peki bunlardan kim sorumlu olacak. ' ' Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000 ' er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır.
Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...!

atom karınca link=topic=40139.msg351951#msg351951 date=1299242676' Alıntı:
ARKADAŞLAR ŞUNUDA SÖYLEMEK İSTİYORUM BURDA KONUŞMALARIMIZI SADECE BİZ GÖREBİLİRİZ YUKARDA Bİ ARKADAŞIMIZ BAŞBAKANLIĞA E-MAİL ATALIM DEMİŞ GERÇEKTEN GÜZEL BİR FİKİR BEN ŞU ANDA ATTIM VE BÜTÜN MAZOTTAN ŞİKAYETÇİ VE ÇİFTÇİLERDEN BUNU İSTİYORUM... http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/pContact.aspx

içeri alInmayalIM. . .